Top 5 nejděsivějších hororů, které jsem viděla

Horory jsem jednu dobu sledovala v jednom kuse. Zívala jsem u nudných vyvražďovaček ála Vřískot, smála se vyděšeným puberťákům v duchařských filmech typu Záhada Blair witch a nechápala strach v očích křesťanů v ďábelských filmech jako je Vymítač ďábla. Pyšně jsem si říkala, že nic na filmovém plátně mě nedokáže vyděsit tak, abych večer nezamhouřila oka. Všechno změnil jeden film, který mou zálibu v příjemném hororovém mrazení proměnil na děsivé noční můry kdykoli si na něj vzpomenu. Byl jím Kruh, po jehož shlédnutí už jsem se na hororové snímky nikdy nedívala stejně, jako předtím. Kromě tohoto filmu jsem ale objevila ještě pár snímků, které ve mně vzbudily opravdový strach. Nebojíte-li se, čtěte níže jaké to jsou.

Nejděsivější horor číslo jedna – Kruh
Posedlá hledáním opravdu strašidelného filmu, jsem si před pěti lety vzala z regálu videopůjčovny japonský horor Ring (=Kruh). Později jsem viděla i jeho americkou verzi, ale ta té japonské nesahá ani po kotníky. Jen vzpomínka na tento horor ve mně vyvolává panickou hrůzu a když náhodou někde zahlédnu obrázek z filmu, mám zaručenou bezesnou noc, plnou studeného potu. Co mě tak vyděsilo?
Pokud jste o tomto filmu ještě neslyšeli a nebo jste neměli tu čest jej shlédnout, v krátkosti se pokusím shrnout děj, pokud mi to třesoucí se ruce na klávesnici dovolí. Mladí studenti jedou na výlet na chatu, kde si půjčí od správce kazetu s filmem. Po jeho shlédnutí všichni zemřou – tři při automobilové nehodě, jedna dívka strachy ve svém pokoji. Její příbuzná, novinářka, se pokusí tuto záhadu vyřešit a jede na zmíněnou chatu, kde shlédne děsivý černobílý film, plný útržkovitých vzpomínek. Zazvoní telefon a neznámý jí hlas oznámí, že za sedm dní zemře. Ona se však nevzdá a pátrá se svým kolegou dál. Postupně odkrývá ponurý příběh dívky Sadako, která byla duševně nemocná a po mnoha pobytech na psychiatrii a podivných úkazech kolem její osoby ji její matka shodí do studny, kde se dívka po několika dnech utrpení utopí. Tato studna se nachází pod chatou, kde přebývali oni zemřelí studenti. Novinářka a její přítel se ponoří do hlubin studny a naleznou mrtvolu dívky, kterou pohřbí. Doufají, že Sadako zanechá své pomsty a dojde klidu. Netuší jak tragicky se mýlí. Jedinou cestou, jak se vymanit z její pomsty je okopírovat kazetu s filmem a dát ji ke shlédnutí někomu dalšímu, aby se její utrpení a bolest rozšiřovalo po světě navěky.
Tak ani nevíte, kolik práce mi dalo napsat děj a nepočůrat se strachy:) Při zvuku čvachtavých kroků či zahlédnutí postavy v bílém oblečení a černými vlasy přes obličej mám co dělat, abych neomdlela. Po promítání tohoto filmu v japonských kinech prý odvezli několik lidí do nemocnice a nejednomu člověku přivodil Kruh duševní poruchu. Nejsem výjimkou. Je to jeden ze dvou filmů, na který už se v životě nepodívám. Proto sem nedávám ani ilustraci, za což se všem odvážnějším a hrůzu milujícím lidem omlouvám, ale prostě nemůžu.
Druhé místo doslova jen o vlásek – Nenávist
Když píšu o Kruhu, musím napsat i o druhém filmu, který se krvavým písmem zapsal do mé duše a jen vzpomínka na něj vyvolává třas. Je jím Nenávist. V tomto případě mi bohatě stačila americká verze tohoto kultovního japonského hororu a tu japonskou verzi jsem po půlhodině musela vypnout.
První část jsme sledovaly se sestrou doma, na druhou jsme šly my bláhové do kina. Je to zvláštní, když sedmnáctiletá téměř dospělá dívka spí po filmu v posteli s mámou, protože se třese strachy.
