Jarní melancholie, kašel, rýma a tak

Vezměme to rychle stručně a jasně. To proto, že mě děsně bolí hlava a chci utíkat zalehnout do postele:
1) Snad jste si povšimli, že se nám změnil design blogu:) Zase nic velkého, schéma jaké jsem tady vykutila někdy loni na podzim mi stále vyhovuje svu jednoduchostí, takže změna designu rovná se práce na dvacet minut (a to jenom proto, že blog.cz a html kódy se mají fakt v lásce, jinak by to nezabralo ani deset minutek). Takže místo dámy v zelenočerveném nám tu hraje na harmoniku malý elfí chlapec a červenou, která se hodí k barvám vánoc a tedy k zimě, zase vystřídala oranžová, barva jarního slunce a jarního počasí. Tahle podoba vzhledu ještě není konečná, ale jak jsem předeslala, je mi docela blbě na to, abych vysedávala u komplu, takže avatary v horním menu boxu a možná nějaké drobnosti v menu budu ještě měnit.

2) Ano menu, to mi včera nějaký chytrák (server? vtipálek co někde schrastil heslo? já?) způlky smazal. Nejenže netuším jak, proč a ani kdy, ale největší problém bylo to zase nějak dát dopořádku, což se mi aspoň jakž takž povedlo (jak můžete sami vidět). S tím se pojí taková organizační otázka, zatím jsem tam nedávala „týdenní glosy“, takové ty hlášky co píšu každý den, co jsem dělala, co mě zaujalo a tak. Přemýšlím, jestli v nich pokračovat nebo ne. Takže – čtete je? Chcete je? Jestli ano – vyjádřete se. Jestli ne – vyjádřete se taky!:)
3) Jarní melancholií bych nazvala nový design, ale kašel ani rýmu na blogu nehledejte. Tedy u mého počítače byste možná uspěli, mám pocit, že na monitoru mám víc bacilů než v krku…no nic…popojedem. Prostě jsem nemocná a děsně mě to štve. Sobotní mrznutí před ČEZ arénou v Ostravě, (kde byl koncert Rammsteinů, na kterém jsem nemohla chybět) na mě asi zanechalo své následky. Jen od rána (resp. od chvíle, co jsem vstala, což bylo o čtvrt na jedenáct) jsem posmrkala půl balíku papírových kapesníků a rýma stále neustává. Jogurt mě škrábe v krku jak kdybych polykala hřebíky a na kolejích nemám větší hrnek, než dvoudecák, takže si běhám i přes bolest hlavy vařit čaj co půl hodiny. Grr, vrr.
4) Patrně někoho z vás napadlo – sakra Lum, tak si sbal věci a val domů, kde se o tebe bude krásně starat Finnýsek, drát od netu ti došáhne do postele, takže nebudeš muset sedět s kompem u stolu a čaje si navaříš celou konvici! No mě to taky napadlo. Jenomže tento krásný scénář má háček – zítra píšu písemku ze statistiky, na kterou prostě nesmím chybět, takže dneska musím ještě „trpět v polních podmínkách“ a veget mi nastane až zítra po písemce. Pokud se toho dožiju, pčíííííík…
5) Na nemoci je nejlepší, že mám milion času – psát, měnit dsign, učit se, číst si… Na nemoci je ale zároveň nejhorší, že NIC Z TOHO DĚLAT NEMŮŽU protože je mi děsně blbě!!!
Takže si jdu dát pauzu, už jsem vzhůru dvě hodiny a docela mě to zmáhá. Asi vezmu zavděk nějakým filmem, co mám v kompu a nebo to prostě zaspím. A vy se držte, nemrzněte, nenachlazujte se, užívejte života a prociťujte jaro, které už se k nám blíží:) Vaše Lum

15 komentáře “Jarní melancholie, kašel, rýma a tak

  1. Vyjadřuji se že chci glosy a chci kecy na téma co bylo včera dnes a zítra 😀 mě to prostě baví číst. Je to jak zírat někomu do deníku. A přeju brzké uzdravení. taky mě na nemoci vždycky štve to množství času který nemůžu strávit jinak než frkáním a spánkem.

  2. Jo tak ty HTML kódy se opravdu lépe zadávají zpracovávají na normálních web-stránkách – už jenom když vzpomínám na klikací ikony (na blogu to je mnohem složitější, tedy zdlouhavější než na normálních web-stránkách) – ale zase na straně druhé blogy mají daleko více výhod pro běžné uživatele. Takže je to celkově v pohodě.

  3. ano pro glosy ! 🙂 a design se mi líbí snad ještě víc, než-li ten minulý! hlavně se nám brzy uzdrav. už mě taky začíná nějak pobolívat v krku….nemocná si nemůžu dovolit být, tak snasd vydatnou dábkou hrokých čajů a teplé postele nemoc zažehnám 😀

  4. Glosy forever!xD Eii je chce.n_n Nevím, jestli je to z nachlazení nebo pořád z těch vyřvaných hlasivek, ale mluvím jak mutující měkkýš, takže možná nakonec hodíme marod obě.xD
    P.S.: Máš tam malou chybku ve mě/mně.n_n

  5. Hrůza – rýma u malého dítěte i u toho odrostlého je prostě katastrofa. Ne jen, že se nevyspí nikdo – ani manžel ani já, ale toho kňourání, sípání, kašlání. Ach jo. A přitom víte, že pomůže odsávačka? Ale proč byste ji měli používat výjimečně taky? Že si můžete doma vyrobit zadarmo vlastní inhalátor a po čem se vašemu dítěti alespoň na půlku noci uleví? Přečtěte si o tom tady: http://www.erada.cz/?p=1259 . Anebo že naprostá bomba v boji s rýmou pro malé i velké jsou cibulové pytlíčky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.