Václav Pravda (ed.): Ježíšku, já chci plamenomet

Kolektiv soutěžících autorů, editoval Václav Pravda – Ježíšku, já chci plamenomet
Nakladatelství: Netopejr
Počet stran: 168
Rok vydání: 2011
Rok se s rokem sešel a na pultech se objevilo další vydání sborníku této literární soutěže, tentokrát poněkud se spožděním – kniha, o které píšu je totiž sborníkem za rok 2008. A jak jsem nedávno psala, najdete v ní i moji povídku, kvůli které ovšem sborník kupovat nemusíte a můžete si ji přečíst zde. Podtitulem soutěže, z níž povídky pocházejí, je „krev, pot, slzy, sperma a hnis – čím odporněji, tím lépe a radostněji“, ale letošní skvadra povídek tomu moc neodpovídá.

Jistě, najdeme tu i opravdové nechuťárny jako je právě moje Milý deníčku… nebo povídka na druhém místě Gentleman používá vidličku, ale zbytek jsou jen místy drsnější více či méně sci-fi či fantasy příběhy. Vítězná povídka Lcf. Company: Anděl je hodně zajímavá, hraje si krásně s nebem a peklem, ale nic moc nechutného v ní nečekejte, narozdíl od vítězných povídek roků předchozích, kdy se člověku fakt obracel žaludek, jak by to tak u Ježíška čekal.
I ostatní povídky se nesou spíše v mírném duchu, ale některé přinášejí velice vtipné momentky, jiné se zase nesou ve víru šílené fantazie, jako třeba povídka o oživlých autech. Každý čtenář fantastické literatury si zde přijde na své, ovšem pokud čekáte brutalitu a nechutnost, kupte si raději nějakou jinou knížku.

+ dobrá zábava na nudné odpoledne, různorodý koktejl povídek, příjemná cena knížky
– málo očekáváné brutality

Hodnocení: 6/10

3 komentáře “Václav Pravda (ed.): Ježíšku, já chci plamenomet

  1. Několik dní už mám tuto knihu doma a přiznám se, že jsem četla (zatím) jem Milý deníčku… a velmi mě překvapil a líbil se mi. Úžasně brutální bříběh plný zvrácenosti, ale také samoty, než přijdou "Oni"…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.