30 days song challenge – day 01 – your favorite song

Tento zajímavý projekt jsem našla u Veruce na webu a rozhodla jsem se, že se také přidám. Je to jednoduché – po 30 dní zveřejňujete na svých stránkách písničky podle témat jednotlivých dní a ta jsou vskutku pestrá – jsou tam písně, které milujete, které nesnášíte, písně, které vám něco připomínají atd. atd.
Na první den připadla moje oblíbená píseň. A tu není zrovna snadné vybrat! Oblíbených písniček mám desítky a je mi líto vybrat jen jednu. Nakonec ale asi vyberu z plejády těch úplně nejoblíbenějších – a to Eye of the Storm od Cruxshadows, což je píseň, kterou mám nejen ráda, ale vyloženě ji miluju, protože má krásnou hudbu a ještě krásnější text. Není to poprvé, co o ní tady na blogu píšu a asi ani naposledy, protože jen málo písní mě dostává tolik, jako tahle:)

Cruxshadows – Eye of the Storm

9 komentáře “30 days song challenge – day 01 – your favorite song

 1. Toto je jedna z najobľúbenejších (moja Jednotka aj jednotkou bude, takže všetko sa radí až za ňu).

  Kedysi som tomu robil preklad, pretože text aj štýl pesničky skutočne ladí a stojí za to 🙂

 2. Oblíbená písnička, to je pro mě velmi zapeklité téma. Vybra pouze jednu jedinou oblíbenou písničku je nejen pro mě, ale i pro většinu ostatních, nadlidský úkol. V úvahu mi přichází hned několik písniček.

  – Show Must Go On od Queen
  – I was made for lovin´you (strašná komerční věc, ale je prostě skvělá) od KISS
  – Forever opět KISS
  – Send me an Angel od Scorpions
  – nebo The Evil That Men do od Iron Maiden

  Když se mě však někdo zeptá, která je teda moje nejoblíbenější písnička, většinou odpovím Forever od KISS. Kromě toho, že je to úžasná písnička, mám k ní zvláštní vztah. Svým způsobem mě přivedla ke KISS, což pro mě byl osudový moment, který navždy změnil můj život. Protože ten si teďka, bez těchto makeupem pomalovaných chlapíků, neumím představit.

  Jinak celý tento 30-ti denní projekt je hodně zajímavý. Možná ho taky zkusím 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.