S.Fitzek: Zaklínač duší

Sebastian Fitzek – Zaklínač duší
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 240
Rok vydání: 2010 (česky)
Některé knihy čteme jen tak lážo plážo, prostě je otevřeme a čteme a kdykoli chceme, knihu zase zavřeme a se zašustěním listů se okamžite přeneseme zpět do tohoto světa. Ale některé knihy nás pohltí, ba přímo sežerou a my se od nich nemůžeme odtrhnout ani za zlaté prase a dokonce kvůli nim málem přejedeme nádraží, jen abychom mohli číst dál. A takovou knihou byl i Zaklínač duší, kterého jsem původně koupila kamarádce k Vánocům a nakonec se do něj začetla i sama. A dobře jsem udělala:)

Kniha začíná jako detektivka a i anotace tak vyznívá. Několik mladých žen je uneseno podivným maniakem, kterému se přezdívá „Zaklínač duší“ a když jsou nalezeny, nemají žádná tělesná zranění, ale zato jejich duše je nenávratně pošramocena. Neodpovídají na dotazy, nejsou schopny mluvit, reagovat, hýbat se. Jsou jako živé sochy, strnulé a uzavřené samy v sobě.
Čtenář očekává hon za maniakem nějakou tlupou policistů a psychiatrů, ale nedočká se. Místo toho se ocitáme v blázinci a nahlížíme do hlavy muži se ztrátou paměti, který v tomto sanatoriu dlí přes vánoční svátky. Pohodu naruší příjezd sanitky se zmrzačeným mužem a náhlý útok Zaklínače duší přímo v budově psychiatrické léčebny. Začíná kolotoč událostí, které mají za cíl jediné – nestat se příští oběti a pokud možno toho zvráceného zločince, jehož identita se zdá jasná, dopadnout. Postupně ale zjišťujeme, že nic není jak se zdá a konečné rozuzlení nám vyrazí dech.
Víc bohužel prozradit nemohu, abych neokradla případné čtenáře od otevření knihy, protože dějových zvratů a podivných situací je v knize nespočet. Rozhodně se tento thriller čte jedním dechem a čtenář touží řešit každou další hádanku, každý další otazník a öživit nefunkční paměť spolu s hlavním hrdinou.
Pokud milujete napínavé knihy plné nezodpovězených otázek, je Zaklínač duší tou pravou volbou.

+ rychlost, napínavost, čtenář spolupracuje na rozřešení příběhu
trochu klišoidní a za vlasy přitažená zápletka
Hodnocení: 8/10

Jeden komentář u “S.Fitzek: Zaklínač duší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.