Jak bylo v AZ kvízu

Jak jsem možná již někde mezi řádky avizovala, před rokem jsem se rozhodla znovu se účastnit televizní soutěže AZ kvíz (jak to dopadlo před třemi lety můžete zjistit zde). V červnu mě pozvali na konkurz, kterým jsem prošla a včera jsem se po půlročním čekání konečně dočkala natáčení. Posledně jsem sice těsně, ale přece projela hned první kolo s panem Pepou a vzteky nad svou tupostí probrečela odpoledne. Tentokrát se mi dařilo lépe, bohužel pro mě to opět nebylo takové, jak jsem si představovala a tak mě uvidíte jen ve dvou dílech. A jak to probíhalo?

Ráno jsem přišla celá nervózní do studia ČT v Brně. Přivítal nás protivný vrátný, který nám neopoměl připomenout, že se nesmíme pohybovat po budově – asi pětkrát. V „čekárně“ či jakémsi vestibulu jsem se svými fanoušky Liz a Mamutem převzala papír o tom, že můžou můj záznam vysílat kdy a jak chtějí, za jakýmkoli účelem a dokonce i jakoukoli dosud nevynalazenou technologií:) Inu proč ne:)
Měla jsem jít až do třetího dílu, jehož natáčení začínalo kolem jedenácté. Nervy nadranc, jedno cígo za druhým a koukání na natáčení dvou předchozích dílů, z nichž se měl vykrystalizovat můj soupeř. Nakonec se jím stala paní Blanka a tak proti sobě stanuly dvě ženy, což je v AZ kvízu poměrně neobvyklé. Já tam figurovala jako Lúmenn, svoje křestní jméno nesnáším a produkce mi vyšla vstříc. Moderátorku to samozřejmě zaujalo a tak se můžete těšit na moje žvásty o uměleckém pseudonymu:)
Pak začal boj. Byla jsem tak nervózní, že se mi klepala kolena a šlo to vážně ráz na ráz. Bušilo mi srdce, až jsem si myslela, že to musí být slyšet v mikrofonu a po úmorných šesti minutách jsem si mohla utřít pot z čela. Vyhrála jsem první kolo, což znamená postup do finále i do dalšího dílu!
Finále už bylo horší, můj soupeř byl AZ kvízovým veteránem soutěžil již popáté za sebou a tak je nasnadě, že se mi jej nepodařilo porazit a zaslouženě zvítězil. Já obdržela „cenu útěchy“ – deskovku a knížku, což mě potěšilo:) Můj cíl byl splněn – tentokrát jsem se zařekla, že aspoň knížku si domů odnesu a moje přání se splnilo.
Po hodinové pauze se nastoupilo k natáčení dalšího dílu. Tady bych nejradši takticky všechno zamlčela, ale nemůžu. Prohrála jsem, je to tak. Ale lkdyby jste u toho byli! Ten nervák! A díky jedné otázce, kterou soupeř nevěděl a já si jí nebyla jistá, jsem prohrála. Měli jsme nakonec totiž stejně políček, když vypršel časový limit. To znamená rychlý rozstřel – kdo dříve zmáčkne tlačítko, může odpovídat na otázku na ano-ne. A soupeř byl rychlejší a odpověděl správně. Dost mě to mrzelo, protože tento souboj byl strašně vyrovnaný a chybělo strašně málo, abych postup obhájila, ale bohužel, bohové mi nebyli nakloněni – však uvidíte v televizi:)
Inu, výlet to byl pěkný, ještě že bydlím v Brně a nemusela jsem nikam daleko, jen šalinou kousek od domova:) A úspěch to byl koneckonců taky, dopadla jsem lépe než minule a to mi stačí, překonala jsem samu sebe a za rok to zkusím zas. Soutěžení mě prostě baví.
A pokud AZ kvíz baví i vás, těšte se na začátek února, kdy to bude ve vysílání, přesné datum bohužel nevím, ale samozřejmě hodím odkazy na archív ČT sem na blog:)

13 komentáře “Jak bylo v AZ kvízu

 1. Tak to ti tedy gratuluji 😉
  Ono už jen mít odvahu to nějak zkusit je dobrý 😉
  Můj děda tam měl taky jet, ale nedostavil se ani na ten začátek, protože je z Kladna a ten den zrovna pršelo, takže řekl, že nepojede takovou dálku, když si nemůže udělat pořádný výlet 😕
  No nic, jde o tebe, ne?
  Takže gratuluji k té výhře, chybami se člověk učí, takže příště určitě budeš lepší 😉 A lepší 😉 😀
  Jakou knížku jsi dostala? :-O
  To mě mrzí, to s tím čudlíkem 🙁 Nesnáším tyhle překvapivé momenty, kdy se to všechno může změnit….

  Krásný blog 😉
  Přeji příjemný večer a hezké, pohodové  klidné vánoční svátky 😉 🙂 Jo a taky sníh, pokud ho ještě tak jako my nemáte

 2. Máš můj upřímný a hluboký obdiv. Mě by do AZ kvízu ani do televize nedostali ani heverem. Nemám na to vůbec nervy. – Těším se na archivový odkaz. Určitě bych se koukla, kdybych televizi měla.

 3. Víte, jaké je hlavní heslo internetu? Nikomu nevěř. Nikdy nevíš, kdo je na druhé straně. Ano. Že? Čtenáři internetu mají právo alespoň jednou za čas dozvědět se pravdu. Dost bylo lživých podvodů. Sympatický blog.

 4. No. To jsem nepsal já. To psal ten druhý. Teprve teď to budu psát já. Tím pádem.

  Maminka měla ráda soutěže a AZ kvíz nejvíc. Ale i Kolotoč, Riskuj, Milionáře. To já se na tyto seriály nedívám, dívám se raději na televizní soutěže, kde nabízejí tučné výhry.

  Ne, nevolám tam. Ale rád se na to dívám. Jenom je mi líto těch žen a dívek, které jsou tam pěkné, vypadají chytře a je vidět, že mají pěkné povahové vlastnosti a propůjčují se něčemu takovému.

  Někdy mě napadne, že jsou k tomu nuceny jak na pornografii. I to je možné. Nebo bůh ví, co jim naslibovali a nakukali. I to je možné. Já nevím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.