37 virtuálních přání, 22 let, 16tý duben

Bylo nebylo, ale spíš bylo, včera šestnáctého dubna a v ten den, jak možná někteří z vás vědí, slaví Lúmennka narozeniny. Ty letošní už byly dvaadvacáté a v tom duchu se včerejší den i tak nějak nesl. To znamená – žádné oslavy, žádné kalení, žádné jucheché. To, že je mi tolik, kolik mi je, už s sebou nenese žádné radosti, žádné výhody, ale jen zprávu, že rok od roku už budu jen starší a starší. Že rok od roku už se budu jen víc a více vzdalovat od dětských let, až nakonec skončím v domově důchodců plná vzpomínek…
Brr. Hrozná představa. A včera mě pronásledovala víc, než kdy jindy v životě. Přesto byl ten den krásný. Strávila jsem ho celý s Mamutkem, který se o mě staral, vařil mi, nosil mi jídlo až do postele, večer jsme si dali zmrzlinu a cinzano…a prostě se váleli, mazlili se, koukali na filmy, povídali si a celý den příjemně prolenošili v objetí. Večer jsem si říkala, jaká škoda, že nemám narozeniny každý den!:D

Mírně rozpačitá jsem už z toho, kolik lidí mi popřálo. Jak píšu výše – na facebooku mě čaklo 37 virtuálních přání více či méně od srdce. Nejsem zvyklá na takové davy „gratulantů“, ale taky si říkám, že je to divné, když mi fuckbook vyplivne datum a človíčka a já prostě ze slušnosti utíkám virtuálně čmárat na jeho zeď. Kolik lidí by si na mě vzpomnělo, kdyby tohodle moderního vynálezu nebylo? Kolik lidí by mi napsalo aspoň blbou smsku?
Je sice fajn vidět, kolik lidí na mě myslí, ale skutečně „myslí“ to správné slovo? Co kdybych vyplnila při zakládání fejsbuku falešné datum narození – kolik lidí by vědělo, že mi nemají přát, že skutečné narozeniny mám jindy?
Chjo, to jsou mi zase zamyšlení…:) Možná se jen cítím natolik staře, že mi už nic jiného, než přemýšlení nezbývá.
Na klíně kočku, v ruce cigáro, na plotně horkou vodu na čaj…takhle vítám další rok svého života. Co přinese? Jaký bude? Kolik štěstí mě v něm čeká? A kolik slz? Těším se na něj a zároveň na něj pohlížím s obavami. Nechci stárnout, chci být navěky dítětem nebo aspoň bezstarostným puberťákem. Bojím se nových výzev, které mi život nabídne, ale zároveň je volám s pohledem bojovníka. Kéž mě čeká ne jen vše dobré, ale vše takové, že to zvládnu a že mě to něco naučí, něco mi to dá, učiní mě to lepším člověkem. A kéž se tu za rok touto dobou objeví zase další článek:)

23 komentáře “37 virtuálních přání, 22 let, 16tý duben

 1. Nic si nedělej z přibývajících let , můžou být lepší než ty předešlé. Neboj se ,že příjdeš o dítě v sobě , protože o to nepříjde nikdo z nás nikdy , ať je to starý , protivný děda nebo zasněná duše mladého člověka . Člověk v duši zůstane takový jaký je a to ti přeju do 22 roku tvého života. Ať jsi stále taková jaká jsi, bez ohledu na roky.Hodně štěstí , zdraví, záda ať nebolí (nebo aspoň minimálně)a ať každý den je šťastný.:-)

 2. Všechno nejlepší. 🙂 No, člověku je patnáct, má občanku, je mu osmnáct, smí legálně pít alkohol, je mu dvacet, už není teenager… a pak tak nějak zjistí, že se na ty přelomový roky těšil nějak zbytečně, protože se stejně nic nezměnilo. Věk je jen číslo, jak se člověk mění nebo nemění uvnitř s kalendářem nesouvisí. 🙂

 3. Všecko nejlepší, mě za chvíli čekaj taky narozky, menší, ale taky už se vzdaluju vod dob, kdy mi eště dávali na dort svíčky.
  Jsem si vzpomněla jak Bylinka dělala apríl a napsala si na fejskuku, že má narozky prvního dubna. nachytala asi 40 lidí. Ani nevim jestli bych z toho měla radost.

