A.Wiesler: Kroniky Hagena von Stein I. – Pán čarodějnic

Kroniky Hagena von Stein I. – Pán čarodějnic
Autor: André Wiesler
Nakladatelství: Fantom print
Počet stran: 368
Rok vydání: 2010
Tuhle knihu mi vnutil můj drahý, že si ji musím přečíst, že je prostě skvělá. A ona skutečně je. Jedná se o první díl trilogie a vzhledem k tomu, jak napínavě končí, se vážně těším na další díly. Mám ráda historickou fantasy – příběhy plné nadpřirozených bytostí na pozadí historických událostí a když se ještě děj odehrává v Čechách 15.století, je to vážně nářez:)

Hlavním hrdinou je (jak již název napovídá) Hagen von Stein, šlechtic, který po msrti svého otce vyrůstá u hraběte Neuburga. Příliš nevychází se svým nevlastním bratrem Albrechtem a jejich hašteření časem přerůstá ve skutečnou nenávist. Zesílenou o to více, že Hagen je vlkodlak – a toto dědictví s sebou nese výhodu okamžitého uzdravování ran a velkou sílu, kterou Albrecht postrádá.Co mu však chybí na síle, dohání svou vychytralostí a když nakonec s Hagenem stanou na opačné straně barikády – Albrecht slouží králi Václavovi a Hagen Zikmundovi – jedná se o skutečně tvrdý boj, kdy na konci může zůstat na živu jen jeden.
Ale zatímco Hagen jakožto variwulf se cítí být povolán Bohem, aby mu svými mocnými schopnostmi sloužil, a tak se snaží o čestný boj, Albrecht používá ty nejméně férové metody, aby se bratrovi pomstil. A tak Hagena stíhá jedna bolest za druhou, přichází o ženy, které miluje a nakonec ho bratr dostihne svou pomstou i ze záhrobí.
Do knihy se prolíná děj z našich časů, kterým je čtenář zpočátku trochu zmaten, než se začne vše rýsovat a začnete pomalu chápat, o co vlastně jde. Sympatický Hagen má totiž i svou temnou stránku, která začne vyplouvat na povrch asi až v dalších dílech a to dělá čtení ještě zajímavější. Opouštíme ho v nelehké chvilce a jsem skutečně zvědavá, jak to bude dál.
Kniha je velmi čtivá, na pozadí se odehrávají velké historické události – smrt jana Husa a boj o český trůn a to skutečně nedovoluje knihu odložit. Najdete v ní vypjaté emoce, nadpřirozené bytosti a mnoho záhad. Prostě nadpůrměrné fantasy čtení, které mohu jen doporučit.
+ čtivé, napínavé, sympatický hlavní hrdina, historické pozadí
– místy až moc zatínáte zuby nad nespravedlností Hagenova osudu
Hodnocení: 8/10

3 komentáře “A.Wiesler: Kroniky Hagena von Stein I. – Pán čarodějnic

  1. Škoda jen, že na to nemám čas 🙂 Protože to vypadá opravdu hodně zajímavě. Jo a snad to někdo opět zfilmuje či udělá re-make 🙂 Už teď se těším 🙂

  2. Super knížka, taky mohu jen doporučit. Četla sem ji před dlouhou dobou, ale je opravdu čtivá a příjemná. Nějak od té doby hledám v knihkupectví po očku další díly, ale buď jsem slepá, nebo prostě nevím, ale osud tomu dal, že jsem se ještě k dalším dílům nedostala. Škoda 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.