J.Č.Galeta: Šíp v zádech

Stíny Erinu – Šíp v zádech
Autor: Jan Č. Galeta
Nakladatelství: Mytago
Počet stran: 256
Rok vydání: 2011
Už hodně dlouho jsem nesáhla po klasickém fantasy a když tuhle knížku dostal brácha pod stromeček a pěl na ni samé ódy, řekla jsem si, že ji zkusím. Sice je vidět, že autor zatím není vypsaný a že namontovat kvalitní příběh na čistě dračákový svět není úplně snadné, ale pořád to patří k tomu lepšímu, co se na poli českého fantasy dá dneska sehnat.

Přes den ctěná paní Danuta, v noci asasínka Vločka. Tak žije hlavní hrdinka knihy, která je nejen krásná, ale také po hříchu sympatická. Ale zatím co dosud brala své noční toulky po střechách jen jako příjemné zpestření nudného aristokratického života, ti, kteří ve stínech žijí neustále, to vidí jinak a tak si Vločka musí začít pořádně hlídat záda. Městem Erin na ostrovech totiž pomalu prorůstá zhoubné bujení a tentokrát nejde jen o běžné podsvětí s jeho zlodějíčky a šlapkami, ale o magií zocelené bojovníky Zla, kteří se nezastaví před ničím.
Mimochodem – příběh se odehrává ve známém světě Asterion, který určitě něco říká každému hráči dračího doupěte a k dračákovému dobrodružství má kniha docela blízko.
Popravdě už jsem z klasického fantasy docela vyrostla, ale občas si přečíst knihu, v níž hrdinové slopou jeden magický lektvar za druhým, intrikují na bálech, potulují se nocí a šermují a střílí z kuší ostošest, bez toho jako pravověrný fanoušek fantastiky být nemůžu.
A tahle kniha má dost všeho – intrik, boje i povedených reálií, celý koktejl je ozdoben hlavní hrdinkou, která je jenom tak trošičku mančkin a svižně to odsýpá. Za jeden večer bylo po všem. Perfektní oddechovka pro milovníky krásných a sexy asasínek:)
+ rychlé tempo, zajímaví hrdinové, propracovaný svět
– trochu béčko
Hodnocení: 6/10

4 komentáře “J.Č.Galeta: Šíp v zádech

  1. Lol, otevřu náhodou poslední Květy a tam Lúmennka a její storky z call centra. Proč mám pocit, že jsi poslední dobou všude? 😀

    Jinak docela pěkná fotka, v tom článku, musím říct.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.