J.Nowak: Noční lovci

Jenny Nowak – Noční lovci
Nakladatelství: Netopejr
Počet stran: 370
Rok vydání: 2011 (česky)
Jenny Nowak patří k jedné z mých nejoblíbenějších spisovatelek a na čtenářském kontě mám připsané téměř všechny knihy, které napsala. Proto když jsem si v knihkupectví vybírala dárek k Vánocům, její nejnovější kniha byla jasnou volbou. A neprohloupila jsem – příběhy upírů jsou v jejím podání živé, až živočišné a slátaniny typu Twilight jim nesahají ani po kotníky. Její upíři nejsou hodní, milí, svítiví puberťáci, ale krvelační zabijáci bez emocí, které sžírá touha po krvi i tíha nesmrtelného života.

A přesně takový je i hlavní hrdina knihy, upír Adreen. Zrodil se ze smrtelné ženy, čarodějky, a upíra (jak k tomu došlo se můžeme dočíst v předchozí knize, Jiná rasa), ovšem při rituálu prodělal Přeměnu a stal se plnohodnotným vampýrem. Nyní brázdí Evropu s uprchlou jeptiškou Ulrikou a dokud je osud nerozdělí, žijí si v poměrně spokojené symbióze.
Ovšem ruka osudu je nekompromisní a oba nadlouho rozdělí, aby je pak zase svedla a poslala přímo do Adreenova rodiště, do Čelákovic. Je vám to jméno povědomé? Není divu, právě tam totiž byl nalezen podivný hrob s mrtvolami, na nichž byly provedeny protiupírské zásahy, a o okolnostech nálezu se tradují tůzné zkazky – více o „čelákovických upírech“ se můžete dočíst tady.
Ale vraťme se zpět k příběhu – po návratu do Čelákovic porodí Ulrika Adreenovi dítě, dceru Arghao a společně žijí v úkrytu v nitru skal, aby prožívali své osudy. O několik století později se setkávají s dcerou Vlada Draculy, Rhiou, a všechno se proplétá a zamotává s osudy smrtelníků…
Jako každá kniha od Jenny Nowak, i tato mě zcela pohltila a udělala na mě silný dojem. Dějiny v jejím podání ožívají a když člověk dočte, má pocit, že to všechno se skutečně stalo a že ti, co odpočívají na Mrchovláčce poblíž Čelákovi, jsou skutečně Adreenovi rodiče a přátelé.
Noční lovci jsou strhující kniha, kterou všem milovníkům upírů vřele doporučuji.

+ napínavost, strhující čtení, plastičnost charakterů, věrohodnost upírů
– občas těžko pochopitelné pasáže pro ty, co nečetli Jinou rasu

Hodnocení: 8/10

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.