Podzim v Lužánkách

lužanky4
V pátek bylo nádherně – svítilo slunko a i bez zimního kabátu bylo člověku krásně teplo. Jak se tak koukám na dnešní barvu oblohy, patrně to byl poslední takový den v tomto roce. A možná právě proto mě to tak táhlo ven – sotva jsem vstala (ehm, bylo asi poledne…:)), vyrazila jsem do Lužáneckého parku, rozvalila se pod svůj oblíbený strom a koukala se kolem. Všude barvy, na žlutém listí se odrážely paprsky hřejivého, ještě ne zimního slunce a tráva se zelenala, jako by za pár týdnů neměly přijít mrazy. V tu chvíli jsem si přála, aby vydržel podzim na věky nebo aspoň příštích pár měsíců, kdy ho vystřídá jaro.
Zima mě děsí, bílá barva ve mě nejsilněji ze všech probouzí smutek a deprese a v kombinaci s černými fleky vran a hnědou barvou špinavého sněhu a promrzlé hlíny je to kombinace doslova vražedná. Sebevražedná. Tak jsem aspoň na procházce do parku vytasila můj „suprkvalitní“ mobilní foťák a zachovala si navždycky vzpomínku na krásný podzim. Až zas v lednu ztratím víru, že někdy ještě může být teplo a pokvetou kytky, mrknu se do tohohle článku a zas se trošku zahřeju:)

Btw.: Buď mám zaprasený objektiv nebo se mi třepe ruka a nebo jsem vyfotila něco z Jiného světa. Každopádně některé fotky vypadají fakt zvláštně – na okrajích rozmazané a ve středu ostré, působí to hezky magicky a podtrhuje atmosféru podzimního slunečného dne:)
LUžánky1
***
lužanky2
Tohle fakt vypadá, jako by se lámal prostor a otvírala se brána někam do Jiného světa…:)
***
lužanky3
A tohle je můj nejoblíbenější strom z celého parku, krásný a silný buk, co už mi v mnohém pomohl a poradil. Pokud vás zajímá magie stromů a chcete se o bucích něco dozvědět, mám o nich článek na Poslu světla – tady. V době napsání článku jsem tento buk ještě neznala, tak se nedivte, že se tam o něm nic nedočtete:)
***
lužanky4
Pohled skrze magické větvoví…nejvíc mě tam fascinuje ten černý flek přímo vprostřed slunce – za a mi celou fotku kazí a za b tam prostě nemá co dělat, vrrr:)
***
lužanky5
To jsem si jenom fotila koberec z listí, hrozně se mi líbil:)
***
lužanky6
Můj krásný buk opět pózuje:) Nejdříve kmen…
***
lužanky7
…a potom kořeny:)
***
Lumi v lužánkách
A nakonec i Lúmennka (v objetí svého drahého stromečku), abyste mi věřili, že jsem tam fakt byla:)
***
A protože bylo teplo i večer, vyrazili jsme patrně na poslední letošní kalbu pod širým nebem – Moravské náměstí, 5 litrů krabičáku, já, Mamut, Domin, Janka a Horset. Zažili jsme vtipy, zpěv, povídání a nakonec i svatbu:) Já nakonec zažila ne moc příjemný konec večera, ale to už holt tak nějak k životu (a ke kalbám) patří:) Proč to ale píšu je fakt, že Janka bláznila s foťákem, z čehož vznikla další fotka mě a Mamutka do sbírky:) Juchechej, strašně mě baví naše společné fotky, hrozně ráda se na ně koukám, hlavně teda tehdy, kdy nejsme spolu.
Lumennka a Mamutek
Míp, Lum být magor a být i po takové době strašně zamilovaná. To by mi snad mohlo překonat zimní deprese stejně, jako záplava barevných fotek:)

12 komentáře “Podzim v Lužánkách

  1. Mně už zase příjde, že listí je skoro dole a podzim tak skoro pryč, krom toho se zimy a sněhu už nemůžu dočkat, takže mi to vůbec nevadí 😀

    Jinak mi park připomněl Stromovku a mám tam chuť i zajít po roce 🙂

    PS: na té poslední se mi poprvé doopravdy libí ta zelená a sluší vám to 🙂

  2. Dřív jsem se odmítala fotit. Ať už samostatně, nebo s někým. Dnes už se tomu nebráním, člověk si zachová vzpomínky, je hezký se pak dívat na společné foto s člověkem, kterého máš ráda, ale bohužel se zrovna nevidíte 🙂

  3. { Někdy jsou náhodou fotky hezké, když jsou rozmazané…někdy ovšem ne. trošku jsem se lekla té tvé barvičky na vlasech xD… Já jsem věrná své červené 😉 A děkuji za komentář, opravdu mě potěšilo, že to pro tentokrát a poprvé nebylo nic urážlivého x} }

  4. Tak ty fotky jako takové jsou dosti terýbl XD Ale čiší z nich, že sis den užila a že byl slunečný a podzimní… a takové dny mám ráda. A s Mamutem vám to vskutku sluší =)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.