M.Pilzová: Stigmata duše

Stigmata duše – Reinkarnační román
Autor: Markéta Pilzová
Nakladatelství: Eminent
Počet stran: 189
Rok vydání: 2000
Nikdy jsem moc nečetla české autory, ale nedávno dočtená kniha Tři v kruhu mě přesvědčila, že ani české literární vody nejsou marné. Kniha Stigmata duše, kterou jsem náhodně vytáhla z regálu městské knihovny, mě taky hodně zaujala – ony snad české autorky umí psát tajemnou literaturu. Jistě, opět se tu objevuje trocha toho „ženského“ čtení, ale i tak je kniha silná a má zajímavý příběh.

V románu sledujeme Janu, matku osmileté dcerky Kristýnky, která se rozhodne pátrat ve své minulosti a hledat odpověď na otázku, proč její kdysi šťastné manželství už roky skřípe. Vyzkouší regresní terapii a propadne se do minulého století, kdy žila život dívky Marie, popravené za vraždu. Oprátka kolem krku ji však neděsí a Jana se napůl proti své vůli, napůl vítaně vydává na cestu do minulého života a objevuje věci, které ji vábí a děsí zároveň. Hranice minulého a přítomného se začnou stírat…
Kniha je skutečně strhující od první stránky – střídá se současnost s minulostí a čím dál tím víc mě zajímalo, co se vlastně v minulém životě stalo. „Flashbacky“ hrdinky jsou velmi živé a popravdě je příběh z 19.století mnohem zajímavější než ten současný – snad proto, že příběhy o nepovedených manželstvích jsou až příliš reálné a stokrát zpracované. Jedinou nevýhodou knihy je její neukončenost – vyřešíme sice záhadu minulosti, ale současnou Janu neopustíme zrovna ve chvíli, kdy se chce čtenáři kniha odložit.
+ napínavý děj, propracovaná minulost
– neukončený příběh, otevřený konec
Hodnocení: 7/10

3 komentáře “M.Pilzová: Stigmata duše

  1. Také české autory moc nečtu a když už, tak klasiku. Nic proti nim nemám ale nikdy mě to zvlášť nelákalo. Knížka nevypadá špatně 🙂 Jinak ti musím pochválit blog, je kouzelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.