Je březen, už brzo mi bude dvacet a další nepodstatné maličkosti

Ach ano, je to tu, je březen, první jarní měsíc v roce. Stačilo mi mrknout do kalendáře a nálada se zvedla, koutky úst se samovolně roztáhly do úsměvu a i když slunce venku na obloze moc nesvítí, v duši mě jeho paprsky příjemně hřejí.

Ovšem datum 1.3 znamená také to, že už jen jedenatřicet březnových a šestnáct dubnových dní a budu mít narozeniny. Letos se na ně extrémně netěším…no jo, bude mi prostě 20. Jakože dvojka a nula za ní. Žádná jednička, ale dvojka. Přestanu být teenagerem a nenávratně vstoupím do světa dospělých. Jak jsem jenom vítala osmnáctiny a devatenáctiny. A jak bych si za to teď naliskala!
Náctiletý věk mi přijde krásný, stále ještě bezstarostný, šťastný, nevinný…a brzo tomu všemu budu moct jenom zamávat. Jojo, Lúmennka stárne, mládí v prdeli a do důchodu daleko, že:D.
Kromě toho, že je březen a já mám konečně aspoň jakž takž dobrou náladu, je taky pořád ještě pěkná kosa, pořád mě bolí záda a pořád jsem bez energie a chuti. Takže místo něčeho pořádného spisuju tyhle blitky, poslouchám Eye of the storm od Crüxshadows a místo toho, aby mě tahle písnička nakopla jako obvykle, strnule čučím do monitoru a jsem totálně vygumovaná.
Ale jaro se mi brzo vleje do žil a bude líííp!!! Kytičky, zelená tráva, poletující hmyz, nadržená zvířátka, nesmělé sluneční paprsky za bílou oponou mraků a stále teplejší noci. Prostě jaro, jaro už se blíží! Jaro – to nejkrásnější období roku! Nemůžu se dočkat:).
A vy se modlete, ať Lúmennku posedne nějaká múza a ona je zase schopná plodit něco jiného než příšerné mozkové pochody, aktuální výkřiky a nesmyslné básně, co ze sebe vymačkává v agonii. Chci tvořit, chci žít…chci jaro!!!
A nechci aby mi bylo dvacet:P
A chci v sobotu udělat příjímačky. A taky, že je udělám, juch! 🙂
Ale stejně nechci mít 20!!!!:D

10 komentáře “Je březen, už brzo mi bude dvacet a další nepodstatné maličkosti

 1. já budu v dubnu taky slavit (tady jsou všichni dubnoví,koukám :D) a to už 7 🙂

  jinak taky přeju hodně štěstí…jo a ber to pozitivně – nová životní etapa :p

 2. Mám neblahé tušení, že mi bude dvacet jen o dva dny po tobě… (Aspoň se budem moc vzájemně utěšovat….) A taky letos budu dělat přijímačky…

  Jeden známej z Irska je z Čechů úplně šílenej – prej: v mládí jen studujete, pak minimálně pětatřicet let pracujete a do důchodu se dostanete skoro po smrti… On je hroznej cvok, je mu dvacet pět a těší se na důchod 😀

 3. To já už narozeniny oslavila.. 8. únorem se ze mě stal plnohodnotný a plně trestně odpovědný občan:) bylo mi tedy 18, jsem oficiálně dospělá, ale cítím se tak poslední dobou málokdy.. divné období, máš pravdu, už aby přišlo jaro!!

  Jinak ve dvaceti nejsi stará, čéče, co by měla říkat moje sestra, té bude letos 21:D ber to tak, že v Americe bys ještě byla nezletilá:)

  Jinak hodně štěstí na příjmačky a  (pevně doufáma věřím) budoucím studiu psychologie. Moje sestra je letos v prváku, sice na úplně jiné univerzitě, než kam se hlásíš (Pedagogická fakulta UK Praha – nj, pro nás by to Brno a Olomouc byly trošku z ruky:D) a vidim na ní, že je to sice fuška, ale dělá to, po čem prahla a je šťastná, tak Ti přeji, abys byla také tak šťastná a úspěšná:) nevím, kdo jiný je tak inteligentní a empatický, aby se hodil na psychologii, jako Ty!! Tak tedy…

  Good luck, Lumenn;)

 4. Také ti budu připomínat, na co bys raději nemyslela, ale musím, protože budeš mít krásné kulaté číslo. Uvidíš, že se ti začne líbit. (Doufám v to, pro tvůj klid. 🙂 ) Slavit po dlouhé době kulatiny, to není každý den, ne? 🙂 Ale naprosto tě chápu, protože jsem na tom byla taky tak a letos mě čeká další děs – už 24!

  Mít 20, nebo rovnou 15, jak tu někdo zmiňoval, to by nebylo zlé. 🙂 Takže já ti to záávidím!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.