Čajovničení, sníh a tak všelijak podobně

metal teapot
Venku to vypadá jak ve vánoční pohádce, minimálně do chvíle, než vylezete z vyhřátého bytu a všechen ten rozkošný bílý snížek vám během pár minut začne studit na krku, v nose i na místech, kam by se podle fyzikálních zákonů vůbec neměl dostat.
Předevčírem pak napadlo blbých patnáct centimetrů a v Brně na dvě hodiny zkolabovala městská hromadná doprava. Zatímco jsme se brodili vánicí pěšky jsme s mamutexem rozebírali, co by se asi stalo, kdyby napadly dva metry. To by asi zkolabovalo úplně všecko, co dnes hrdě nazýváme moderní civilizací:)
Taky bych se nejradši jen kochala pohledem na tu bílou záplavu a uskrávala horkou medovinu, zatímco v krbu hoří oheň a na mém klíně leží kniha. Bohužel nemám ani krb, ani medovinu a hlavně nemůžu sedět doma.

Možná to ale přece jen nebude tak zlé, protože sněhem musím projít jen na šalinu a pak ještě pár kroků pěšky, protože se dneska chystám do brněnského hotelu Slovan na Fénix Con. Bohužel si nebudu užívat přednášek ani zevlit v mísnosti pro deskové hry – čeká mě práce.
Naše barbaří čajovna se dnes poprvé chystá do terénu a prověří ji hned takováhle akce. Už se těším, až si ke mě na čaj a na voďáru přijdou posedět hvězdy české fantasy scény, juchechej. Třeba tam někomu podstrčím svoje povídky a časem se budu kochat pohledem na svoji knihu na regálech knihkupectví. Ale i kdyby stokrát ne, tak se stejně těším. Vždyť to nakonec vlastně bude podobné, jako v té mé představě. Jen knihu nahradí živí spisovatelé a krb bublající vodní dýmka.
Juch! A třikrát juch. Že by ta zima letos stála za to?:)

4 komentáře “Čajovničení, sníh a tak všelijak podobně

  1. Wow .. škoda, že se o takových důležitých věcech dozvídám tak pozdě, snad příště 🙂

    Btw trochu jsem šmejdila a máme na FB pár společných přátel, takže je docela zvláštní, že se ještě neznáme osobně 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.