D.Trussoniová: Angelopolis

Angelopolis
Autor: Danielle Trussoniová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 240
Rok vydání: 2013
Nedávno dočtená první část (Angelologie) této dvojdílné série mě upřímně nadchla a na druhý díl jsem se těšila jak malé děcko. Napjatě jsem čekala, až konečně předchozí čtenář mnou rezervovanou knihu vrátí do knihovny a hned jak mi došlo upozornění, běžela jsem pro ni. Možná o to větší bylo zklamání, které ve mě po dočtení zbylo…

V druhé části knih o zlotřilých Nefilim (potomcích andělů a lidí, kteří se procházejí mezi námi a lidskou rasu berou jen jako odpad) se bohužel téměř nesetkáváme s hlavní hrdinkou předchozího dílu Evangeline. To bylo první zklamání, ale vzhledem k tomu, že nechyběl kunsthistorik Verlaine, z něhož se od minula stal úspěšný angelolog, jsem stále nadšeně četla dál.
Příliš mnoho popisných pasáží a málo akce oproti předešlému dílu mé nadšení zase o kousek umenšilo, ale nepřestávala jsem se těšit na rozuzlení zápletky, narýsované v předchozí části. Širé ruské stepi, andělské vězení, Fabergého vejce a Noemův elixír na dlouhověkost, to vše se zdálo jako skvělý koktejl městkého fantasy postaveného na neobvyklé konstrukci z biblických mýtů.
Bohužel, závěr knihy zcela neodpovídal mým představám a já knížku zavírala s úplně jiným pocitem, než bravurní první díl. Pokud se chcete hlouběji začíst do zajímavého světa plného andělů a jejich potomků, pak je Angelopolis velice zajímavá a otevírá další prostor pro čtenářovu fantazii, jako pokračování je ale jako rozvleklé béčko po suprovém áčkovém bijáku.
+ rozvětvení děje o andělech, vysvětlení záhad, nové postavy
– místy popisné, podivný nelogický konec
Hodnocení: 4,5/10

Jeden komentář u “D.Trussoniová: Angelopolis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.