Opět se přemůžu a stručně shrnu děj – do domu, ve kterém se před lety stala vražda, se nastěhuje rodina, které se začínají postupně dít dost divné věci. Přízrak malého chlapce na schodech je ještě v pohodě, horší je jeho maminka, ukrytá na místě svého zavraždění – na půdě. Člověk, co zemře pln nenávisti si pak tuto nenávist uchová v duši a ta nemůže odejít na druhý břeh. Nejinak tomu bylo i v případě ženy, kterou zabil její manžel poté, co utopil jejich synka ve vaně. A samozřejmě i tento „duch“ se mstí. První i druhý díl je plný děsivých scén a vzhledem k tomu, že jsem děj raději vytěsnila ze své paměti, mohu jenom říct, že od shlédnutí Nenávisti se ke strachu z televizních obrazovek připojil ještě strach z dlouhých černých vlasů a schodišť. Kdo neviděl, nepochopí…a může být rád:)
Opět bez ilustrace, protože některé vzpomínky si vážně nechci oživovat.
Třetí místo na žebříčku hrůzy – Silent Hill
Vzhledem k tomu, že ve mně lidské utrpení vyvolává dosti nepříjemné pocity, byl Silent Hill snímkem, který mě opravdu vyděsil. Ovšem na tento film už dokážu vzpomínat, bavit se o něm a dokonce se na něj i znovu podívat.
Děj pojednává o malé dívce, mám dojem že se jmenuje Sára, kterou trápí děsivé sny, náměsíčnost a noční pomočování. Její matka už neví, co s ní a tak když dívenka neustále opakuje jméno vesnice Silent Hill, rozhodně se, že tam s ní zajede, aby přišla záhadě na kloub. Zjistí ovšem, že Silent Hill je místo duchů – před lety tam v dolech vypukl požár, který pořád pod městem zuří a tak byli všichni obyvatelé evakuováni a vstup do města je zakázán.
Jenomže Sára po příjezdu na okraj zátarasu uteče z auta a mamince se ztratí. Zoufalá matka se dcerku vydá hledat – pomáhá jí policistka, která se jim snažila zabránit ve vstupu do města, aby tam nakonec zůstala uvězněna také. Silent Hill je pokryté bílým popílkem ze zuřícího požáru a zcela prázdné. Až na chvíle, kdy zatroubí siréna, zazní zvony a celé město na několik hodin ovládne Zlo. Stěny domů se změní, po ulicích se procházejí torza uhořelých dětí a chaos a strach doplňuje postava Kata s obrovskou sekyrou a podivnou maskou, která nemilosrdně usiluje o život každého, na koho narazí. V těchto scénách opravdu běhá mráz po zádech a zkažený dech hniloby, zkázy a rozkladu cítíte i přes televizní obrazovku.
Matka Sandry a policistka nakonec zjistí, že ve městě žijí lidé, skrývající se v kostele a postupně odkrývají hrůznou minulost místa. V nemocnici objeví další dívku Sáru a konečně pochopí, co mají obě dívky společného. Konec je opravdu zajímavý a mrazivý, kdo film ještě neviděl, tomu jej vřele doporučuju a nebudu už nic více prozrazovat.
Něžná dívěnka Sára má za sebou dost zlý minulý život
Vítejte v Silent Hillu…
Kat si pro vás přijde!
Čtvrté místo míří do hlubin psychiky – Recyklace
Tento film není prvoplánově děsivý, ačkoli scény s oběšenými mrtvými, kteří natahují své pařáty po živé návštěvnici svého světa, přece jen v zádech zamrazí. Mnohem děsivější je myšlenka tohoto filmu. Jako děj snímku sem kopíruji moji recenzi, kterou si můžete přečíst i na cavern.cz nebo zde na blogu v rubrice filmová díla.
Asijské horory jsou proslulé tím, že se naprosto liší od těch evropských – a Recyklace toto pravidlo potvrzuje na dvě sta procent. Režiséři tohoto ponurého snímku ( bratři Danny Pang a Oxide Pang Chun) si ostatně již udělali jméno světoznámým filmem Oko, který nedávno přetočili Američané do pro Evropany stravitelnější podoby. S Recyklací by to rozhodně neměli tak snadné. Celý film je pojat natolik naturalisticky, drasticky a přitom s něhou a láskou, že by si na něm vylámaly zuby i ti nejproslulejší tvůrci západního světa.
