Do třetice všeho dobrého

Tramtarará, juchejdá, ani jsem nevěděla, jakou z toho nakonec budu mít radost. Po dvou letech, kdy jsem utekla z psychologie, z níž jsem nakonec skončila v depresích (jak krásně ironické), jsem se ze své vlastní vůle a tentokráte nijak nepodpořené přáním rodičů, opět odhodlala dosáhnout vysokoškolského titulu. A věřím, že tentokrát už to prostě musí vyjít. Říkám si „Lúmennko, vůbec nejseš blbá, tak bys ten titul prostě měla mít“ a míním k němu vlastními silami dojít.
A kam tím mířím? Jsem přijata! Na kombinované jednooborové (konečně!) studium žurnalistiky tady v Brně na Masarykově univerzitě. Ještě mi nepřišel ten krásný papír, ale v ISu už to je a já mám nekonečnou radost! Takže v září mě opět uvítají brány Fakulty sociálních studií a tentokrát to prostě dám. Tak!:)

Jsem student, jsem student, jsem student! Jak slastný to najednou je pocit:)
A víte co? Mám poslední dny dost naprd náladu a tohle mi ji zase o pořádný kus zvedlo:) Jenom ať to kruciš vydrží!:)

16 komentáře “Do třetice všeho dobrého

  1. Držím ti palce ať to vyjde a tebe škola baví. Máš štěstí, já na svoje přijmutí teprve čekám. No ale co, nějak to bude a tobě přeju hodně štěstí.

  2. Žurna sux, vím o čem mluvím 😀 Ale moc ti to přeju 🙂
    Až budeš chtít seznamy zaručených otázek do některých předmětů, dej vědět 🙂

  3. Lumennko, to je super, gratuluju! 🙂 A drzim palec 🙂 taky bych chtela na MU. Na zoologii, ale prijimacky jsou az pristi pondeli, samozrejme nervy pracuji uz mesic dopredu 😀 Takze jeste jednou gratulace, je to potesujici zprava 🙂 Hodne stesti 🙂

  4. K přijetí gratulovat nebudu. Chytrá jsi dost. A dostat se dvakrát na bakalářskou žurnalistiku je úctyhodný výkon, co by někteří dali alespoň za jedno přijetí. Gratulovat ti budu, až na té škole vydržíš a bude tě bavit déle, než dva semestry. 🙂 O tvojí chytrosti nepochybuju, tak to nezahoď. 🙂

  5. Zdarec, no ono ten titul je sice sebe-povznášející (abych tak řekl), to bezpochyby, ale nezaručí lepší peníze ani práci. Je to v podstatě něco jako onanie. 🙂 )

  6. [8]: Fakt? To je zajímavý poznatek, když je to tak žádaný obor, proč o dálkové studium není daleko výraznější zájem? Pořád je lepší studovat dálkově to, co chci a najít si k tomu alespoň brigádu (win-win situation: i většina prezenčních studentů minimálně někde brigádničí a kloubí se to těžce, dálkový studium je pro zkombinování s prací přímo určený) než skončit prezenčně na jiný škole, kterou dělat zase tak moc nechci.

  7. [10]: no já myslím, že mladí studenti chtějí studovat denně, protože je ještě živí rodiče apod., zato dálkové studují spíše pracující žurnalisté, kteří si chtějí dodělat titul. Hlavně žurnalistika taky nejde jednooborově studovat jinak, než kombinovaně.

  8. [11]: Neznám moc lidí, které by při prezenčním studiu kompletně živili rodiče a dotyční neměli alespoň brigádu/práci na zkrácený úvazek/etc. Což plnění regálů v Tescu ti do profesního životopisu moc nepomůže, takže mi kombinovaný studium připadá jako po všech stránkách výhra a prostě si u toho najít normální práci. Přijde mi, že naopak se většina mladých snaží někde uplatnit, aby při studiu nezůstávala rodičům na krku komplet, protože VŠ je prostě drahá legrace. A naopak školy jsou ty, které kombinované studium úspěšně likvidují (osobně, kdyby to, co chci studovat, existovalo v kombinovaný formě, neváhám ani minutu). A dvojobor bych nestudovala ani za zlaté prase i když už žurny to asi logiku má, protože prostě žurna sama je spíš taková všeobecná platforma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.