D.Trussoniová: Angelologie

Angelologie
Autor: Danielle Trussoniová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 424
Rok vydání: 2010 (česky)
Vydala jsem se takhle do knihovny a ejhle, půjčovní prostory byly zavřené. Jediné, co bylo k mání byly čerstvě vrácené knihy a tak jsem se do nich ponořila. Tahle kniha mě zaujala jak svým názvem, tak anotací a tak jsem po ní sáhla. A rozhodně to nebyla chyba.

Mladá jeptiška Evangeline žije zdánlivě poklidným životem v kláštěře františkánských sester ustavičného klanění. Denně vstává v pět hodin, modlí se a pracuje a nezdá se, že by něco mělo řád jejího života narušit. Pak ale přijde dopis, který všechno změní. Evangeline začne žjišťovat, že není vše tak snadné a růžové, jak si myslela a postupem času je stále více začleňována do skupiny angelologů – z nichž pocházejí i její rodiče a babička.
Angelologie je vědní disciplína zabývající se čím jiným, než anděly. Ti ale nejsou příjemné a milé bytůstky, poletující mezi lidmi, ale mnoho jich padlo a po světě nyní chodí jejich děti – krutí a nádherní Nefilim. Ti nelační po ničem jiném, než po moci a zotročení lidí, jenže poslední dobou mezi nimi řádí neléčitelná choroba, kterou se snaží vyléčit. Informace se skrývají právě v kláštěře, kde žije Evangeline a všechno se dává do pohybu.
Kniha se možná podle příběhu zdá jako laciné pseudo fantasy, ale opak je pravdou. Je psána velice čtivě a napínavě, Nefilim jsou uvěřitelní a zápletka má logiku. Možná místy pár drobností pokulhává, ale v konečném důsledku všechny informace zapadají na místo a kniha má skutečně spád. Rozhodně doporučuji k přečtení. A protože kniha končí otevřeně, nyní se chystám na druhý díl Angelopolis.
+ zajímavý a neotřelý nápad, propracované charaktery, napínavý děj
– místy drobné nelogičnosti
Hodnocení: 8/10

Jeden komentář u “D.Trussoniová: Angelologie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.