30 days song challenge – day 27 – a song that you wish you could play

Už se blížíme do finiše hudebního projektu a dnes je čas na píseň, kterou bys chtěl umět zahrát. Tohle nebude sranda – protože takových písní je celá řada. Jediný nástroj, který opravdu spolehlivě ovládám a jsem si jistá, že na něj zahraju cokoli, je flétna. Kromě ní koketuju s kytarou a klávesami, ale kromě pár akordů a nejjednoduších písniček na to nezahraju nic moc. Původně jsem taky chtěla vytáhnout nějakou kytarovou vyhrávku nebo skladbu na klavír, ale pak mi došlo, že tohle není můj největší hudebnický sen. Nástroj, který mne totiž fascinuje nejvíce, jsou housle. Ano, housle. A právě na ty bych chtěla umět hrát – a třeba nějakou píseň, kterou hraje můj oblíbenec David Garrett, co třeba Beethovenovu pátou symfonii.
David Garrett – Beethoven’s 5th
(k poslechu doporučuji i další songy od tohoto talentovaného muzikanta;))

3 komentáře “30 days song challenge – day 27 – a song that you wish you could play

  1. Housle jsou vážně fenomenální nástroj, ale stačí vynechat dva týdny hraní a člověk to pak dohání celkem dlouho… Osobně bych na housle chtěl umět zahrát Léto od Vivaldiho 🙂

  2. Taky miluji housle a hodně mě fascinují. Taky mě hodně bere Harfa, nebo Okarína, ale na ty první dvě věci je strašně těžké se naučit, takže jsem skončila u klavíru, flétny, ale už jsem měla v ruce i Akordeón a na ten se mi hrálo dobře, až na to, že byl strašně veliký a těžký… ale hrozně mě to bavilo! 🙂

  3. Přesně, housle jsou perfektní. Když někdo hraje, třeba na nějakých školních vystoupení, tak se mi moc nelíbí. (Škoda, že u tohoto mnozí zůstanou.) Ale když je někdo profesionál, jako tento pán, je to dokonalé. Ráda si poslechnu houslisty. Líbí se mi i pár písní od Rybaka (kdysi vyhrál eurovizi), Nevím, má to skvělou melodii, to mám ráda.
    Co se týká hudebních nástrojů. Nemám trpělivost na normální věci, natož na nástroje. Válí se mi tu kytara, na které zahraju sotva pár akordů, možná dvě tři písničky a to se musím hodně snažit. (Kytara má tu nevýhodu, že si musím ostříhat nehty – a to mi je hodně proti srsti. Nejsem barbína, ale na dlouhých nehtech si zakládám :D) No, okarínu tu mám taky, ale že by to vyloudilo nějakou kloudnou  melodii? Tak jsem si koupila bubínek, do kterého třískám při písničkách od Asonance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.