Dva blbouni na výletě (tak trochu fotoreportáž)

Dnešní den jsem chtěla trávit pouze a jen odpočinkem, přece jen jsem se z MoR ještě úplně nevzpamatovala. Jenomže! Z postele jsem se sice vyhrabala až o půl desáté, ale posedl mě nápad vyrazit do lesa. Takže jsem po obědě zbalila sistr, sedly jsme na autobus do Domamyslic (okraj Prostějova) a pak jsem se vydaly směr Záhoří. Jsou to naprosto úžasné skály v lesích za městem, jsou tam nádherná zákoutí, skryté lesní pěšinky…no prostě nádhera!

Mělo to pár drobných chybek – respektive hlavně tu, že bylo asi 35°C ve stínu a stín nebyl, takže jsme se polní cestou plahočily totálně umřeté. Horko k padnutí a k tomu jsme narazily na panikařícího srnce, který nás při svém překotném úprku málem zašplápl, pak úplně vyděsil a nakonec předběhl.
Po všech těchto strastech jsme ale přece jen ušly celé dva kilometry, které nás dělily od Záhoří a stanuly jsme v lese.
Já prostě miluju lesy! A když se ve stínu stromů ještě k tomu nacházejí skály, které luxusně chladí a přímo vybízejí k posazení – to je NÁDHERA!
Takže jsme se prostě usadily a zevlily a užívaly krásu přírody. Mimochodem, na začátku jsem se zmiňovala o pár drobných problémech našeho výletu a zmínila jen jeden. Zajímají vás i ty další? Ehm…Lúmennce totiž šiblo a rozhodla se celou cestu absolvovat bosky. Nožišky sice bolí, ale je to úžasný zážitek, doporučuju;)
Ale skončila jsem vyprávění ve chvíli, kdy sedíme. Ano opravdu jsme seděly a vychutnávaly krásy přírody. Přišly se na nás mrknout dva elfové, ale asi jsme se jim nelíbily nebo co a zse nás opustili. Sestra začala zjišťovat, jak moc je propast nad níž sedíme hluboká (viz fotka nad těmito kecy).
Zjistila, že moc ne (konkrétně to vidíte na fotce) ale přesto jsme se vydaly hledat nová a zajímavější místa.
Hmm, houby – sice zajímavé, ale nikoli jedlé…
To už je zajímavější, strom s kořenem na zemí.
Láká to k prolezení co? Nás to taky lákalo, ovšem pavučiny na spodní straně kořene nás zase ryhcle odradily. Inu arachnofobie:(
Chtěla jsem fotit skály, ale v lese bylo šero a já jsem mizerný fotograf, takže jediné, co jsem vám zvěčnila je moje nejoblíbenější skála a to „Kamenný most“, který se klene na „Temnou roklí“. Ještě dodám, že já ho přelezla, ovšem Einka to pro jistotu vzala spodem a byla špinavá, potrhaná od ostružin a nadávala jak špaček:)
Takže jsme to vzaly přes slunnou mýtinku směrem k nedaleké Plumlovské přehradě. O ní jste jistě již něco slyšeli – je to druhá nejšpinavější nádrž v České republice, hned po té Brněnské;)
My jsme však odvážné skautky a tak jsme se sinic pranic (jakože vůbec…) nezalekly! Pěkně jsme se pobrodily a ulevily unaveným nožkám (když jsem tu fotku viděla, myslela jsem, že jsem u moře pod palmou, muhehe:) ).
Ale bylo vážně děsné horko a my už za sebou měly dvě hodiny pochodování. Řekly jsme si tedy, že vyrazíme na zastávku do blízké vesnice – Mostkovic. Ale ouha, bus jel až za půl hodiny, co teď? Zkrátily jsme si tedy dobu čekání focením tzv. emo fotek:
Jsem tááák smutná!
A já tááák osamělá!
Nikdo nás nemá rád!
Nikdo nás nepochová! (Snad jen pohřební ústav…)
Jinak tuhle fotku jsem nazvala „hippie-emo“, třeba se mého stylu někdo chytne:D
Zcela zděšeny beznadějností našich životů vyměnily jsme emo pózy za pózy jiné:
Jsem drsnej „gangsta vidlák“!
Jsem blondýnka, co jí vytáhli z pusy „lízatko“ a ona teď neví, co dělat.
Typicky hororový strach v očích…
Lúmennka ála zhulený rastafarián…
No prostě v rauši!
Ségra, ty už to neber…
Mám totiž pocit, že je to nakažlivý! Heh:)
Tak ještě jedna společná (bože to jsou xichty:D, ale je jediná, kde jsme vidět obě a nejsme rozmazané) a hurá na autobus!
Ale ouha! Stala se drobná chybička a Lum se špatně podívala. Takže bus,na který jsme čekaly by sice přijel, ovšem pouze pokud by byla neděle! Co teď? No co by, vyrazit pěšky nebo čekat další hodinu na další…zvolily jsme si cestu pěšky. Eii mě sice proklínala do horoucích pekel, ovšem procházka nám oběma jen a jen prospěla.
Vyhládlé, unavené a bolavé jsme došly domů, ale již brzy se zase někam vypravíme, protože dělat kraviny mezi slušnými lidmi, popřípadě si v lese povídat se stromy a vílami a děsit cyklisty, to je prostě k nezaplacení.
Že jo?:)

14 komentáře “Dva blbouni na výletě (tak trochu fotoreportáž)

 1. Tedy..určitě zajímavý "pochod"… 😀
  Na fotkách vypadadát oba moc dobře…tak…vesele /až na ty emo plačící holčičky ´:-( :D¨) a tak..hravě…
  Kamenny most vypadá opravdu fantasticky…
  Já bych asi přes louky mocnešla..jak máš fóbii z pavouků, tak já z hadů :-! 😀

 2. Pěkné fotky! Trochu vám závidím, že jste dvě ségry… I kdyby se na vás vykašlali všichni kamarádi, máte jedna druhou a nikdy nebudete osamělé.

 3. Poslední čtyři dny jsem taky téměř pořád chodila bosky  na skautském táboře xD Ale mírně to nejde umýt xD
  Jinak fotky super 🙂 Mně se naopak zdá, že si jste docela podobné 😀

 4. Ještě musím dodat… Před pár týdny jsem taky viděla v lese elfa. Stál za stromy a divně se koukal. Potom zase odešel …
  A na táboře ke mně zavítaly dvě opravdu malilinkaté divoké víly. Jedna zelená a druhá světle modrá 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.