J.Deaver: Kříže u cesty

Jeffrey Deaver – Kříže u cesty
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 450
Rok vydání: 2009 (česky)
Poslední dobou si čtení užívám hodně, protože u něj báječně relaxuji. I proto si vybírám spíše méně náročné tituly a thrillery a detektivky jsou mým velmi oblíbeným odpočinkovým žánrem. Inu a Jeffrey Deaver je takovou žánrovou sázkou na jistotu. Nezklamal ani tentokrát.

Kathryn Danceová je agentkou Kalifonského úřadu pro vyšetřování a zároveň matkou dvou malých dětí. Dělí svůj život mezi povinnosti a rodinu, což není mnohdy úplně snadné – ani při tomto případu, který pracovně nazvala kříže u cesty.
Představte si, že naleznete u dálnice pomníček, jen jednoduchý křížek z větví a u něj kytici rudých růží. Běžné, že? Co když je ale na kříži vyryto až zítřejší datum? Datum, které ohlašuje smrt…
Začíná nelehké pátrání po pachateli, přičemž všechny stopy vedou na známý blog místního amatérského novináře a slévají se u Travise Brighama, trochu divného kluka ze střední, který tráví svůj život u monitoru počítače a paří RPGčka. Že by se mu slil fiktivní svět hrdinů a monster s realitou a on měl potřebu si vyrovnat účty se všemi, jež ho šikanují? A nebo je všechno, jak již to u pana Deavera bývá, úplně jinak?
Jak jsem již předeslala na začátku, kniha je oddechové čtivo. Jistě, zápletka je velice zajímavá, děj odsýpá a napětí by se dalo krájet. Děkové zvraty přicházejí nečekaně a příběh se velice příjemně vyvíjí až k překvapivému vyvrcholení, nicméně nečekejte žádný zázrak. Přesto je Deaver mistrem svého žánru a na dlouhý letní večer či na dovolenou na písčité pláži je kniha naprosto ideální volbou.
+ napínavý děj, sympatičtí hrdinové
– místy lehce předvídatelné zvraty
Hodnocení: 7/10

Jeden komentář u “J.Deaver: Kříže u cesty

  1. Miluju Deavera. Četla jsem od něj Prázdné křeslo, Iluzionista, Ďáblova slza. Jeho styl se mi moc líbí, i když závěry bývají zbytečně přeplácané. Pokud se ti líbí Deaver, doporučuji i Lisu Jackson 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.