 4. Ale no ták :o) proč tak depresivně :o) Když si to dítě nebo toho puberťáka v sobě budeš chtít udržet, tak si ho udržíš, i kdyby ti bylo 100 let :o) V těch 100 letech kolikrát nejsme daleko od dítěte :o) plínky, slintání apod. :o)))))) trochu černého humoru myslím neuškodí :o))) Každopádně ti přeji hodně štěstí, protože štěstí je nejdůležitější :o) Pod pojmem štěstí si můžeš představit cokoliv (lásku, zdraví, nebo i ty penízky) :o) Moje kolegyně vždycky říká "Zdraví nepřeju, protože na Titanicu byli taky zdraví lidi a jak to dopadlo" :o)))

 5. Myslím, že teď ti tu popřeje většina lidí, co si to přečte. Já se přidávám ke gratulantům, přestože mě asi vůbec neznáš 😀 (sem tam sem chodím a když můžu pogratulovat, tak jsem jedině rád) 😀 Hodně štěstí, zdraví, přátel, lásky a všeho dalšího, co je v životě důležitý…
  A z toho stárnutí neměj strach. I já si občas říkám – za chvíli mi je dvacet, pokud se dožiju 80 budu rád, takže ještě tři čtvrtiny života, a teď už to nejspíš bude jenom horší… Ale se stářim člověk získává zkušenosti a většinou taky respekt. A dítě v nás je v nás pořád, jen záleží, jestli ho chceme vidět 😉 Mladá jsi, dokud se tě nechodí ptát pravnoučata, jestli si pamatuješ na toho Karla IV. 😉

 6. Ačkoliv se vlastně neznáme (až na pár mejlů :D), rovněž se přidávám a přeji všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví (ať záda nebolí), lásky, spokojenosti a hodně inspirace a chuti do blogování i do života.

 7. Neznáš mě, téměř nečtu tvůj blog, takže opožděná gratulace je ode mně trochu pokrytecká 🙂 Ale i tak ti přeju hodně těch pozitivních blbostí co se říkaj 🙂
  Jak sou všichni závislí na facebooku, zas tak černě bych to neviděl. Jsou i tací (jako já) co si sotva pamatují své vlastní datum narození 😀 Takže facebook nám jen zlehčil život 😀 (kéž by mohl i v testech dějepisu u letopočtů)
  Ale jinak s tebou souhlasím, že to všechno letí až moc rychle. Přijde mi že ještě včera jsem se rozčiloval nad nepřijetím na střední školu a za rok už maturuju. A musím přiznat, že to tempo přestávám stíhat 😀

 8. ja zacala mit depky ze su stara uz kdyz mi bylo 20, mela jsem pocit, ze uz nic nema smysl zacinat, ze uz je na vsechno pozde a ze uz zivot proste jenom bude rychle padit kupredu az budu stara, drzelo me to tak ty dva tri roky a uz se to zase prehouplo, mam pocit, ze to nejlepsi teprv prijde a uz se na to tesim:)ale jak to tak pozoruju je to celkem beznej vyvoj….
  ty prani na facebooku sice pusobi tak nejak neuprimne na druhou stranu ja sama jsem rada, ze si pamatuju svuj datum narozeni a za tu pripominku, ze muj kamarad/kamaradka ma narozeniny jsem vdecna, protoze jim chci prat opravdu uprimne, ale holt pamatovat si to nejsem schopna, to uz mi proste musi odpustit..a tak abych se tu moc neroztahovala ti teda taky preju at se ti dari vse na co sahnes, at te nikdy neprepada beznadej, naopak at te neuspechy posili, ale zaroven at je jich co nejmin, at mas na vsechny sve aktivity dostatek energie a ackoli mam basne o panu zalovi rada, preju ti aby te nenavstevoval moc casto:)

 9. Takže už zhruba rok navštěvuju tvoje doupátko. 🙂 Bohužel taky opožděně, ale všechno nejlepší, zdraví (nejen zádům) a všechna splněná přání. A zapomeň na depresivitu ubíhání času. 🙂

 10. Opožděně všechno nejlepší. I když tě neznám, tak je to od srdce. Ale ve 22 se stresovat, že jsi stará! Souhlasím s Alue, teď jsi v tom nejlepším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.