Dvě velká Lúmennčí výročí

Konec srpna je pro mě už několik let šťastným obdobím, protože slavím jedno pro mě významené datum. A loni přibyl ještě jeden důvod.
Vy, staří harcovníci tohoto blogu, možná máte někde zasuté v paměti datum 26.srpna – tento den byl totiž zveřejněn první článek na lumenn.blog.cz a to básnička Tobě. Stalo se tak před osmi lety, roku 2006. Osm let, které jsem strávila psaním a tvorbou těchto webových stránek uběhly strašlivě rychle a já se nestačím divit, kolik věcí už jsem díky blogu (a s blogem:)) zažila. Mám za sebou ocenění blog roku, dvě povídky otisknuté ve sbornících, jednu básnickou sbírku (a na druhé se pilně pracuje), poznala jsem desítky zajímavých lidí, vedla stovky diskuzí, stala jsem se jedním z prvních členů autorského klubu, vyšel se mnou rozhovor na blog.cz…
Mám pocit splněného snu. Mám svoje místo, které tvořím nejen k obrazu svému, ale i vašemu, snažím se, aby můj snový soumrak měl svoje čtenáře a těch na blog zavítá kolem pěti stovek každý den. A já mohu říct jen jedno – děkuji.

Pokaždé, když píšu narozeninový článek, zabrousí moje myšlenky do historie a já lovím vzpomínky z let minulých. Pro letošek se můžete mrknout do archívu, jak se které blogové narozeniny slavily:
Tři roky – 20 000 návštěv
Čtyři roky – 130 000 návštěv
Pět let – založení FB stránky se současnými 276 odběrateli
Šest let – v tomto roce existence jsem se stala Blogem roku v kategorii deníček
Sedm let – přes půl milionu čtenářů
A letos mám za sebou již osm let a na počítadle krásné číslo 744397. Na blogu vyšlo k dnešnímu dni již 2037 článků, to je v průměru jeden článek každý den a půl (!). A vzhledem k tomu, že jeden článek mi zabere v průměru asi 30 minut, je to 1018 hodin, tedy neuvěřitelných 42 dní čistého času, které jsem strávila psaním tohoto blogu. Wow.
Ale výročí se slaví dvě. To druhé mě hřeje u srdce neméně silně. 25.srpna 2013 jsem totiž vyšla z živnostenského úřadu na brněnském Malinovského náměstí a v kapse si nesla živnostenské oprávnění. Ano, dnes je to téměř na den přesně rok, co jsem se stala podnikatelem.
Celý ten rok se teprve pomalu učím, jak pracovat s různými internetovými nástroji a jak dobře vést eshop, ale objednávky utěšeně přibývají a já se snažím být dobrým prodejcem – mít kvalitní a zajímavé produkty a být vždy nápomocna svým zákazníkům.
Zatím mám na skladě převážně přívěšky, výrobky z bylin (čaje, koupele, silice), ručně malované mandaly a knihy, brzy plánuji přidat další sortiment. Objíždím taky různé festivaly se stánkem – už jsem byla na Beltine, na keltské noci a chystám se na Hefaiston.
Jsem teprve na počátku podnikatelské cesty, ale ve velké konkurenci esoterických e-shopů se mi daří docela dobře. Podívat se na to, v čem tedy vlastně už rok podnikám a podpořit mě nějakým tím nákupem můžete pomocí tohoto banneru (který ráda uvidím na vašich stránkách, budete-li chtít:)):
Uuuuf. Osm let bloguji. Rok podnikám. Letos jsem oslavila čtvrt století života. nerada to říkám, ale začínám mít takový blbý pocit, že asi co nevidět budu dospělá…ale nebojte, nikdy ne úplně:)
Děkuji za vaši přízeň. A za rok už snad oslavím i ten počitadlový „mylijón“:) Vaše Lúmenn

7 komentáře “Dvě velká Lúmennčí výročí

 1. Gratuluji k oběma důležitým událostem a přeji ti jich spoustu dalších, ať návštěvnost a příznivci jen přibývají! 🙂

  A tvůj obchůdek vypadá zajímavě, bylo by super tě se stánkem na nějaké akci potkat. 🙂

 2. A co chleba Lúmennko, že není levnější?
  Ale že sem občas zajdu číst a že je to, co čtu smysluplné, rozporné a někdy i moudré.
  Tak ti ten milionek ze srdce přeji a také, aby to nebyl jediný smysl života.

 3. Zdá se, že tvůj blog je velice úspěšnej. Gratuluju, jen tak dál 🙂

  Ty ses chystala na Hefaiston? A jestli jsi tam byla, hodláš o tom něco napsat? 🙂
  Taky se tam letos chtěl vydat, avšak nebylo mi to přáno. Příští rok se tam (doufám) podívám. Rozhodně jestli tě tam někdy potkám, bude mi ctí tě poznat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.