Elektronická cigareta – zdravější kouření

Kouření se v posledních letech stává stále větším strašákem a lidé se stále více zabývají tím, jak dopřát kuřákům jejich vášeň a při tom neohrozit jejich okolí – zákazníky restaurací a barů počínaje a jejich dětmi konče. Díky usilovnému bádání se na trhu objevila elektronicka cigareta, která dokázala více, než se podařilo různým nikotinovým náhražkám ve žvýkačkách a bonbónech. Kuřák cítí chuť, drží v ruce cigaretu, z níž potahuje a při tom neobtěžuje nikoho svým zápachem, ani neohrožuje své zdraví zplodinami z hoření tabáku.

Elektronické cigarety mají oproti klasickému tabákovému výrobku mnoho výhod. V perexu jsem již zmínila absenci zápachu – to ocení zejména člověk, který kouří v bytě, kde mu díky dýmu žloutnou záclony a páchne vše od oblečení po záclony. Největší výhodou je ovšem snížení zdravotních rizik na absolutní minimum. Při kouření běžné cigarety se uvolňuje kolem dvou tisíc látek, které více či méně poškozují naše zdraví. E-cigareta obsahuje jen nikotin a simulovaný kouř je tvořen propylenglykolem, který se de facto ihned rozptýlí ve vzduchu a nezanechá za sebou nic aromatického. Tento „kouř“ pak obsahuje jen stopové množství nikotinu, který na okolní lidi nebude mít žádný vliv – je to jako kdybyste vdechovali páru nad šálkem kávy a báli se, že vstřebáte kofein.
Nezanedbatelnou výhodou elektronických cigaret je také cena. Ze začátku člověk investuje sice více, ale investice se mu během pár měsíců vrátí a silný kuřák může díky e-cigaretě ušetřit tisíce korun ročně. A to už stojí za úvahu.
Vše potřebné se dozvíte a nakupovat můžete na tomto webu: http://www.elektronickacigaretashop.cz.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.