V.McDermidová: Utrpení jiných

Val McDermidová – Utrpení jiných
Nakladatelství: BB Art
Počet stran: 327
Rok vydání: 2005 (česky); 2004 (anglický originál)
Kdo pravidelně čte knižní recenze na tomto blogu, mohl si již povšimnout dvou knih od této britské autorky – Zpěv sirény a Drát v srdci. Tato kniha navazuje na předchozí sérii, ovšem je až pátým dílem, předchozí dva zatím v knihovně neměli, ale brousím si na ně zuby. Opět se setkáváme s vrchní inspektorkou Carl Jordanovou a psychologem Tony Hillem, abychom sledovali řešení případu vražd prostitutek. A že to nebude lehké zjistíme hned na začátku…

Vraždy, které sužují město Bradfield, jsou totiž vskutku záhadou – mají stejný modus operandi jako vraždy, páchané před dvěma lety, ovšem pachatel minulých zločinů je přesvědčivě usvědčen a sedí v bezpečí nápravného zařízení pro choromyslné. Oba hlavní aktéři románu tak jen nechápavě kroutí hlavou – jak je to možné? Máme tu napodobitele? A nebo bylo předtím vyšetřování chybné? A nebo je to všechno úplně jinak?
Nemohu prozradit více, ale co mohu, je slíbit vám strhující čtení u této napínavé detektivky, které přinese překvapivé rozuzlení, jak již má autorka ve zvyku. Nesmí chybět ani rozbor spletitých vztahů mezi členy policejního sboru, jejich problémy a sny a také samozřejmě složitý vztah mezi Carol a Tonym, ztížený i tím, že si inspektorka Jordanová prošla při posledním případu znásilněním, které těžko nese.
Napětí, akce, psychologie a překvapení. Jako vždy Val McDermidová v plné síle. Vřele doporučuji všem milovníkům detektivek.
+ přesvědčivé charaktery, nečekané rozuzlení, napětí od první do poslední stránky
– místy problematický překlad a špatná srozumitelnost některých frází
Hodnocení: 8/10

3 komentáře “V.McDermidová: Utrpení jiných

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.