Celý příběh začíná dost prostě – mladá spisovatelka Tsui, která sbírá jedno ocenění za druhým a její knihy jsou úžasnými bestsellery, představuje veřejnosti svůj nový projekt. Má to být kniha strašidelná, tajemná a ponurá – úplně odlišná od láskobolných románů, které psala doteď. Co se však nadšení novináři nedozví je fakt, že Tsui ještě nenapsala ani řádek. Zatímco při psaní ostatních knih čerpala z bolestného a přece krásného vztahu se svým bývalým přítelem, nápady pro nový příběh se jí v hlavě mísí a tak do koše létají popsané papíry jeden za druhým.
V tu chvíli začíná její cesta. Letící listy popsané zaškrtanými řádky ji zavedou až k výtahu do jiného světa. Světa opuštěných věcí, zapomenutých mrtvých, zvadlých květin a vyhozených hraček. Světa, kde nikdo nedokáže milovat, protože ti, co jej kdysi milovali, na něj zapomněli. Světa, kde vrzající kolotoče, panenky s promáčklými hlavičkami i potracené děti končí v nicotě, která si pro ně přijde, až nastane okamžik Recyklace.
Tsui ví, že do tohoto světa nepatří a za každou cenu se chce vrátit zpět. Průvodcem hrůznými místy plnými žalu a utrpení se jí stane dívenka Teng-ju a až na konci své pouti konečně Tsui pochopí, proč musela do ponuré země recyklace zavítat, co všechno si může odnést a co všechno v ní musí zanechat.
Celý film nemá prvoplánově vyděsit, spíše donutit člověka přemýšlet o pomíjivosti jeho samého i světa ve kterém žije. Vybledlé barvy, pokřivená místa, mrtví trpící osaměním, skály vznášející ve vzduchu a desítky dalších detailů dokonale navodí atmosféru místa, v němž není místo pro štěstí a smích. Po skončení filmu si vydechnete ulehčením, že váš pokoj je barevný a venku svítí slunce, ale mrazivá myšlenka, že tam někde pláče váš medvídek, kterého jste kvůli vypadlému očičku hodili do popelnice, z vašeho nitra už nezmizí.
Svět opuštěných věcí je ponurý a temný
Maska snad na chvíli oddálí okamžik Recyklace…
Ti, které jsi opustila, mají chuť se mstít!
Pátý nejděsivější je syn Satana – Satan přichází
Jedná se o dost starý horor (v originále se jmenuje Omen, nedávno byl natočen remake), který mě děsí spíše svou ponurou atmosférou, než představou konce světa v rukou ďábla.
Ženě italského senátora se narodí v církevní nemocnici mrtvé dítě, představený onoho kláštera mu však navrhne, aby si vzal za své jiné dítě, narozené v té samé noci, jehož matka, neznámá tulačka, však při porodu zemřela. Muž souhlasí a za svého přijme úplně cizího chlapce, kterému dají se ženou jméno Damián. Po pár letech se odstěhují do Anglie, kde Ital získá práci jako velvyslanec. V tuto chvíli se ale začnou odehrávat děsivé události okolo „jeho“ syna. Smrt chůvy, její divná nová nástupkyně, splašená zvířata v ZOO, nebezpečný rotvajler v chlapcově pokoji…to vše je teprve začátek.
Z Itálie přijede otec z kláštera, kde se Damián narodil a varuje velvyslance před zkázou, kterou může to dítě přivodit. Je to totiž dítě ďáblovo. Jako dostatečný důkaz poslouží třeba kostra vlčice v hrobě, kde má ležet chlapcova matka. Ďáblova smyčka se stahuje, kněz umírá za podivných okolností a velvyslanec se rozhodne Damiána zabít. Ale ďábel má jiné plány. Policie tak udeří v poslední chvíli, kdy otec na oltáři kostelu vraždí svého nevlastního syna – antikrista. Velvyslanec i jeho žena jsou mrtví, malý ďábel Damián žije a nic už nebrání jeho chůvě, aby jej vychovala podle svých představ. Poslední ďábelský škleb na dětské tváři a zbytek si diváku domysli sám.
Tento film ve mně vzbudil strach hlavně díky tvářičce malého Damiána, tak dětská, tak nevinná a tak děsivá. Ostatně i ponuré scény na hřbitově a v kostele, doplněné o výtečnou hudbu, dokázaly vyvolat strach i v mé pohanské duši:)
Roztomilý chlapeček, že?
Starý hřbitov vydává svá tajemství jen velmi neochotně
Mamiiii, já nechci do kostela!!!
Další horory najdete zde:

