Za měsíc hurá do Vizovic

Od zítřka za měsíc začíná festival Masters of Rock – metloši milovaný i nenáviděný, vyhledávaný i opovrhovaný, ale každopádně největší a co do kapel nejnabitější fesťák v České republice. Já a Finnýsek tam samozřejmě nebudeme chybět a tak se tu musím podělit o radost a těšení, že už za měsíc zase sbalíme stan, flašky, černé hadry, glády a nějaké ty drobné a vyrazíme do Vizovic:)
A na co se nejvíc těšíme?
(dozvíte se když kliknete na celý článek)

Samozřejmě na Edguy a na našeho milého, zlatého „křečka metr padesát“ Tobiase Sammeta. Na MoR ho uvidím už po třetí (Finník po druhé) a je mi jasné, že i tentokrát to bude šou a sranda k nezaplacení.
Více o Edguy třeba tu, o Tobim tady a malá ukázka pro vás:
(Edguy – Superheroes)
Dále se samozřejmě těšíme na dvě power metalové kapely – Blind Guardian a Stratovarius, obě patří k našim oblíbencům a jsme zvědaví, co předvedou naživo.
Opět malá ochutnávka:
(Blind Guardian – Mirror Mirror)
(Stratovarius – Hunting high and low)
Finnýsek se ale snad nejvíc třese na Dragonforce, své speed metalové miláčky. Podle toho, co jsme se dočetli, tak naživo předvádějí naprosto nezapomenutelnou show, takže to bude super rychlý nářez.
Víc o Dragonforce třeba tady. A ochutnávka tvorby:
(Dragonforce – My spirit will go on)
Zastoupení gothické hudby letos na masters přinesou Nightwish – ale ne dělám si prdel:D Samozřejmě, že Deathstars a možná i proto jsem zvědavá, co předvedou – jejich hudba se mi docela líbí, některé písničky si ráda poslechnu a tak se těším, co nám ukážou na podiu:)
(Deathstars – Cyanide)
Pak na MoR budou takové stálice mého playlistu, které vidět můžu ale nemusím. I když na to, jak se rozjedou In Extremo se docela těším a i Korpiklaani jsou fajn, obávám se ale, že stejně jako loni budou hrát odpoledne, což je docela nuda. Z těch, co bych vidět chtěla ale obejdu se bez nich znímím ještě Arch Enemy, Vypsanou fixu, Evergrey a Tiamat.
Možná vám v mém výpisu kapel něco chybí. Ano, hlavního taháka festivalu Nightwish jsem vynehcala úmyslně. Doby, kdy jsem jejich hudbu žrala už dávno minuly (sladkých patnáct let, kde je těm časům konec:D) a naživo jsem si je už taky užila a to před čtyřmi lety též na MoR, když s nimi ještě zpívala Tarja. A to je možná ten největší důvod, proč je nejenže nechci vidět, ale radši ani slyšet a večer co budou hrát se ožeru a svalím do stanu dřív, než ta blonďatá slepice začne kurvit Tarjiny písničky. Nightwish jsou pro mě dost srdcová záležitost, díky nim jsem vlastně začala poslouchat metal a tak se postupně propracovávala do nejrůznějších odvětví tvrdé (a temné) muziky. Jejich písničky pro mě byly vždycky nakopnutí, uvolnění, poslouchala jsem je jednu dobu opravdu pořád a fantasy motivy v nich probouzely mou fantazii, uspanou antidepresivy.
Možná proto tak vyvádím, kdykoli slyším jméno Anette Olzon (či jak se to píše) a přiznám se, že když jsem slyšela, jak tahle slečna zpívá takového Wishmastera derou se mi slzy do očí. Tohle není ono, to je jako když DaVinciho Monu Lisu zmačkáte do kuličky, zapálíte, pošlapete a tvrdíte že je pořád stejně krásná. Takže Nightwish budou pro mě na letošních Mastrech černý flek na jinak úžasném zážitku – jak kvůli zničené vzpomínce na jednu úžasnou kapelu, tak kvůli zástupu malých zloghotyků, kteří přijedou na nejvíc goth kapelu (grrrrr).
(důvod proč se netěším na MoR na Nightwish – Anette versus Tarja, píseň Wishmaster.
Skalním fanouškům Tarji Turunen nedoporučuji pouštět, mohli by utrpět těžký šok!)
Ale dost už fňukání na Nightwishi, je i spousta jiných důvodů, proč se na Mastry nehorázně těším a kromě kapel jsou to samozřejmě i mí kamarádi, které vídám jen zřídka a zejména na akcích, takže se těším, jak to zase rozjedem:)
Více o festivalu na oficiálním webu zde.
A na závěr kromě anketní otázky, zda jedete na mastry, přidávám dotaz – kde a kdy dáme sraz? 🙂

10 komentáře “Za měsíc hurá do Vizovic

  1. se nekdo ma:D…ja bych tam jela akorat tak na ty Deathstars a Korpiklaany bych si taky poslechla, ale jinak tam neni nic moc pro me ucho…este teda ta fixa, ale tu uz sem taky parkrat slysela a za levnejc:D co se tyce nightwishu sme na tom stejne:) ale toho Wishmastera sem este neslysela a radsi ani nechci…mozna na to seberu odvahu pozdeji:D

  2. No mé naděje na MoR se nedávno rozplynuly, jelikož veškeré plány selhaly. Ale tak uvažuju, že se na Tarju zajedu podívat aspoň na Benátskou noc =)

  3. Těch srovnání Tarja Versus Anette jsem slšela hodně, ale tady mi to vážně u ní zní místy jak disco…Kdysi jsem je měla ráda, ale s jejím příchodem už to upadlo..

  4. Když jsem si pouštěla písničky "starých" Nightwishů zpívaných Anette, taky jsem myslela že se rozbrečím nebo že začnu mlátit hlavou do zdi…Ale nejradši bych bych o zeď omlátila Anettinu hlavu (protože když má někdo tak nádherný tmavý vlasy, pro který bych já vraždila a obarví si je na blond ala Britney Spears, to prostě považuju za hrdelní zločin). A taky nechápu jak mohl Tuomas vzít do kapely ženskou, která se na metalovej (proboha, METALOVEJ!!) koncert oblíkne jako popová princeznička… Ach bože, když si vzpomenu na Tarjiny šaty, ve kterých vždycky vypadala jako královna… jo, myslím že budu radši brečet. Z mlácení hlavou do zdi by mě pak ta hlava bolela…

  5. "křečka metr padesát" ty si to zabila 😀 fakt ti závidím, strašne by som tam chcela ísť… vôbec nie kvôli Nightwish (keďže absolútne zdieľam tvoj názor na Šmolzonku), ale práve kvôli nášmu křečkovi, môjmu fiktívnemu budúcemu manželovi 😀 no, tak sa teda zabav… a dúfam že bude veľa, veľa fotiek 😀

  6. Ne ne ne a ještě jednou ne! Ne prosím Wishmaster ne! …. bože kopněte mě někdo, tohle fakt nedávám… Člověk jí ani nemusí vidět, ono stačí slyšet. Katastrofa…

  7. Kurva (omlouvám se:D), CO TO JE ? 😀
    Ok, poprvé v životě jsem slyšela něco, co bylo původně od tarji, v jiném podání.. už nikdyyyyyyyyyyyyyyyyyyy (uteču někam daleko se špuntama v uších)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.