JAROOOOO!:)

Možná si říkáte, že moc nepíšu na blog (a ona to není pravda, píšu stejně jako poslední dva měsíce a udržuju standard cca 30 článků za měsíc;)). Ale stejně si to možná říkáte, článků je méně, jsou často kratší a méně zajímavé, prostě to nějak vadne.
A chcete vědět proč? Protože na sezení u koplu budu mít zase celou zimu, všechny ty zamračené a hnusné dny. Ale teď, přátelé, teď přišlo jaro! Teda aspoň sem k nám na Hanou a okolí, všechno taje, sníh mizí a kromě stinných míst a těch velkých hromad v ulicích, které se ještě úplně neroztopily, už nikde není ta ošklivá bílá studená pokrývka, ale zelená tráva a nádherně měkká hnědá hlína. Všude jsou kaluže a bláto a taky prší a taky všude voní zem a slunko svítí a ptáčci zpívají a…je JARO!!!

Ještě ne úplně, ještě ne stoprocentně, ale je tam nádherně! Jen vyjděte ven nebo aspoň koukněte z okna, to je úplně jiný vzduch než před pár týdny. A tak místo abych byla doma a něco sepisovala bloumám po venku. Dnes jsme byli s Finnýskem na jarní procházce v parku a povídali si s našimi oblíbenými stromešky, které se probouzejí ze zimního spánku.
A já taky!!!
Tak takhle jsem si dnes užívala jara – metr nad zemí, na větvi mého milovaného buku-dvojčete jsem nasávala jarní sluníčko.
Joo, smiřte se s tím, všechna dítka zimy, jaro už je tady a zima mu chtě nechtě pomalu předává svou dlouhou vládu na světem (ehm…nad polokoulí?:)). A já jsem neskonale šťastná, plná života a chuti dělat všechno to bláznivé a ztřeštěné, co mi unylá zima nedovolila.
Miluju život! Miluju jaro! A miluju celý svět:)
Vaše jarem poblázněná Lúmennka…;)

27 komentáře “JAROOOOO!:)

 1. Tak si to užij 🙂 vychutnej si to jaro co bude trvat maximálně týden, pak už rovnou přijdou tropická vedra 😀 ba ne… letos to přišlo brzo, loni to bylo na facku a hnusně ještě v dubnu 🙂

 2. Taky mám ráda jaro. Mužu chodit ven na procházky, užívat si prvních jarních paprsků a hlavně se radovat, že už není sníh. Všechno kvete a celá příroda je nádherně barevná a ne jako v zimě, když je všude bílo.

 3. My tu teda máme ještě půl metrový závěje sněhu, 😀 :D, ale jde vidět, že už se to blíž. Nejhezčí je, když ráno ležim v posteli, a slyšim jak zpívají ptáčci…to je táák krásný…:)

 4. U nás sa tiež všetko roztápa..lenže pod daždom…Neustále prší alebo je hmla, a všade blato a iné veci podobnej farby…
  Ono..mne také počasie vyhovuje..dážd aj hmlu mám rada, lenže pri bielom psovi je to to najhoršie čo može byť…
  Ale Jar..no, Pokial je tak príjemne tak fajn, ale horúčavy rozhodne nemám v láske a leto tiež nie 😀

 5. Jsem za tebe ráda… 🙂
  I když poměrně truchlím… moje zima…
  Ale…už se těším na letní večery a procházky voňavýnm lesem…to mi zima vzala… 🙂
  U nás je teda ještě sněhu dost…ale jsme zvyklí.,..o pár kilásků dál je pomalu 18°a tady tak…5°:D

 6. :o) také jsem dneska vylezla ze své Jedové chýše :o) konečně jsem zahodila zimní boty a obula tenisky a navlíkla mikinu….ono do té zimní bundy se už pomalu ani nezapnu :o) jestli začne zase sněžit, tak nevím v čem budu chodit :o))) i když mám zimu moc ráda, tak na jaro se také moc těším :o)

 7. [16]: Lorde Lukáši … myslím, že to Lúmenn vůbec nevadí, že je ve své mysli ještě dítě :o) Ještě, že jsi neviděl mé fotografie z dovolené nebo z procházek :o) myslím, že bys pak možná tvrdil, že jsem nenormální :o)))

 8. [18]: A tak nevím, byla to výtka a nebo lichotka ? 🙂 Každopádně lord Lukáš je samozvaný rýpal a já se Lúmm upřímně divím, že na tyhle kecy má ještě náladu. O hodnocení těch fotek se snad neprosila. Tím spíš ne, když je to podané takovým tónem. Když se ti to, drahý Lukáši, nelíbí a máš potřebu plivat jedy, tak sem nelez.

 9. [16]: jsem, samozřejmě že jsem:) A doufám, že budu, navždycky aspoň částí duše:) Být dítětem je nádherné, opojné a radostné:) A ty jsi zjevně jeden z mála, co to nechápe:)

 10. [25]: 😀
  perfektné fotky, z nich aj celého článku cítiť tvoj entuziazmus, čo je po dennodennom kontakte s ľuďmi túžiacimi bývať niekde za polárnym kruhom vo Fínsku úžasná úľava 🙂 zbožňujem jar, slniečko, všade zelené vecičky :D, proste všetko, čo ma dokáže nabiť neskutočne pozitívnou energiou… v kombinácii s hudbou Kaia Hansena mám našlápnuté na podozrenie z užívania extázy 😀

 11. [22]: lukasek predstira, ze ma odhad na lidi ze stylu psani, ale na sebe se nepodiva, ze je jenom infantilni narcistickej sobec 🙂 a z toho oteplovani mam taky radost, i kdyz mne zima vubec nevadi 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.