100 komentáře “Top 5 nejděsivějších hororů, které jsem viděla

 1. Vriskot je nuda, Vymitac taky (tam je akorat super hudba) ale Blair Witch jsem teda mela rada vzdycky.. A Kruh.. kdyz jsem ho videla prvne, sla jsem pak pesky domu, sama, byla noc, nikde nikdo a ja myslela ze domu nedojdu 😀 nj, japonsky horory (nebo i cinsky, treba Oko) maji vazne silu

 2. Tak teda nevím,z těchto filmů jsem viděla jen Kruh a Omen a Omen mě vyděsil mnohem víc.Naopak Kruh jsem viděla několikrát a nějak mě to neděsí 🙂

 3. Tak s umístěním Kruhu na prvním místě rozhodně souhlasím. Mimochodem, Lúmenn, co říkáš na ten japonský? Já ho viděla až po americkým a přišlo mi to dost směšný.. Zase se ale často setkávám s názory, že ten americký je naopak slabý odvar japonského originálu..

  A náhodou knižní předlohu od Kodžiho Suzuki jste někdo nečetl? Pokud ne, tak vřele doporučuji, je to skutečně moc dobře napsané.

  Jinak mě docela překvapuje, že Nenávist dáváš na druhé místo.. Mě to přišlo celkem jako zhovadilost, která se akorát marně snaží přiblížit Kruhu.. Zase se mi ale kupodivu poměrně dost líbila dvojka – což se snad ještě nestalo, aby u mě další díl filmu natolik předčil ten první.. A taky nutno říci, že jsem oba díly Nenávisti viděla za slunného odpoledne na notebooku, takže ten prožitek byl určitě jinej než kdyby to bylo na velkém plátně.. Což mi připomíná, že když jsem šla poprvé do kina na Kruh, viděla jsem z filmu pouze polovinu. Druhou část jsem strávila s obličejem v bundě.:-) Měsíc poté jsem se hrozně bála ve tmě, když jsem byla v noci v koupelně, měla jsem pocit, že se každou chvíli na okraji toaletní mísy objeví dvě malé ručičky a o strachu ze zvonícího telefonu snad asi netřeba mluvit.:-) Jojo, ten film mě poznamenal na poměrně dlouhou dobu. A tak nějak obecně si myslím, že to je opravdu nejděsivější horor všech dob a snad si ani nedovedu představit film, který by ho, co do děsivosti, předčil. Takový už by asi skutečně ohrožoval zdravotní stav diváka.:-)

 4. Jusa: v poho, mé pocity po Kruhu byly obdobné:) A kdybys pozorně četla, zjistíš, že japonský mě dostal mnohem víc – celý film, ale zejména ona osudná kazeta je mnohem ponuřejší, strašidelnější a Sadako jako téměř dospělá dívka je taky podle mého mnohem horší, než malé dítě v americké verzi. No nenávist je hodně podobná jako kruh, ale znáš-li víc asijských hororů, pochopíš, že je to prostě jejich styl:) A v kině jsem taky trávila půl filmu s hlavou zakrytou a řvala na sistr: "Díváš se?" "Neee…" "Tak se dívej ať víme o čem to je!"

