Lúmennčiny vymalovánky

Když jsem byla malá, neuměla jsem kreslit. Ale doufala jsem, že až budu větší, naučím se to a budu kreslit hezky. Ale je mi dvacet a moje kresby stále vypadají jako výtvory desetiletého retarda, co má obě ruce chromé:) Své výtvarné umění už naštěstí neřeším jako kdysi na základce, kdy jsem div nebrečela, když mi jako jediné holce ze třídy hrozila trojka z výtvarky a s tímhle malým nedostatkem jsem se už smířila.
Prostě nekreslím a hotovo, aspoň se na ty čmáranice nemusím dívat (i když občas udělám výjimku, které pak týdny lituju:) ). Ale je tu jedna výtvarná vášeň, která mě chytila jako malého caparta ve školce a doteď nepustila a tou je vymalovávání. Ráda chodím do papírnictví a kupuju si omalovánky, ačkoli už nejsou, co bývaly, a při jejich vykreslování poslouchám příjemnou hudbu a relaxuju. Prostě vypnu mozek a kreslím, aniž bych pak musela brečet nad podivnou bramboroidní stvůrou, která měla představovat člověka.
O to víc mě nadchla knížky, které jsme původně koupili mamce, ale teď je miluje doslova celá rodina. Jsou to předkreslené mandaly, určené k vybarvování. Každá mandala něco symbolizuje a má jiné účinky na psychiku, takže kromě relaxu si třeba ještě cvičím schopnost dávat lásku, duchovní zrak, tvořivost či co já vím všechno ještě. A že se dnes odpoledne nudím, pár z mých výtvorů, které zdobí stěny našeho pokoje, jsem vám vyfotila.
Omlouvám se za kvalitu – holt jiný foťák než na mobilu nemám, ale prostě jsem dostala nutkání se pochlubit se svými mandalami a tak tady je máte:)
První mandala, kterou jsem vytvořila

Tahle mandala se mi moc líbila, protože mi připomíná keltské vzory.
Má tuším probouzet tvořivost.
Na tuhle mandalu jsem hodně pyšná, jedna z posledních, co jsem kreslila,
symbolizuje lásku na duchovní úrovni
Z téhle cítím hodně energie, ale její vznam už jsem zapomněla.
Mám hrozně ráda teplé barvy, takže je přesně podle mého gusta:)
Na tuhle zrovna dopadá strašně blbé světlo, takže se mi špatně fotila, ale taky patří k mým nejoblíbenějším mandalkám – ovšem význam byl opět zapomenut.
(Ne, že bych si ty významy nepsala, ale já trubec je píšu na druhou stranu těch mandal, takže když je pak přilepím na zeď, je ten nápis docela k ničemu:) )
Tak a na závěr jedna modrozelená – takové maluju nejméně často. Tahle měla symbolizovat očistu na duchovní úrovni a mám radost, že to z ní opravdu vyzařuje:)
Tak a teď už se těším, jak si budou všichni povídat, že Lum je neschopný lempl, bo neumí kreslit, jen vymalovávat:) Ale rozhodně vám to můžu doporučit – je to uvolňující, odpočinkové a strašně fajn. Jdu si kreslit…;)

9 komentáře “Lúmennčiny vymalovánky

  1. Omalovánky také můžu, kreslit sice pořádně neumím (jsem takový průměr až podprůměr ;), ale i tak pořád něco čmárám… Nedávno jsem dostala od spolužačky omalovánky s krtečkem a to jsem pak ve škole nedělala nic jiného 😀

  2. To je krásné. Za vybarvování se není třeba stydět a to v jakémkoli věku – je pravda, že to je fajn a pěkně uvolňující. Taky bych určitě brala takovéhle mandalové omalovánky =) Moc se mi líbí čtvrtá od shora a poslední.

  3. Teda klaním se před tebou, pěkně sis s tím vyhrála a výsledek je úžasný.
    Všechny jsou pěkné a mají něco do sebe, takže je těžké určit, která je "nej", ale ta oranžovo žlutá neni špatná

  4. Jsou opravdu pěkné. Když říkáš, že nejsi talent na kreslení, tak na vybarvování ano 😀 Mně se nejvíce líbí poslední dvě. Čtvrtou  bych vybarvila jinak. Ale je v tvojem pokoji…
    Já chodím do ZUŠky na kreslení, takže se s kreslením docela dost kamarádím… Taky tak vypadají sešity 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.