Čas adventu, čas svářaků

Nemám ráda zimu, fakt ani trošičku – leze na nehty, do pusy a do uší, vleze pod kabát i do bot, je prostě všude a tělopak mrfavenčí a chvěje se…brr. Ale přesto tento nehostinný a mrazivý čas přináší tři dobré věci, které miluju – Vánoce, lyžování a…svařák. Možná namítnete, že svařák se dá pít celý rok, ale já ho mám spjatý se sněžením za oknem a s vánočními trhy, kde září stromeček a hraje hudba a všude kolem jsou stánky s rozličnými vůněmi. A tak tento týden byl každý večer po práci ve znamení postávání u stánků a pranic mi nevadilo, že mi mrznou nohy a že nemůžu hýbat zimou ztuhlýma škraněma. Prostě já a svařáček (a nebo punč a nebo turbomošt:)) a všude kolem ti lidé, co se honí za vánočními dárky, aby někomu udělali radost a všichni rozzáření, natěšení a přiopilí. Krásný to čas:)

A tak se mi nedivte, že netrávím čas u počítače, abych vás zásobovala novými články, že radši vzpouzím po venku a užívám si horkých nápojů a předvánočních příprav. Schválně, jakl jste na tom s dárky? Já už finišuju a doma se mi utěšeně kupí hromádka, kterou co nevidět zabalím do krásného balicího papíru, který každoročně kupujeme od UMÚNu. Jestli nevíte, co je to, pak doporučuju jejich stránky, jedná se o sdružení umělců malujících ústy a nohama a jejich výtvory jsou opravdu krásné a stojí za to je podpořit.
Tolik k reklamě na dobročinnost a vraťme se k mým každoročním předvánočním kecům:) Asi se zdám jako pořádný vánoční fanatik a to taky jsem. Není podle mě nic krásnějšího, než vidět radost v očích kamarádů a rodiny, když rozbalí právě váš dárek a jsou překvapení, nadšení… bohové jak já se na ty chvíle těším. A pak si pěkně uvařím svařák a zalezu s ním do postele, kde se vrhnu na všechny „tvrdé dárky“, které dostanu pod stromečkem a budu si číst a popíjet a pustím si moje nejoblíbenější CD vánočních koled – Twisted Christmas od Twisted Sister:)) Nesmím zapomenout na vynikající maminčino cukroví – rohlíčky a linecké a perníčky:) Juchejdá, už aby to bylo…
A pak to všechno rychle uteče a přijde Silvestr a další rok a bohové vědí, zda se příští rok Vánoc vůbec dožijem, když nám má tři dny před nimi skončit svět:) Kruci, to tam ti mayové nemohli napsat jiné datum? Třeba až po svátkách? A nebo nejlíp v lednu 2013, ať si stihneme ještě zapařit na Silvestra, než tady všichni shoříme za své hříchy v plamenech pekelných, či jaká jiná zajímavá událost nás čeká. A možná taky nic a tak se v klidu sejdeme pod stromečkem jako každý rok, jen nás možná bude míň a nebo víc a po letech budeme mít prstýnky a děti a čas bude plynout dál nekonečným tempem, od Vánoc do Vánoca každý rok budeme říkat, jak to zase rychle uteklo a jedny Vánoce už pak budou bez nás… krucifix, to se mi ale daří závěr článku, na depresivní kecy tu snad nemá nikdo náladu:)
A tak dost povídání, co jsem chtěla říci, jsem řekla a teď se vydávám na představení Aluščiny nové knížky a večer mě čeká představení v divadle CONAN na veleslavném brněnském Fénix Conu, třeba to čte nějaký fantasák a přijde se večer podívat na Lúmennku jakožto princeznu Ropuchichindu.
Tak vážení a milí, mějte se, těšte se a užívejte předvánočního času, Štědrý den uteče jako voda, tak tu atmosféru nasajte včas:) A dejte si punč, je to fajn:) L.

8 komentáře “Čas adventu, čas svářaků

  1. Svařák já nerada, protože v zásadě nepiju víno nebo cokoli příbuzného a sladké taky nějak nemusím. Zřejmě jsem zoufale neromantická duše. 🙂 Těším se leda tak na to, až si budu moct dopřát chvíli lenošení u pohádek, protože toho mám nějak moc a po Vánocích ještě víc mít budu.

  2. Svařáček moc nemusím, ale pokaždé si dám jeden aby se neřeklo. S tím vánočním šílenstvím jsme na tom podobně. Jen mám zatím jen dárky pro rodinku a nakupování pro přátelé mě teprve čeká.
    Osobně mám ráda také klobásky jakéhokoliv druhu, které si dopřávám především o Vánocích. 🙂

  3. Souhlasím. 🙂 Dárky zatím nemám žádné, ale snad to všechno stihnu. Svařáku moc neholduji, ale jednou za čas si ho dám. Prozatím krásný advent, zítra pohodovou druhou adv. neděli a 24. prosince krásný Štědrý den. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.