 5. a videli jste nekdo jakekoli japonske pokracovani Kruhu? Ackoli povazuji pokracovani (hororu i obecne) za ne prilis povedene, na priklad u pribehu Sadako jako mlade divky, ktera si nemohla pomoct a nicila zivoty, jsem nejdriv s litosti, ale pozdeji se strachem drevenela hruzou..

 6. Lúmenn → japonský i americký 🙂 ale ten druhý zmíněný stál za nic….

  onnea → bohužel,neviděla…ale chtěla bych,jenže zatím jsem na to nikde nenatrefila :/

 7. Já bych tam přidala ještě Blair witch, protože mám v hlavě živou vzpomínku na to, jak jsem to co by malá holčička viděla a pak se bála chodit do lesa, aby mě náhodou nějaká čarodejnice neodnesla. Vydrželo mi to kupodivu asi dva roky. Naopak Silent Hill se mi moc nelíbil…

  Fuj, ale psychiku mám nabouranou na dost dlouho z podobnejch filmů… Kruh není vyjímka, ještě teď se klepu.

 8. Hmm,ono mi to fakt nedá,nepridat sa do tejto diskusie.Hlavne čo sa týka Kruhu…Ja som vyklepaná doteraz a to som ho videla už dost dávno…Naviedol ma na to 1 moj spolužiak,ktorý tým postupne zmagoril skoro celú našu triedu…A to by ste mali vidiet ten stupeň zmagorenia:D Už celé mesiace sa polka triedy v noci budí zo strašidelných snov a podla možnosti skoro ani nevychádzaju potme vonku…A samozrejme sa držia v bezpečnej vzdialenosti ( najbližšie 2 km ) od akejkolvek studne:D A ja…Ked ráno vstávam a v dome je ešte tma a všade sú tiene…Nechcite vidiet ako sa klepocem 😀 Ale apson som sa poučila,že už nejdem kukat Kruh a hlavne ani žiadne japonské horrory:D

 9. AngelFacedVampire: jojo to je přesně moje situace:D vidím, že nejsem sama, kdo se s nedůvěrou dívá na televizní obrazovku a když vidí studnu, bere nohy na ramena:D

 10. Lúmenn : Veru tak…Na studnu radšej ani nepomyslím,lebo už len ked počujem to slovo,tak mám pred očami ten film a zase sa zlaknem 😀 Minule si robil spolužiak haluz a strašil nás z obrázkom studne:D Len tka išiel nenápadne zanami a potom to strkol pred tvár…A skoror všetci zjačali od šoku:D

 11. Super článek, moc hezký přehled 🙂 Na horory se teda nedívám, jsem srabík (jako malá jsem shlédla panenku Chucky a mám z toho trauma dodnes :-D), ale početla jsem si 🙂 Akorát Nenávist (americkou) jsem viděla v kině (chtěla na to jít kámoška, sama od sebe bych nešla :-))) a taky jsem si půlku filmu zakrývala oči.

 12. Eda: ty tomu nějak rozumíš ne?? xD

  Jinak Kruh jsem neviděla po tom co takhle psychicky ovlivnil moji kamarádku, která má k jejímu neštěstí studnu přímo před barákem. Vždycky jsem jí chodila vyprovázet domů, no nic pěknýho…pak jsem se bála i já a to jsem to neviděla, ale když jsem jí viděla rozklepanou…
  jinak Moonscream…od tý doby co jsem viděla Sirotčinec se na horory nejsem schopná podívat, pokud vím, že je to opravdu horor… a na japonský už vůbec ne…

 13. Kruh jsem viděla americký, nijak výrazně mě nenadchl, ale ta původní asijská duchařina je z toho znát, je to pořád lepší než 90% původních amerických hororů… (přiznám se, že po tomhle článku mě původní Ring velmi láká) jinak Silent hill je opravdu třída, stejně tak původní Omen, to souhlasím, někdo tu zmínil Sirotčinec, tak ten mám taky ráda a ještě klasickou Noční můru v Elm street 🙂

