Deník nevěsty: Do svatby zbývá 20 dní!

Ó bohové, bohové! *vzrušeně dýchá do papírového pytlíku* Už jenom tři tejdny a já nemám hotovýho NIC, prostě lautr NIC!
Ehm, no dobře, tak se zase uklidníme, ano? Před pár týdny jsem měla pocit, že se mě nějaká svatba vůbec netýká, že to mám na háku a prostě pohoda, jazz, ono to nějak dopadne. Když mě od svatebního dne dělí pouhých 20 dnů (ááá, jen dvacetkrát se vyspinkám a je to tady!), konečně nastupuje ta správná nevěstovská panika.
Abyste rozuměli – zjistila jsem další podstatnou věc kolem svateb. A totiž, že to zásadní zvládnete domluvit za chvilku. Matrika, místo konání, prstýnky, šaty, to je prostě lambáda. Tohle se objedná na netu, támhle se zavolá kámošce, jedna cesta na úřad a hotovson. Nohy na stůl a těšíme se na svatbu. Jenomže! Svatba to zdaleka nejsou jenom hezký šaty a pán, co vám dá důležitý papíry k podpisu. A největší práce je právě s tím bambilionem drobností.

Zatímco hostina se prostě v klidu předala profíkům a děj se vůle boží, na moje (a drahého a maminčina) bedra spadla hromada dílčích hloupostí, které dohromady tvoří celý zážitek. Tak třeba ubytování hostů. Krutibrko, ona je to taky akce pro skoro 70 lidí a všichni se na místo musí nějak dostat a někde hlavu složit. Kdo? Kde? A proč mi tamten nebere telefony?
Potom všechny ty věci, co dělají svatbu svatbou. Různé výzdobičky, serepetičky, jmenovky. Všechno nakoupit, na nic nezapomenout. Vymysleli jsme si fotokoutek – má na to fotograf propriety? Napsat, zavolat…
A pozvánky. Ježkovy voči, pozvánky. Žijeme v 21.století, takže papírová pozvánka je sice nádherná věc, plná lásky, sluníček a hopsajících jednorožců a jednou ji u praskajícího krbu budu ukazovat vdavkuchtivým vnučkám, ale sakra fix, víte, co je s tím za práci? Samotné vymyšlení a nafocení fotek bylo vlastne legranda. Práce grafičky šla taky od ruky, i to vytištění se dalo. Jenže teď mi doma leží stoh pozvánek a já je musím rozdistribuovat mezí kamarády, z nichž část žije v úplně jiném městě, část nemá čas a já běhám po Brně a naháním lidi, abych jim strkala do ruky papírovou pozvánku na akci, u níž už stejně zaklikli obligátní fejsbůkové „zúčastním se“. Jediné, co mě v té pozvánkové dřině utěšuje, že jsou pozvánky absolutně überboží a mám z nich velkou radost:)
Nejdřív jsme byli každý sám a toužili po lásce…
…a pak jsme se konečně našli!
A tak se budeme brát:)
(přesné údaje byly začerněny, ty čtverečky tam pochopitelně normálně nejsou:))
Je to prostě nádherňajz. Zatím taky všechno vychází podle plánu. Ale čas se krátí a mě dochází, že pokud člověk chce, aby svatba byla peckózní, musí toho hrozně moc zařídit, vymyslet a udělat.
Je to podobné, jako když někomu organizuje fakt mega velkou oslavu narozenin. Akorát s tím rozdílem, že narozky máme všichni každý rok. Když se jedna oslava moc nevyvede, další rok to můžete zkusit znova. A pak zase. Jenomže svatba, to je obvykle záležitost, kterou člověk prožije jen jednou za život. Dobře, někdo dvakrát, výjimečně i třikrát, ale co si budem, ta první stejně bývá ta nejdůležitější, nekrásnější a tak nějak naivně nejvíc od srdce. Mladá láska a takové to romantično.
Prostě jsem chtěla říct, že svatba to je prostě jeden pokus a šlus. A když chcete, abyste vy i vaši blízcí na ten den ještě dlouho vzpomínali v dobrém, je to starostí až nad hlavu. A když vám kalendář tiká u ucha s ohlušujícím třeskotem a říká vám, že už jenom dvacet dní, abyste všechno oběhali, zařídili a udělali, začnete si říkat, jestli by vlastně taková svatba na úřadě jenom s dvěma svědky nebyla přeci jen lepší nápad:)

9 komentáře “Deník nevěsty: Do svatby zbývá 20 dní!

 1. Oznámení(pozvánky jsou vášně luxusní 🙂 Taky jsme si dělali vlastní a daly nám práce (asi nejvíce mému muži, neb vše muselo na milimetr sedět a kočička měla na krku obojek s trojnou monádou – takže i kvalitní tisk a… no, víš o čem mluvím 😀 😀 ). Se zbytkem jsem víceméně také bojovala na poslední chvíli, protože paní byla nespolehlivá a mne sviští nevolnosti přešly až 2 týdny před svatbou. Takže ti přeji pevné nervy, chladnou hlavu a hlavně – JDE O TVŮJ DEN, takže pohoda jazz ne? Hlavně, že tam budeš mít chlapa 😉

 2. Naštěstí to není pocit blízké smrti. Svatba je něco, na co se těšíme celý život a pak dál celý život jsme šťastní, z toho, že tvoříme něco krásného společně a to společně jsme my. Už ne jako dva zamilovaní, ale jedno velké my, ve všem a vše hezké s námi.
  Můžeme si říct, že to nejkrásnější už se před námi nikde neschová, protože je v našem náručí.

 3. Když se podaří tak je jednou za život, když se nepodaří, je to průšvih jako vrata. Kdo zná trochu Lumenn a něco z doslechu o jejím milém, tak ví, že tady je to opravdu sladěné do štěstí.

 4. Tak a teď už se vyspinkáš jenom devatenáctkrát 😉 ne, nebudu tě znervózňovat.
  Ty pozvánky jsou nádherné, vážně. A velmi originální.
  Přeju hodně štěstí.
  A dneska je to spíš obráceně, jednu svatbu za život má dnes málo lidí. Lidi se vážně častěji rozvádějí a znovu mají svatby a tak… Přeju abyste vy byla ta výjimka XD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.