30 days song challenge – day 12 – a song from a band you hate

Přináším další díl hudebního projektu a s ním píseň od kapely, kterou nesnáším. Tohle bylo poměrně těžké, nerada o něčem říkám, že to nesnáším (kromě špenmátu, brr) a pokud nějaké interprety nemám ráda, pak jsou to popové hvězdičky typu Justin Bieber a Hannah Montana, což ovšem nejsou kapely, nýbrž jednotlivci, navíc od nich žádné konkrétní písně neznám, jen útržky z televize a blogísQů.
Nakonec jsem si s tím ale poradila a vzpomněla jsem si na českou pop rockovou kapelu, z níž přímo odkapává komerce a nesnáším ji už dlouho – nikdy nezapomenu na Masters of Rock 2005, kdy je svorně celé publikum vypískalo. Nedivím se:) Jsou to Chinaski a jako nejméně oblíbenou píseň od této komerční parodie na hudbu jsem vybrala Tabáček.


Chinaski – Tabáček
Mimochodem, k poslechu doporučuji úžasně zvrácenou parodii o teploučkém Frantovi🙂

7 komentáře “30 days song challenge – day 12 – a song from a band you hate

  1. Kdysi dávno (ještě na základce) jsem Chinasky poslouchala. Už to bude několik let, co jsem si je naposledy jen tak sama od sebe pustila, ale averzi k nim nemám .)

    Ta parodie je…zabijácká 😀 Pamatuju na doby, kdy to bylo ve třídě snad jediné používané vyzvánění 🙂 Jó, to byly časy 😀

  2. Dost mě zarazilo, jak nesnášíš něco, co znáš jen z tv a blogů. Spíš to nesnášíš proto, že to nesnáší všichni ne? Když už tak 🙂 Nevím, neznám právě moc lidí, kteří píšou o věcech, o které se nezajímají a ještě je odsuzují.

  3. [2]: nesnáším to proto, že to hýbe masami malých děcek a ty jsou pak zblbé, nesnáším to proto, že jsou to plytké a zbytečné osobnosti, které by bez manažerů a marketinu neexistovaly. Nesnáším pop kulturu obecně, protože je postavená na líbivých ksichtících a ne na opravdovém umění. Dnešní děcka ohrnují nos nad umělci jako byl Bach nebo Mozart, ale hlavně že jim do uší duní písničky jedna jako druhá od popíkových ikon dnešní doby. Stačí to?:)

  4. Jasně, jak něco není metal, tak je to komerční parodie že? Nejsem fanoušek Biebra ani Hanny Fontany ani Chinaski ale serou mě lidi co tvrdí že nic kromě metalu (hardcore, hardrock…. apodobně) není hudba. A že to blbne děti? Wtf? 😀 spíš bych řekla, když tak vidím ty lidi v černém, kluky s namalovanýma očima atd že je to naopak. ;D jenom můj subjektivní názor, nic proti tobě jinak nemám 😀

  5. [6]: metal???:D Třeba Lady Gagu mám moc ráda, Natalii Oreiro nebo Ricki Martina taktéž, poslouchám elektro, darkwave, Enyu, folk… takže nevím kde jsi byl/a na tom, že jsem vyhraněný metalista:) Metal mám ráda, to nepopírám, ale spousta jiných stylů může být dobrá:) Justin aspol. ale nejsou žádný styl, to je prostě jenom sračka bez nápadu, bezu originality, uměle vytvořená monstra komerčního světa s hezkou tváří, která se dobře prodívají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.