 14. Brrrr.. Kdysi jsem horory žrala bez mrknutí oka. A dnes? Během roku na intru, kdy se z nudy navzájem děsíme se bojím i u fantastických pohádek. xD
  Takže to vezmeme popořadě: Kruh je i u mě film, kterého se bojím snad nejvíc. A to jsem ani neviděla japonskou verzi (i když jsem na ni nehorázně zvědavá).
  U Nenávisti jsem se párkrát pořádně lekla – je tam obdoba Samči. xD
  Silent Hill mi už tak děsivý nepřijde, ale je to dobrej film. Recyklaci jsem zatím ani neviděla.
  Před lety jsem byla na Satan Přichází v kině – tedy na jeho nové verzi. Tehdy se mi líbil, ale od té doby jsem ho neviděla. Starou verzi jsem neviděla ale už se na ni nějakej pátek chystám. Vím že má víc dílů.

 15. S Kruhem teda s tebou opravdu souhlasím. Dost děsivej horor. Nenávist jsem neviděla, stačilo mi kouknout se na obrázky z filmu a věděla jsem, že z tohodle bych asi vážně nespala. Silent Hill mi moc strašidelný nepřipadá, zvláštně jedna pasáž (myslím, že to bylo tady, doufám, že se nemýlím) a to ty polonhaé sestřičky, které se budili, když na ně matka Sáry posvítila baterkou – to bylo spíš trapný :D. Ostatní jsem neviděla. Ale Oko, o kterém se zmiňuješ ano a to byl taky dobrý horor. Holt japonští hororový tvůrci se docela vyznamenali. Jen nemám ráda ty americké předělávky.

 16. Nechci bejt moc kritickej a nikomu brát jeho názory ale viděl sem už úctyhodný kvantum filmů všeho druhu a  můžu s klidem říct že už mě nikdy nic neviděsí ani v reálnym světě fakt nevytahuju se je mi tepr 15 ale už mě nemůže nic vyděsit. Znam absolutně všechny filmový triky takže už mě ani nebaví se na filmy koukat protože se navzájem kopírujou a já v každý scéně tušim co přijde dál. Je to nuda a žádnej z jmenovaných hororů (kromě kruhu) mě nějakym způsobem nevyděsily. Kruh byl takovej průměrnej dobře zpracovanje horor s perfektnim příběhem ovšem na jeden film nemá ani po paty…ten film je Paranormal Activity a můžu vám říct že kdo se bojí kruhu nebo nenávisti, ať se na Paranormal Activity radši nedívá respektive by neměl vidět ani obal od filmu a vlasy by vám měli stát hrůzou jenom z toho co jsem napsal…mimochodem Japonský filmy jsou ten největší brak co jsem viděl opravdů trapné…do nedávna sem si myslel že Kruh byl americkej a že ho japonci napodobily ael evidentně jsem se zmílil ale i tak je to vážně brak 🙂 … jak říkám nikdy nikdá my nic nevadilo a ničeho se nebojim ale jediná víjimka je P. Activity… ono by to ani tak hrozný nebylo nebejt toho že je to podle skutečný události respektive žádný herci ale skutečný záběri z domu kde řádil nějakej Poltergaist či co ale rozhodně bych ho potkat nechtěl…skuste se podívat ale jak už sem říkal pokud se bojíte kruhu a ještě ke všemu japonský verze tak paranormal activity z vás udělá nový pacienty v Bohnicích 🙂  Hezkou Podívanou PS: až umřete strachy tak ať mě nikdo z rodiny nežaluje já sem vás varoval 😀

 17. Roberto: Paranormal activity je jen nafouklá bublina, film je od začátku velice nudný a musíte se velice přemlouvat, abyste ho vůbec dokoukali, strašidelné scénky nastanou jen v noci a málo. Režisér sázel na diváky, kteří mají strach z neznámého a moc se to nepovedlo. Z 85minut filmu je posledních 15minut průměrných. Film nebyl natočen podle skutečné události, je to pouze mediální tah, který měl film zatraktivnit. Dávám 5/10.

