N. Cooper: Ničivá nejistota

Ničivá nejistota
Autor: Natasha Cooper
Nakladatelství: Nava
Počet stran: 271
Rok vydání: 2007 (česky)
Mám ráda detektivky, kde hlavním hrdinou není policista, ale někdo, kdo se na vyšetřování podílí – psycholog, nějaký expert nebo, jako v tomto případě, sociální pracovnice. Škoda, že hlavní hrdinka této knihy nevystupuje v nějakých dalších románech, protože mi přirostla k srdci.

Trish Maguierová je osamělá třicátnice, která celý svůj život zasvětila práci s dětmi. Vzděláním právnička se živí jako sociální pracovnice, asistující u nejhorších případů týrání a zneužívání dětí. Není tedy divu, že když se jí ozve vyděšená sestřenice Antonia s tím, že jí unesli čtyřletou dcerku Charllote, nespoléhá se jen na policii a pustí se sama do pátrání.
Jenomže případ je zamotanější, než by čekala. Všichni mlží a lžou, všude se válejí podstrčené důkazy a podezřelých je více než zdrávo. Sama policie tápe, nikdo z únosců se neozývá a drahocenný čas na nalezení malé dívenky nemilosrdně ubíhá.
Svým spádem tahle kniha zapříčinila, že jsem ji zhltla za odpoledne a ani na chvíli se nenudila. Gradující děj, zajímavá zápletka, strašně chytlavě napsané postavy, s nimiž prostě musíte sympatizovat a přitom nejsou v žádném případě černobílé; to je vážně dobrá kombinace a společně s příběhem, který rozplétáme s každou stránkou, tvoří nad očekávání dobrou knihu.
+ napínavý děj, sympatické a věrohodné postavy
– místy trochu překombinované, otevřený konec
Hodnocení: 7/10

Jeden komentář u “N. Cooper: Ničivá nejistota

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.