…a pozor na kameny!!!

Víte, co udělá normální člověk, když má čtyři práce? Nemám tušení, protože nejsem normální člověk a tak jsem si našla práci pátou. Samozřejmě, že nejde o žádné pravidelné osmihodinovky, nejsem Hermiona, abych to stíhala, ale protože fakt nepatřím mezi lidi, kteří by dokázali někde makat od-do každý den na jednom místě, mám hromadu drobných činností, z nichž dohromady polepuji svůj měsíční příděl korun českých. Kromě dvou redakčních spoluprácí, mého eshopu a dlouholeté práce v kanceláři korporačky, co půlce republiky dodává elektřinu, se ze mě stala i taková ta paní, kterou jsme na základce měli všichni rádi, protože nám něco povídala místo otravného vyučování. Rozuměj – přednášková osvětová činnost pro prťata na školách. To abych hned v praxi využila ty vůdcovské zkoušky, které se mi snad úspěšně podaří složit za měsíc a něco. Jo, jasně, vůdcáky, skaut, dva blogy, furt nějaké vzdělávací semináře a mimoto zahrada, pes, přátelé a muž. A nejvíc husté na tom je, že ačkoli jsem ještě před měsícem chtěla být housenka a zalézt do kukly, s příchodem jara se to všechno nějak otočilo a já zase lítám, jak hadr na holi.

Ale je to děsně fajn. Vážně. Tento článek třeba smolím v sedě na zemi na návštěvě u maminky v rodném Prostějově a čekám na drahého, až pro mě přijede a odveze mě domů. Měla jsem sraz po delší době s kamarádkou a jejím malým šestnáctiměsíčním capartem, skautskou schůzku a plánovací setkání na tábor a spoustu mamnko-dcerovských pochůzek po obchodech. Zítra mě čeká seminář k elementu země, příští týden nová práce a někde mezi tím asi ticís plus jedna věc, díky nimž se po dlouhé hnusné housenkoidní zimě cítím zase na živu.
Jaro je vždycky takové. A proto ho tak miluju. O něco míň už miluju fakt, že za dva týdny budu zase o rok starší a vůbec nejhorší je to vědomí, že ještě chvilka a budu na začátku svého věku psát místo dvojky číslici tři. A to jsem touhle dobou už chtěla chovat minimálně jedno takové mrně, s jakým jsem dneska trávila odpoledne. Místo toho chovám aspoň dhoula a jednoho nezvedéného mužského, který mi tedy alespoň narozdíl od svých předchůdců neudělal ze srdce paseku a i po skoro třech společných letech to vypadá, že to s ním asi půjde a asi i navždycky.
Ale to jsem odbočila, drazí blogoví čtenáři, na něž si poslední dny dělám méně času, než by mi bylo milé. Většinu tvůrčí energie věnuji Poslu světla, který mi přeci jen aspoň zčásti přispívá do rodinného rozpočtu a na osobní stránky zbývají jen občasné záchvěvy inspirace a písmenka naťukaná ve chvíli mezi tím a oním. Tak tady je aspoň selfíčko s drahým u popelnic, aneb výsledek toho, když si dva magoři zajdou do města na kafe a vezmou si selfie tyč a fotí se u těch nejnepravděpodobnějších ohavností.
Housenka se vylíhla v berušku a beruška lítá po světě:) A být beruškou je super:) Vaše jarní Lúmennka

4 komentáře “…a pozor na kameny!!!

  1. Opravdu živel, pořád musíš něco dělat. To je fajn a že ještě není prcek, nevadí, ono to přijde. Sama jsem překročila třicítku a říkám si, že to letí nějak rychle, nevím kam se vrtnout dřív, abych neměla pocit, že jsem něco zanedbala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.