Amo tajredo

Se to sype. Co se sype? Všecko se sype…
Tento týden byl vskutku náročný, náročnější než kterýkoli předešlý tohoto roku. Podle tarotu mám rok ve znamení Velekněze, což znamená zkoušky a neustálé učení. Ani bych nevěřila nakolik to bude pravda. Zkoušek jsem absolvovala nepočítaně a mám dojem, že tento týden jsem skládala jestli ne opravdovou maturitu, tak tu zkušební určitě.
Ráda bych se tu vypsala ze všeho, co se motá, zamotává, děje a sype, ale ještě není úplně vše dořešené. To, co je, ale taky bohatě stačí na vyražení dechu a knock out aspoň na osm vteřin. Při slově devět už se člověk zvládá hrabat na nohy, ale jestli kruci přijde ještě jeden úder, nevím, jestli se půjde ještě zvednout.

Zničili Čajráž. Kdože? Zlí lidi plní předsudků, zbabělí lidi, co nemají rádi mladé. Petice proti nám, zákaz od města, nechuť majitele prostoru bojovat. Bylo toho prostě moc, brzy čeklejte článek od Mamuta, kde vám všechno vylíčí. Bolelo to. Ale asi to nevzdáme a budeme hledat nový prostor, kdybyste o něčem v Brně věděli, prosím, ozvěte se.
Krom toho jsem tento týden byla nucena od svých přátel hnusné kecy, které jim do hlavy zasel bůh ví kdo, kecy o tom, že jsme já a Mamut zrádci a hajzlové, protože jsme jeden večer udělali chybu a k smrti unavení (to já) a opilí (to Mamut) zapomněli na dva kamarády, kteří u nás měli spát. Usmívejte se, když vás váš nejlepší přítel podezírá ze lži do očí…
Tohle už je snad dobré, snad už je tohle za náma. Snad už je za mnou i šílená bolest břicha, která mě pronásleduje od úterka a neustále mi tlačí žaludeční šťávy do krku. Dneska se mi po čtyřech dnech po návštěvě doktorky konečně udělalo líp, snad to vydrží.
Není to zajímavé čtení. Není to optimistické čtení. Ale nezlobte se na mně, nic příjemnějšího ze sebe dnes asi nevytlačím. Jsem unavená (= I’m tired = amo tajredo), hodně unavená. Ale chci se učit a chci bojovat. Bohužel je neustále s čím…snad brzo bude i jak:)

11 komentáře “Amo tajredo

 1. No tedy…tak na to bych řekla snad jen…Hodně štěstí, pevně doufám, že se to zlepší.:)
  Mimochodem…to s tím Čajrážem je teda pěkná sviňárna :/

 2. Nee, oni zničili Čajráž? Krucinál, to snad ne. Já se těšila, že si tam konečně už zajdu.
  Přeju ti spoustu sil do budoucna, jak jsem to tak četla, nepochybně se budou hodit.

 3. [3]: jo no, člověk myslí, že má na všechno čas a najednou se ozve taková ta debilní melodie z Riskuj. Znáte to, tududum tum… snad se nám podaří zas někde něco takovýho rozjet, komerce se nebojíme na množství nehledíme:)

 4. To mě moc mrzí, Lúmennko, hlavně s tou Čajráží 🙁 Takový skvělý projekt, který bych přivítala i u nás (a vůbec, kdekoliv 🙂 Snad i ten nejprotivnější důchodce by měl být rád, že se mladí scházejí někde, kde nechlastají, ale pijou čaj, nedělají bordel, ale čtou si poezii nebo malují.
  Držím palce, aby se to podařilo rozjet znovu…někdy někde 🙂

 5. achjo a já plánovala, že tam zajdu až pojedu do brna :/ no to by se uskutečnilo tak za dva roky ale neva 🙁 a nevíš co to s těma kámošema je? jako v jednom kuse se hádáme (teda spíš oni se mnou) navážej se do mě a mám dojem že sem sama… No a to neustálý učení… To znám bohužel…

 6. No jasně…proč by taky měli lidi být tolerantní k tak úžasným projektům, že ano… čas strávený v Čajráži byl super, moc mě to štve a mrzí :/
  a drž se…učení má tu hroznou vlastnost, že čím víc se jím snažíš prokousat, tím víc ho je..známe..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.