J.Deaver: Hodinář

Jeffery Deaver – Hodinář
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 467
Rok vydání: 2006 (česky i originál)
Jeffery Deaver je, jak jsem už v recenzi na jednu jeho knihu psala, žánrovou sázkou na jistotu. Jeho knihy jsou velmi čtivé, napínavé a je to mistr překvapivých zvratů. A zatímco jeho mnou nedávno dočtené Kříže u cesty by se ještě odhadnout daly, Hodinář je dílo, které staví několik vrstev lží na sobě, aby pak čtenář zůstal němě zírat. Jedna z nejšílenějších knih od pana Deavera a velmi příjemný společník pro dlouhé podzimní večery.

Hlavním hrdinou je Lincoln Rhyme, známý již z autorových předchozích knih – toto je konkrétně sedmý případ kvadruplegického vyšteřovatele. Ano, čtete správně, Lincoln je vynikající expert na fyzické důkazy, ale po úrazu zůstal ochrnutý na většinu těla. Proto laboratoř pro vyšetřování sídlí u něj doma a všechna zajímavá policjení práce se děje v malém předměstském domku. A že se jí zrovna na stránkách Hodináře neděje málo!
Lincoln a jeho tým musí čelit šílenému maniakovi, který vraždí lidi brutálním způsobem a k místu vraždy přidává starobylé hodiny. Jako by chtěl ukázat, že obětem již nezbývá mnoho času, jako by je chtěl ještě před smrtí potrápit pocitem, jak se neodvratně blíží jejich konec. Jeho motiv je záhadou. Nenechává po sobě absolutně žádné stopy. A obětí přibývá.
Do toho Lincolnova přítelkyně Amélie řeší případ zdánlivé sebevraždy, jejíž stopy vedou k jednomu policejnímu okrsku. A světě div se, nitky případů se začnou proplétat, až vytvoří děsivě zamotané klubko a v jeho středu jednoho z nejšílenějších zločinců, jaké kdy Jeffery deaver načrtl.
Co čekat od detektivky? Čtivost, napínavý děj a nějaké ty zvraty. Co čekat od dobré detektivky? Tohle všechno, plus nějaký ten vhled do postav a pořádnou porci adrenalinu navíc. A to všechno v Hodináři dostanete. Pokud jste Deaverovými fanoušky, možná už nebudete nadskakovat ze židle při každém zajímavějším zvratu, ale je-li pro vás tento autor novinkou, radím nelakovat si před čtením nehty, protože si je zaručeně okoušete.
+ čtivý děj, nečekané zvraty, sympatické uvěřitelné postavy
– místy jsou zvraty šílené už moc

Hodnocení: 7,5/10

4 komentáře “J.Deaver: Hodinář

  1. [2]: já zas mám radši "zvraty" ve filmech (autoři snad většiny knih to neumí tak dobře napsat)

    [1]: tak tomu říkám "dokonala demonstrace věci známé jako spam" (to je to co si i Lúmenn plete s běžnými komentáři podobně jako pan Rulc, že ? 😀

  2. Po přečtení prvního odstavce se nemůžu dočkat až se k této knížce dostanu :D. Jsem vážně zvědavá, jelikož většinu věcí tak nějak už odhadnu (možná proto je moje nejoblíbenější knížka od něj ta první, kt. jsem četla 😀 nějak jsem to nečekala…). A další odstavce nečtu :D. Nemám ráda "spoilery" :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.