Nevíte si rady?

Jak urychlit růst vlasů? Je vyvolávání duchů hazard se životem? Jakou vybrat firmu na dodávku plastových oken? Koho volit za prezidenta? Je lepší Bond Sean Connery nebo Pierce Brosnan?
Kolikrát jsme v hospodě na pivkem či třeba doma v obýkáku při posezení s přáteli nadhodili podobnou nebo ještě mnohem šílenější otázku (vzpomněla jsem si na pelíškovské „A prdí hadi?“) a hledali odpověď. Obligátní vygooglení občas nepomůže tak, jak čekáme a tak se obracíme na pléno přátel a známých. A kde jinde sehnat dostatek známých, než na internetu. Nemusíte hned všechno házet na zeď na fejsbůku, široké rozpětí uživatelů všech věkových kategoroií a různých zájmů i vzdělání poskytuje server poradte.cz, kde se můžete zeptat prostě na cokoliv…

Bohužel mi nezbylo dost času pro napsání recenze a tak jsem si nemohla vyzkoušet funkčnost serveru na vlastní kůži, ale prošla jsem několik otázek a musím říct, že se pod nimi vždy rozvíří zajímavá debata, nabízející mnoho úhlů pohledu a pochopitelně taky nějaké ty užitečné rady.
Hodně se mi líbí způsob výměny zkušeností na internetu, který v reálném životě nezažijeme, protože se málokdy stýkáme s tak širokým spektrem lidí, jako poskytnou internetové stránky. Na druhou stranu je nevýhodou to, že u hodně otázek se odpovídající stále opakují a vede to k monopolu přemoudřelých chytrolínů, kteří kromě (někdy dobré) rady mají potřebu moralizovat – třeba paní, která se ptá, jak vyprat psí zápach z peřin, ve kterých s ní spí její zvířecí miláčci, dostane od x lidí nadáno, že si je tam nemá pouštět.
Na druhou stranu sebevrahovi, který hledal jed, tam bylo porazeno poměrně dobře a i když mu možná (bohůmdík) byl jeho čin rozmluven mnoha komentátory, kdyby se vážně rozhodl, tipy na jed dostal.
A tak je to tam vlastně se vším – kromě rady dostanete i různorodé názory a tak je šance, že zarytí tvrdohlavci, přesvědčení o své pravdě, mohou nalézt zajímavé podněty a rady a k tomu i nějakou tu názorovou diskuzi. A to zní docela lákavě.
Takže zkuste, jestli se vám tato poradna bude hodit:)

4 komentáře “Nevíte si rady?

  1. Je to hodně výhodné. Když je člověk v koncích, tak aspoň ví, kterým směrem se ubrat. Ale to s tím sebevrahem je šílené. Na druhou stranu, aspoň nesní něco, co mu jen ublíží a poškodí nenávratně do konce života. Ale je to síla.

  2. Lepšie je dať si námahu s googlením a preliezť celý internet, než pýtať sa tých, bohužial väčšinou blbečkov, čo prd poradia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.