A. E. Zuiker: Level 26: Proroctví z temnot a Level 26: Temná odhalení

Anthony E. Zuiker, Duane Swierczynski – Level 26 – Proroctví temnoty
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 384
Rok vydání: 2011 (česky)
Anthony E. Zuiker, Duane Swierczynski – Level 26 – Temná odhalení
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 336
Rok vydání: 2012 (česky)
Obě knihy jsem koupila dědečkovi pod stromeček – a obě přečetla ještě před ním…ano, kaju se, ale byla jsem vážně zvědavá na pokračování knihy, která mě docela dostala – první části Levelu 26 Netvora z temnot. Zklamaná jsem vyloženě nebyla, ale nadšení taky vypadá jinak.

Druhý díl trilogie, která tedy ani tak není trilogií, protože díly na sebe navazují jen volně a spojují je především hlavní postavy, se odehrává pět let po otřesném případu s nejhorším sériovým vrahem všech dob – Skřípalem. A bohužel pro autory, vedle něj bude vypadat každý další vrahoun jako amatér.
Včetně tzv. tarotového vraha, hlavního zločince knihy. Ačkoli se vážně snaží, vedle Skřípala vypadá jako puberťák, co rozbíjí okna. Steve Dark, hlavní hrdina, se do toho sice pěkně zamotá a všechno je trochu jinak, než to vypadá, ale tenhle díl se mi zdá být jen vatou mezi opravdu silnými příběhy,
A tím díl třetí, kde se hlavnímu záporákovi říká Labyrint, vážně je. Objevují se stíny minulosti a otázky, které si začne čtenář klást, jsou vskutku znepokojivé. Protože Labyrint není typickým úchylákem, šíleným vraždícím monstrem, Labyrintovy činy v sobě nesou jistá poselství a on je velice silný manipulátor. Nakonec celá kniha končí dost rozporuplně, jako by ani sám autor nevěděl, na čí straně stojí.
Knihy stejně jako první část doplňují videa, ale mám-li být upřímná – tak jsem se začetla do děje, že se mi ani nechtěl vždycky vytahovat notebook a tak jsem video viděla jen jediné. Co jsem ale četla, ve dvojce jsou jen doplňující a velmi nepodstatná, ve trojce už je to lepší, ale stále to není to pravé skřípalovské drámo jako v první části.
Celkově bych řekla, že autor stavěl na úspěchu první části a chtěl jen vydělat další peníze, protože ač šlo o docela dobré thrillery, svět by se asi bez těchto knih obešel.
Hodnocení (obou částí): 5/10

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.