A.Wiesler: Kroniky Hagena von Stein I. – Štvanice na ďábla

Kroniky Hagena von Stein II. – Štvanice na ďábla
Autor: André Wiesler
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: 299
Rok vydání: 2008
Po napínavém prvním díle jsem se na druhý vážně těšila – už dlouho jsem nečetla fantasy, které by mě dostatečně chytlo. Opakující se klišé už mě začínala nudit a tak mě historické fantasy z prostředí husitských válek, kde vlkodlaci nejsou jen zlé bestie a hlavní hrdina není jen úžasný klaďas, příjemně potěšilo. V druhém díle se setkáváme s Hagenem von Stein v pozdější historické epoše a v mnohem horší náladě…

Kdybych naznačila, o co přesně v knize jde, jen těžko bych nevyzradila celou pointu první knihy, která je dosti šokující a překvapivá. Ale přesto se to pokusím zvládnout bez spoilerů, které v recenzích upřímně nesnáším.
Hagen von Stein už není tím, čím býval, ale je pěkně naštvaný. V Evropě zuří třicetiletá válka a v jeho nitru válka ještě větší. Schyluje se k pořádnému průšvihu… Zatím v naší době se nitky také stále více zamotávají, Georg Vizthum, inkvizitor, padá do jedné lapálie za druhou a Uroboros zakousnutý do vlastního ocasu se točí dokolečka…
No, to byl tedy výkon. Neříct nic a přesto se pokusit vás k této skvělé fantasy trilogii navnadit. Já osobně se tedy velice těším na třetí díl, ačkoli dvojka byla, jak už je tak nějak u trilogií zvykem, o něco slabší, než jednička. Přesto mě dokázala zase vtáhnout do děje a zarývat si nehty do dlaní.
Líbí se mi, jak je Hagen nádherně rozporuplný hlavní hrdina, chvílemi ho milujete a obdivujete, chvílemi k němu cítíte stejnou nenávist, jako inkvizice, ale nakonec stejně doufáte, že jeho zamotaný osud se nakonec rozmotá. Jenom by u toho nemuselo téct tolik krve.
+ napínavý děj, odhalování tajemství
– místy trochu rozvleklé
Hodnocení: 7,5/10

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.