Lúmenčiny mandalové vymalovánky (II.)

Lúmennka se nedávno „chlubila“ svým vykreslovacím uměním – ano protože neumím kreslit, tak pouze vybarvuju:) A aby to nebylo nějaké čmárání zbůhdarma, vybarvuju mandaly (první várku najdete tady). Postupně mi ta barevná kolečka zapňují stále víc a víc místa na zdi a tak se vám můžu zase předvést, co nového jsem vymalovala:)
Btw.: omlouvám se za nic moc kvalitu fotek, inu mobil:)
Tuhle už mám na zdi nějakou chvilku – má představovat anděla
bezpečí a jistoty

Tahle se mi hodně líbí a má to být archanděl (s pro většinu
čechů dost divným jménem) Zadkiel
Tak na tuhle mandalu jsem obzvlášť pyšná, líbí se mi jak jsem
ji vybarvila:) Původně měla sloužit na rozvoj a pročištění sluchu, ale
nemůžu si pomoct – mě prostě připomíná Trojnou bohyni:)
Tuhle mandalu náležící archandělu Chamuelovi jsem malovala dnes odpoledne
Stejně jako tuhle – archanděla Sandalphona
A tuhle hrůzostrašnou nepovedenost sem dávám jen proto, abyste věděli,
že vážně kreslit neumím – když nám jeden den asi před měsícem došly
omalovánky, tak jsem si mandalu stvořila sama a to je výsledek:)
Ale každopádně všem mohu doporučit – tvořte a nebo vybarvujte mandaly, je to bezva:) Uvolnění, uklidnění a ještě k tomu tvořivá činnost, tomu říkám tři v jednom:)

19 komentáře “Lúmenčiny mandalové vymalovánky (II.)

 1. Jednou jsme ve škole měli vytvořit vlastní mandalu, je to dost dávno, v páté třídě nebo tak nějak. Málem jsem tu učitelku zaškrtila, když nám oznámila, že si máme vytáhnout pravítka a kružítka a udělat mandalu, ve které bude nějaký geometrický vzor. Všechno muselo být naprosto přesné, ale můj výsledek už si nepamatuju.

 2. Tyjo krásný.. A že se ti to chce vymalovávat:D Já vždycky šílela, když jsem musela ve školce nebo škole vykreslovávat 😀 Nemám na to nervy 😀

 3. No náhodou, aj tá posledná je krásna. To, že jednému ide kreslenie viac ako druhému, neznamená, že obrázok toho druhého nie je pekný. Veď už keď sa na to pozrieš, vidíš a vieš, že nikto nespraví rovnaký. Svoje pocity tam ukazuješ nielen farbami ale aj tvarmi. …a v tom je tá krása 🙂

 4. Krásné…Ta Zadkielova se mi taky líbí nejvíc 🙂 Nevíš, kde se dají tyhle omalovánky sehnat, jestli třeba i vytisknout z netu? 🙂

 5. Mandaly se mi opravdu moc líbí…už dlouho přemýšlím, že si nějakou vybarvím….možná si vytvořím svou vlastní…je to ale krásná "závislost"…..

 6. [6]: Astriel: no já je mám z nížek od Jiřiny Lockerové (Léčivé mandaly archandělů, Mandaly atlanťanů apod.)  – najdeš na jakémkoli internet. knihkupectví, o volně stažitelných bohužel nic nevím:(

 7. Lúmenn: Moc děkuju, naštěstí poradil starej známej Google a nabídl mi jich pár prázdných k vytisknutí a vybarvení 🙂 Jestli ale dovolíš, měla bych pro tebe nápad na článek…Častokrát, když mandalu vyrábím a kreslím, nevím, jaké přesně barvy mám použít třeba na mandalu určenou k léčení, jindy zase na mandalu na intuici ,jaké barvy použít na jakého archanděla…Proto bych byla moc ráda, kdybych nějaký takovýhle návod našla u tebe 🙂 Pokud už tu něco takového je, tak se omlouvám, klíží se mi oči a jsem líná hledat:)

 8. Opravdu povedené Lúmennko, jsi šikulka…
  No já se svoji namalovat teprve chystám, ale hrozím se toho 😀 Moc se mi líbí ta modro-zelená ( 2. z vrchu) 🙂

 9. Vypadá to krásně a je možné, že to jednou taky zkusím. Vlastně celkem ráda vybarvuju. Takové ty dětské omalovánky nemají chybu 😀 Ale kreslení mě taky baví, to jo, jen mě někdy štve, že nevím co kreslit 🙂

 10. Zdravim, jen naťuknu zvídavé, že druhá mandala, zde řečena archanděla Zadkiela, má velmi podobnou, až stejnou strukturu jako kolo Hekaté, jenž je starověký řecký symbol.

  Zde porovnati možno:
  http://z.about.com/d/altreligion/1/0/V/G/2/hecates.jpg

  Stojí za povšimnutí 6 vybíhajících linií ze středu a porovnáme-li, pak najdeme 6 výběžků taktéž ve středovém kruhu. Celá základna mandaly je stejná, jako kolo Hekaté.

  Symbol z odkazu je znakem bohyně měsíce Hekaté (Diana Lucifera, světlonoše) a jejího trojího aspektu. Symbolika odkazuje na hadí sílu znovuzrození, labyrintu poznání, jehož prostřednictvím by Hekaté mohla vést lidstvo a plamen života sám. Po určité období byla také uctívána jako bohyní magie. Dále ať pátrají kroky, jenž zájem mají hlubší, neb širších významů dopátrati se mohou..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.