Angliééé!

Víte, co je úplně nejvíc nejlepší na životě v 21.století? Že si třema kliknutíma na mobilu objednáte letenky na druhý konec Evropy – a to navíc takové, které si můžete v klidu dovolit třeba třikrát do roka – a pak se autobusem svezete na letiště a fííí. Žádné řešení, žádné složitosti, prostě pohoda – o nic krkolomnější, než si udělat výlet do Prahy nebo Ostravy. A zhruba stejně časově náročné. Takže balím kufr a na týden mizím do Anglie.
Od doby, co se tam (nejspíš) trvale usídlila moje nejlepší kamarádka, tam jezdím vcelku často. A hlavně ráda. Vlastně mi Anglie ani nepřijde jako cizina, protože rozumím všem nápisům i lidem. Je to fakt nejvíc podobné tomu výletu do Prahy – a paradoxně mi Praha přijde víc cizí, než třeba Londýn.

Tohle bude moje pátá cesta za kanál La Manche, čímž se Anglie opět stane zemí (resp. tedy jednou ze dvou zemí), v níž jsem byla nejvícekrát. Pošťuchují se na mé první příčce v návštěvnosti s Francií, která loni na podzim překonala Spojené království již pátým výletem (o kterém píšu tuhle) a tak se aspoň tyhle nesmiřitelné velmoci opět srovnají:)
Ale nemusí se v mém srdci nikterak prát:) Každou zemi mám ráda z úplně jiných důvodů. A co miluju na Velké Británii?
Zbožňuju místní zdvořilost, milé a usměvavé lidi všude kolem.
Líbí se mi architektura, ty cihlové domky a rozjívené zahrádky.
Můžu se užrat custardu, což je taková vanilková pudinková čmajda, a prolívám se ciderem.
Mám ráda britský humor a všechny ty roztomilé tradice a hloubku místní kultury, vlastně celý britský naturel je mi hodně blízký, byť ve mě někdy vyvolává trošku úsměv.
A samozřejmě zbožňuju svoji kamarádku Lizzie, která tam už dva roky žije v úžasném a milém městečku Margate na jihu Anglie, takže tam kromě všeho výše zmíněného jezdím primárně za ní.
Tak tedy vzhůru za kanál, mějte se tu fajn:)

7 komentáře “Angliééé!

 1. It's just pretty nice to hear about someone from such a small country to fly to the UK – island.
  I hope it will be new sport for anyone from Brno and for the people from all Moravia. Jump over the channel and back.

  Enjoy the connection of europian countries through the air.

  I am very happy that you like exchange and sharing of the europian cultures.
  Guess to hear from you soon on your website.
  I am joking. Jsem hlavně z Moravy.      To byl vtip. Jinak taky občas z celé  Evropy.

 2. Snažím se ti závidět co nejmíň a co nejvíc ti to přát 😀 Přijde mi, že letos v létě jedou do Anglie snad všichni kromě mě 😀 Pořádně si to užij 😀

 3. Mě vždycky na těch domcích přišlo, že mají příliš drobná okna, ale zase to působí útulným dojmem 🙂
  Zdvořilost je fajn, v Itálii jsou také dost zdvořilí, ale samozřejmě jiným způsobem, je to takové víc vřelé. Ale když jsem byla poprvé v Británii, ta zdvořilost mě prostě zaskočila.
  Užij si dovolenou. Šťastnou cestu 🙂

 4. Tak si ten výlet hlavně pěkně užij! Nejkrásnější výpravy jsou takové, ze kterých má člověk takové množství vzpomínek, že jich víc než půlku ihned zapomene. 🙂 😀

 5. V Londýne som síce zatiaľ nebola, ale Anglicko skutočne zbožňujem. Bola som tam dvakrát, a to vo Wales, kde je je to kúzelné. Páči sa mi ich kultúra, čaj o piatej, prívetivosť ľudí a tiež by som povedala pomalší spôsob života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.