Playlist únor

Je to tak…další měsíc uplynul jako voda v promrzlém korytě řek a přináším další várku hudební inspirace – TOP 7 za měsíc únor:)
My Dying Bride – Kiss to remember
Tato smutná melancholická skladba mi hrála do uší při skládání básní jako Výkřiky do tmy či psaní Slz anděla…asi už navěky ji budu mít spojenou s Mischennkou a jejími slzami. Přesto je to píseň nádherná.
Nigtwish – Elvenpath
Po dlouhé době jsem se zase vrátila k poslouchání mé kdysi nejoblíbenější kapely. Ačkoli ze své (nejn) metalové puberty jsem už vyrostla, stále mi mají zejména starší písně Nigtwish co říct – a tahle je dle mého mínění ta nejkrásnější, kterou natočili.

Danny Elfmann (Edward Scissorhands soundtrack) – Ice Dance
Únor poznamenaný neutuchající melancholií přinesl vášeň ještě pro jednu nádhernou píseň z ještě nádhernějšího filmu…*fňuk*
Idina Menzel (Beowulf soundtrack) – Hero comes home
Zbožňuju hrdinské muže a dobu temného středověku…není divu, že mi tedy film Beowulf naprosto učaroval. Neméně i závěrečná píseň, kterou jsem si pak přehrávala pořád znovu a znovu.
Edguy – Superheroes
Když už jsme u těch hrdinů nesmím vynechat Tobiho a jeho superhrdinskou kapelu. btw. doporučuju shlédnout video, je naprosto praštěné a úchylné:)
The Crüxshadows – Cruelty
Krutost je všude kolem nás – ale tahle písnička není krutá, zlá ani nenávistá…je prostě úžasná:)
In Extremo – This Corrosion
In Extremo, vždyť to je přece písnička od Sisters of Mercy! Ovšem že je, ale v podání In Extremo má rozhodně taky svoje kouzlo – hudba SoM s dudami a power metalovými kytarami v pozadí je vážně nářez co zvedne ze židla nejednoho batcavera (otázka je zda v dobrém či ve zlém:) )
Tahle píseň tedy uzavírá únorové ohlédnutí za nejposlouchanějšími skladbami uplynulého měsíce a já opět doufám, že jsem vás aspoň trochu inspirovala;)

7 komentáře “Playlist únor

  1. "open here and drink up my scarlet – Kiss me deep, kiss me deep and love me forever more.. " 🙂 no jo…raději neposlouchat. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.