Dragonforce

Rychlost, zběsilost, síla. To jsou vlastnosti jimiž by se dala charakterizovat tato dosti neortodoxní kapela. Tito „blázni“ drží prim v nejrychleji hrajících kapelách na světě a co jim můžeme připsat k dobru – přese všechnu rychlost si stále dokáží zachovat melodii. Informacemi o této skvělé kapele vás protentokrát provede Finn.
Něco z historie
Původní sestava Dragonforce vznikla z rozpadnuvší se blackmetalové kapely Demoniac, k nim se přidalo ještě pár schopných maníků z jiných podobně zaměřených skupin a to v Londýně roku 1999. Původní název téhle kapely byl Dragonheart, ale kvůli sporu o autorská práva se stejnojmennou kapelou z Brazílie si museli změnit název, který je podle mě vystihuje lépe 🙂
Jejich kariéru odstartovala píseň „Valley of the Damned„, která byla publikována na serveru MP3.com. Netrvalo dlouho a dostali se na první příčky hitparády stahovaných písní. Jen v prvních měsících si tuhle pecku stáhlo přes 500 000 lidí!
Každá kapela má své plusy i mínusy a tak kvůli uměleckému nesouladu, chvíli před vydáním prvního alba, opouští kapelu Steve Williams a Steve Scott, kteří si zanedlouho založili kapelu Power Quest.
Popularita na sebe nenechala dlouho čekat, DF se zúčastnili spousty festivalů jak v Americe tak v Evropě, hráli i v Austrálii, na Novém Zélandu a v Japonsku , kde se ihned stali miláčky publika.
Původně začínali jako předkapely skupin Helloween, W.A.S.P. a Iron Maiden, ale brzy si díky vlastní iniciativě a zběsilému tempu vydobyli své místo na slunci.
Na jejich turné, na podporu druhého alba je doprovázely kapely Angra a Indeed, ale během tahu po Velké Británii je opustil jejich basák Adrian Lambert důvodem jeho odchodu byl prý nesoulad s kytaristy Hermanem a Samem. O rok později, v roce 2006 , byl nahrazen Frédéricem Leclercqem, oficiálně přijatým až po odehrátí turné. Aby nebylo málo změn tak původního bubeníka Didiera Almouzniho nahradil bývalý člen skupiny Bal Sagoth, Dave Macintosh, který se svým death/grindovým „blastbeat“ doplnil skvěle šílený ráz kapely.
Dragonforce v celé své kráse
(více po perexem)

Něco málo o hudbě
DF sami o sobě tvrdí, že si hrají, baví je šokovat lidi, nehrají jen pro slávu a peníze, ale hlavně proto, že chtějí bavit lidi. Svou hudbu nazývají extreme power metal, to hlavně proto, že v ní mísí prvky death/grindových hypernášlapů, s fantasijně laděným powerem. Nemají moc pomalých písní, sám frontman říká: „Napsat ploužák, nebo metalovou baladu, je těžší než si kdekdo myslí, důležité je, aby to neznělo moc uhozeně, oproti tomu, my si jen tak hrajem a hopsáme.“
S postupem času začínají používat více klávesy a rozličné kytarové a hlasové efekty. Na svém zatím posledním albu se rozhodli připomenout si staré videohry, jejichž motivy se odrazily i v jejich předchozí tvorbě (např.Wonder Boy in Monster World z konzolí Sega Megadrive). A tak můžeme na jejich nové desce s příznačným názvem Ultra Beatdown čekat opět něco trochu jiného než předtím. Kluci slibují „ultrarychlou zběsilou virtuální virtuositu, ze které budete mlátit hlavou o stůl samou radostí, připravte se na energetickej nářez!“, tak se máme na co těšit.
Jejich hudbu bychom neměli brát moc vážně, tvrdí kluci, jedná se o fantasy motivy s tím největším nářezem, který ještě kytary a repráky unesou:-) Jejich texty o tom vypovídají, často tam narazíme na motivy z hrdinských eposů, draky, boje, hrady apod. Co si přát víc:-)
Něco málo o klucích

