E.A.Sund: Hladový oheň

Slabost Viktorie Bergmanové II. – Hladový oheň
Autor: Erik Axl Sund
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 360
Rok vydání: 2011 (švédský originál), 2014 (česky)
Když jsem Lizzy pořídila k Vánocům první díl této detektivní trilogie (Vraní dívka), ještě jsem netušila, že rozpoutám takovou bouři. Já sama jsem knihu zhltla ještě dříve, než jsem ji věnovala (to víte, přece nebudu dávat zajíce v pytli:)) a Liz ihned po dočtení upalovala do knihkupectví pro druhou část, kterou zhltla snad ještě rychleji, než první. Ano, tento mrazivý švédský thriller se skutečně povedl a to, co se po první části zdálo zřejmé, nabralo úplně nový směr. Takže obě nyní velice netrpělivě očekáváme vydání třetí části, která je již v originále napsaná, jen čeká na český překlad.

Opět se setkáváme s vyšetřovatelkou Jeanette Kihbergovou, která byla svými nadřízenými nucena případy zavražděných bezejmených chlapců – uprchlíků uložit k ledu. Peněz pro policejní sbor není nazbyt a je třeba se věnovat důlěžitějším a mediálně vděčnějším případům – jako třeba vraždě bohatého podnikatele.
Čím více však Jeanette pracuje na ostatních případech, tím více se vynořuje podivná spojitost s jednou internátní školou a sítí pedofilů, kteří začínají umírat jako na běžícím páse. Jde o vraždy nebo jen nešťastné náhody? A proč všechny spojnice vedou k osobě Viktorie Bergmanové, po které jako by se před deseti lety slehla zem?
Jeanette toho má plnou hlavu a útěchu jí nepřináší ani její rozpadající se rodina, ani přátelství se záhadnou psycholožkou Sofií Zetterlundovou, která toho v nitru skrývá víc, než Jeanette tuší. Vraní dívka totiž nikdy nespí a všechno brzy pohltí hladový oheň…
Jo, jo a ještě jednou jo. Autoři nás v prvním díle namlsali a rozhodili spousty falešných indicií, které ale dostávají ve světle faktů druhého dílu úplně jiný rozměr. Můžete se spolehnout, že v této knize nic není takové, jako se zdá a každá nitka vede do mnohem složitějšího klubka. Na třetí část s rozuzlením se skutečně těším;)
+ spletité a napínavé, psychologie postav
– místy lehce složité a je třeba dávat pozor na každou větu
Hodnocení: 9/10

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.