30 days song challenge – day 05 – a song that reminds you of someone

Na pátý den projektu připadá píseň, která mi někoho připomene. Takových písniček mám ve svém playlistu hned několik, ale jen jedna jediná je tak strašně silná, dechberoucí a „osudová“. V době, kdy jsme měli s Mamutkem ty nejhorší problémy v našem vztahu jsem poslouchala jednu písničku a v záchvatu sebedestrukce jsem její text jedné noci opsala na papír a pokřtila jej vlastní krví. Ten papír má dodnes Mamut schovaný a vždycky, když ho najdeme, uvědomíme si, co jsme si všechno museli prožít, abychom spolu mohli dnes být šťastní. A tahle slova, tahle píseň, mi vždycky připomene tu noc, kdy jsem jela do Brna za hlasem svého srdce a kdykoli si ji pustím, vidím Mamutovy modrošedé oči a jeho úsměv, cítím jeho polibky a slyším teot jeho srdce, které mi dává znát, že jsem milována a že miluji. Písnička, kterou už navždy budu mít spojenou se svým milovaným – Jedenkrát od písničkáře Vojty Zíchy.

Vojta Zícha – Jedenkrát
„…no já vim, lepší už to se mnou nebude, vždyť mě dobře znáš…“
„…a tak si říkám, proč bych vlastně žil, kdybych uvěřil,
že slovo chlapa už dávno nedělá a že přátelství je už jen pověra…“
„…vzít tě tak pryč, daleko od lidí, kam ani měsíc moc dobře nevidí,
abych byl sám, až tě budu objímat, víc ti nemůžu dát…“

2 komentáře “30 days song challenge – day 05 – a song that reminds you of someone

  1. Písničky, které ti někoho připomínají jsou nezapomenutelné. Člověk u nich vzpomíná a je to vlastně jeden z nejlepších způsobů, jak na někoho nezapomenout.

    Skladba Yesterday od Beatles mi připomíná mého strýce, který byl člověkem, kterého všichni milovali. Zemřel předčasně, ale u nás ve městě se na něj nezapomělo a ani nezapomene. Byl velkým fandou Beatles a právě Yesterday mu byla hrána na pohřbu.

    Rád však také vzpomínám na slavné osobnosti. Kdykoliv si třeba pustím The Show Must Go On, myslím na Freddieho Mercuryho. Když zavřu oči, vidím ho před sebou. Nejlepší zpěvák všech dob!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.