ZP Theart
Zpěvák.
Tento kudrnatý šílenec je děsivý workoholik pokud má jenom chvilku volného času, většinou ji zaplní skládáním textů a vymýšlením motivů pro kapelu.
„Zpívám asi od doby co jsem se vyskytl na světě, nebo alespoň co si pamatuju“ tvrdí o sobě frontman. Je to sangvinik a až děsivý extrovert, pokud se v okolí něco děje musí být ve středu dění, pokud si kapela vymyslí nějakou šílenost, můžete se vsadit, že je za tím on (viz ukecat opilého Hermana, aby tančil balet na Ozzfestu).
Co potřebuje k životu: „Papír, tužku, lahvinku Jacka a pořádnej mikrofon.“
Jeho slabé stránky: „Jsem děsná slibotechna.“(člověk co všecko naslibuje, ale je moc roztržitý, aby si na to vzpomněl)
Vadim Pruzhanov
Mozart kapely, jeho oborem jsou klávesy.
Vadim začal hrát na piáno už ve svých devíti letech, byl velice nadaným studentem.Rodiče ho proto poslali na Konzervatoř do Londýna, ze které po třech letech znuděně odešel: jeho hlavní zálibou bylo přetváření starých motivů do modernější podoby, zejména do rockové a metalové. Již od dětství věděl že udělá kariéru v hudbě. První své použitelné písně složil ve 12.
Dave Macintosh
Bicí.
Na bicí hrál už od svých osmi a ve dvanácti objevil dvoukopák, od té doby pro něj neexistovala jiná hudba než metal. Má bohatou minulost, mezi jeho různými životními zkušenostmi je krom hudby a jiných i herectví. Během let svého hraní vystřídal mnoho kapel, ale díky průpravě v kapele
Bal Sagoth je schopen zvládat nářezy jako hrají DF(což mu vyhovuje nejvíce)
Nedaří se mu přibrat, ale nediví se, když je během koncertu schopen vypotit až 2 kila!
Frédéric Leclercq
Basová kytara.
Tento člověk by se dal označit jedním slovem: všestranný.
Je vynikající basák, ale i kytarista, pianista, zpěvák, psycholog a kuchař. Mluví plynně francouzsky, německy a anglicky (a nadávat umí ještě v dalších pěti jazycích). Procestoval také spoustu kapel, než mu jeho starý kamarád Herman nabídl hostovat v DF na turné,na kterém předvedl takový výkon, že byl přijat za stálého člena.
Sam Totman
Kytary.
Na kytaru začal hrát v devíti, pivo začal pít od patnácti. Na koncertu se neobejde bez dostatečného množství pivka. Skvělý a přizpůsobivý kytarista, který s Hermanem dokáže zahrát kdejakou šílenost i když hrají každý jiným stylem. Jejich souhra je s každým turné lepší a posouvá kapelu do ultrasmashových končin.
Koníčky: Pivo, hudba, pivo, staré videohry z 80′ a 90′ let, dobré pivo a porážení Hermana v Guitar Hero (X box)
Herman Li
Kytara.
Narozen v Honkongu. Tento kytarista-samouk je po celém světě znám svou šílenou, přesto jemnou hrou na kytaru.
Vyhrál cenu Best Shredde u každoročního Metal Hammer Golden Gods v roce 2005.
Spolu se Samem nedávno vyhrál čtyři kategorie v Guitar World’s Readers Poll 2007 pro nejlepší nový talent, nejlepší riff a nejlepší kytaristy.Také vyhráli nejlepší kytarové sólo s písní Through the Fire and Flames v anketě Total Guitar’s readers´ poll.
Když zrovna nehraje a neskládá texty, tak se rád věnuje bojovým uměním, mezi jeho nejoblíbenější patří brazilská verze Jiu Jitsu, také miluje staré videohry a nemá rád Guitar Hero:-)
Diskografie
DEMO Valley of the Damned (2001)
Valley of the Damned (2003)
Sonic firestorm (2004)
Inhuman Rampage (2006)
Ultra beatdown (2008)

Ochutnávka z textu

My spirit will go on (Sonic firestorm)

Life is a misery, don’t know how it’s come to be.
Death, the epitome of all of our days.
In the past we had no choice to hear or to be the voice.
Close your eyes and visualise the demon to arise.
You know that sanity is not as it was meant to be.
And now that misery has taken a new stand.
In the land of a thousand souls we will carry on through the rain.
In the sun we will move along with the memories of the slain.
When I see this humanity and the evil that they have come to be.
We’ve come to the point of no return and you beg for just…

One more time to escape from all this madness.
One more time to be set free from all this sadness.
And one last time to be the one who understand.
My soul and my spirit will go on, for all of eternity.

Foreign the currency, your payment in blood to be.
Death is the desitny for all of our ways.
In the dark you hide away for who or what you can’t say.
When I see the power of the demon come alive.

You know that sanity is not as it was meant to be.
And now that misery has taken a new stand.
On the wings of eagles flying staring on to the sun.
Reaching for the gold horizon when the war shall be won.
Can you see the debautury and the blade of death that has come for thee.
In winds of torment forever more you will cry for just…

One more time to escape from all this madness…

Hudební buket
Valley of the damned (Valley of the Damned)
Tak tahle píseň je odpíchla, to byli ještě „klasičtější“ 🙂

My spirit will go on (Sonic Firestorm)
Srdcovka- první co jsem od nich slyšel
Through the fire and flames (Inhuman Rampage)
Solidní nářez, oceněna za nejlepší kytarové sólo
Heroes of our time (Ultra Beatdown)
Košt z nového alba, nemohl jsem si pomoct a musel jsem sem hodit prodlouženou verzi
A co říkám na Dragonforce já?
Tahle kapelka je pro mě hodně srdcová, jejich hudbu jsem si zalíbil na druhý poslech, ale od té doby na ně nedám dopustit. Je to Hypersonický nářez, který mi dobíjí energii, jako asi nic jiného.
(zkuste se s někým milovat do rytmu týhle bandy:-P) Lúmennka mi řekla, že je to po Kelly Family druhá nejvlasatější kapela co zná :-D.
Mimochodem tihle šílenci budou i na letošních MoR (9.-12.7.) a já si je rozhodně nenechám ujít, co vy?
Odkazy
Pokud vás DF zaujali, něco víc najdete na:
(české stránky, vcelku hodně dobré)


oficiální site


Tak snad se s těmi, kterým se zalíbili uvidím na MoR, ale nebudu je nikomu vnucovat. Každý má svůj styl a DF jsou to co Finn nejradši 😉

2 komentáře “Dragonforce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.