Domeček pro skřítky

O víkendu jsme si s Mamutexem udělali výlet do lesa, abychom se nejen vyvenčili na čerstvém vzduchu, ale měli jsme taky takový malý soukromý quest – postavit domeček pro skřítky. Vím, že se tam asi skřítci nenastěhují (ano věřím na skřítky, ano bydlí na hezkých místech v lese, pokud chceš vědět víc, viz můj druhý web poselsvetla.blog.cz), ale jen tak pro raodst nám i lesu jsme si prostě dřepli do mechu a dobrou půlhodinku si stavěli z přírodnin, jako když jsme byli malí.
Vzpomínáte? Když jsme si jako děcka vyhráli se šiškama a mechem? A stavěli zahrádky a domečky a kluci vojenské bunkry? Já byla už od mala zloghotyk a tak jsem stavěla i hrobečky, z kamínků a kytiček a pohřbívala jsem mrtvé vosy a shnilé šišky:)
Prostě v lese je kupa hezkých věcí na hraní a my, dva dospělí habáni, jsme si krásně pohráli – výsledek si můžete prohlédnout níže:)


Tady se mi hrozně mázl, ale chtěla jsem ukázat pohled zepředu
na hlavní vchod s houbovým bazénkem
Detail vchodu (vidíte Lúmennčin luxusně umístěný houbový bazének???:) Juch!)
Detail Mamutkem vytvořeného zadního vchodu
A toto je takzvaná „japonská zahrada“ na střeše domečku, jejíž altánek
a další vybavení má na svědomí Mamut
A opět celkový pohled na krásný skřítčí domeček i se skřítkem – Lúmennkou:)

A co vy? Stavíte a hrajete si i když jste velcí? Věříte na skřítky, víly a další lesní bytosti? Nebo je dokonce vídáte?:)
Podělte se!:)

16 komentáře “Domeček pro skřítky

  1. Jééé krásný domeček, vzpomínám si, jak jsme v první třídě taky stavěli domečky v lese, ten náš měl obrovitánskou zahradu a cestičku lemovanou kamínky. Hned jsme tam ubytovali dva šneky, ale ti z toho asi neměli moc velkou radost 😀

    buďto jsem našla chybu anebo si to jenom myslím, k tomu poslednímu kurzívou napsanému řádku "A opět celkový pohled na krásný skřítčí domeček i se skřítkem – Lúmennkou:)" má asi být nějaký obrázek, či ne? Jestli tam je, tak to můj netbook asi neschroustal 🙂

  2. Já postavila před dvěma lety trvanlivou postýlku pro víly, ale nikdy jsem ji vlastně neukázala světu… je to na dřevu, vymodelované houby a ušité růžové peřinky. A skutečně mi na tom jedna víla sedí, koupila jsem ji kdysi na vánočních trzích 😀 Vypadá to úžasně, mám ji na okně u postele.

  3. O těch skřítkovskejch domečcích bych moh tolik vyprávět. Ač je mi 18, stále se občas chopím příležitosti něco postavit. Jedna vesnička je ve Vosím lese u Dehtáře, jedna je u dědy na zahradě. Celý vesnice, v tom lese maj dokonce několik obrovskejch hradů a jeden opravdu obří,kterej je odevšaď vidět. Věřím, že skřítci existujou; do těch vesniček se nastěhovali. Máma tvrdí, že hodně je jich v Blanským lese. Hodně žijou v blízkosti lidskejch obydlí; asi až se stanou silnějšíma a jejich města většíma, tak budou moct lidský obydlí vykrádat 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.