N.Horáková: Tři v kruhu

Tři v kruhu
Autor: Naďa Horáková
Nakladatelství: Sursum
Počet stran: 142
Rok vydání: 2000
Na začátku roku jsem si dala předsevzetí, že letos zdolám alespoň jednu knihu týdně. Zatím jsem lehce ve skluzu, ale zrovna poslední týdny jsou na čtení velmi plodné a tak vás ještě chvíli budu „trápit“ knižními recenzemi.
Navykla jsem si vybírat knihy v knihovně náhodou – prostě bloumám mezi regály a co mě zaujme, to popadnu. Tímto způsobem jsem se dostala i k překvapivě velmi dobré knize české autorky Tři v kruhu.

Hlavní hrdinka Mariana je životem docela těžce zkoušená – nejlepší léta jí utíkají mezi prsty, zatímco učí na základní škole v maloměstě a stará se o nevlastního synka, který jí zbyl po tragicky zesnulém manželovi Jankovi. Náhle jí do života jako blesk z čistého nebe vpadne Milan – bývalý přítel, kterého právě kvůli Jankovi před mnoha lety opustila a který se nyní vrací z Německa domů do Čech a znovu chce navázat přátelství se svou bývalou láskou. Jenomže nitky osudu se splétají a Milan i Mariana zjišťují, že stará láska tak docela nerezaví a že minulost není zdaleka tak černobílá, jak se zdá.
Příchod Milana rozhýbe i jiné události a ze zdánlivě prostého příběhu ze života se stává pátrání po záhadách, které volají po vyřešení a které místy závání i duchařinou a hledání kostlivců ve skříních, naštěstí jen symbolických.
Ke knize jsem zpočátku byla trochu skeptická, ale nakonec mě pohltila a přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Zajímavě snoubí české prostředí s mrazivými záhadami a složitým pátráním a i když místy zavání maloměšťáckou červenou knihovnou, je plná poměrně silných emocí a napínavého příběhu, plného tajemství.
+ napínavý děj, sympatické postavy, neploché charaktery
– místy trochu moc „pro ženské“
Hodnocení: 7/10

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.