M.Waites: Žena v černém – Anděl smrti

Žena v černém
Autor: Martyn Waites
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 216
Rok vydání: 2014 (česky), 2012 (originál)
Šupky, dupky, vánoční úroda knih je tady. Tuhle jsem tedy přečetla bráškovi ještě před nimi, ale aspoň jsem ozkoušela za něj, co ho pod stromečkem čeká. A že je to vážně dobré:)

Možná jste viděli film Žena v černém s Danielem Radcliffem v hlavní roli – je to pořádně strašidelný horor, který ve mě zanechal mrazivý pocit ještě na dlouhou dobu. Postava děsivé ženy, které sebrali její dítě, za což se ona nyní krutě mstí, opuštěný dům uprostřed blat, atmosféra prázdného sídla a starých hraček, to všechno jsou skvělé kulisy hororového filmu.
A v podobných kulisých se rozehraje i horor knižní, jen o pár desítek let později. Zuří druhá světová válka a z bombardovaného Londýna odjede skupinka dětí, která má spolu se dvěma učitelkami spočinout v bezpečí na venkově. Bohužel si ale nevybrali zrovna nejlepší dům – Dům u Úhořího močálu totiž není jen rozpadlý, porostlý plísní a podmáčený, ale také v něm už bydlí přízrak, který rozhodně nedopřeje dětem klidný pobyt. Atmosféra pomalu houstne, kmotřička smrt brousí kosu a čtenářovi běhá mráz po zádech…
Už dlouho jsem nepřečetla tak brilantně napsaný horor, který mě děsil snad víc, než filmové zpracování původního příběhu Susan Hillové. Krásně mrazivá atmosféra, která postupně graduje, až do děsivého finále a do detailu popsané pocity hrdinů, dokáží přehlušit trochu klišovitý děj a předvídatelné události. Pro zimní večer s chumelenicí za oknem je tahle kniha skvělou volbou – hlavně se ale ujistěte, že máte všude rozsvíceno:)
+ napínavé, strašidelné
– místy klišé
Hodnocení: 8/10

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.