  Mnou doporučované horory:
  Záhada Blair Witch (1999) – velmi sugestivně působící film, za atmosféru dávám 10/10
  Kruh
  Dead End
  Silent Hill
  The Others
  Exorcist, The

 18. tak me se ten clanek libi povedl se ti chci rict ze vsechny ty horory co tu jsou jsem videla a to co si psala to byla uplna pravda:-)
  mnou doporucene horory:
  japonska nenavist-1,2dil
  kruh japonska verze_1,2dil
  zmeskany hovor japonska verze-1,2dil
  reciklace jap.

 19. Paranormal Activity je obdobnej model Blair Witch ten to s jako by "skutecnymy zabery" dotahl temer k dokonalosti, neverim:D.. Kruh jo ten ujde hlavne ma super pribeh a zvuk.. Dobre se tam misi strach s dojemnymi scenkami i kdyz jich tam moc neni.. Po prvnim shlednuti strasnej strach vecer pred spanin ale pixarovky jako podkres to resily 😀 ted uz Kruh davam v pohode:) Nenavist jaaaj:D Pro me upe nejvic psycho to sem se dival sam a tehdy urcite nejdelsi noc v mem zivote ani moje eso v rukavu Hleda se Nemo to nezachranil a tehdy sem utekl ven a brouzdal se ulicemi do rozedneni.. Dlouho sem se z Nevisti dostaval a stacilo jen aby vecer neco zavrzalo a ja letel ke stropu, hnus.. Presto strasne moc bych chtel videt japonskou verzi Ju-On, ale pro pohodu minimalne tak v sedmi lidech:D Jinak mi tady chybi ti druzi s Nicole Kidman tak sokujici a depresivni rozuzleni jsem dlouho nevidel..

 20. Já koukala na japonský Kruh (Se Sadako) sama v noci a vůbec mě to nevyděsilo… Na horory nekoukám ráda, ale neděsí mě (Což mě štve, protože naopak když čtu nehezký zážitky např. u Alušky a teď i jeden na Poslu Světla, bojím se dva dny jít spát :D)

 21. článok to je pekný,príjemne sa to čítalo 🙂 k tomu silent hillu,to dievča sa volalo Cheryl a jej druhé ja Alessa 🙂

 22. Moc pěkné recenze, postupně se na všechny tyto filmy podívám, obvzlášť Recyklace mě zaujala. Zatím jsem se stihl podívat na půlku Silent Hillu a je to opravdu hezky zpracované, nejlepší je rozhodně Kat 🙂
  Zajímalo by mně, jestli někdo nemá nějaké spolehlivé linky na stažení těch filmů.

 23. Hm tak koukám, vy poserkové, že jste asi nikdy neviděli pořádný horor. Podívejte se někdo na horor Lampa. Můžete ho skouknout celý na youtube.com, pod originálním názvem, zkustte něco vygooglovat o hororu Lampa.Potom se teprve bojte 🙂 Nějaká studna se Sadako je malým odvarem

 24. Vis. Roberto. paranormal activity není podle skutečné události, je to pouze film. KDo si myslí že je to podle skutečnosti je hloupý. na ofociálních stránkách tvůrců je to jasně napsáno:-)

 25. Nejděsivější horor – jednoznačně: Paranormal activity 1. Že mě vyděsí jen málo hororů, ale tohle? ještě hodinu potom sem se klepal!

 26. videla som všetky ktoré tam máš a mne sa najviac páčila nenávist a kruh. odporúčala bi som ti aby si si pozrela "stiahni ma do pekla" to je fakt šupa

 27. Nj ty japonský horory…to já když jsme jeli autobusem se skolou do Anglie tak sem taky jeden z nich videla…docela brutal…jmenuje se zmeskany hovor no potom kdyz sme meli na moilu zmeskany hvor sme se docela otraskli pri te vzpomince xD xD

 28. Lidi, já Vás nechápu 😀 Kruh (ten americký), Paranormal Activity, Chucky… možná to jsou děsivý filmy, ale jenom pro posránky, co se večer bojí a zalezou pod peřinu. Rozhodně mne zaujal japonský Ring (neboli Kruh), koneckonců se mi velmi líbí japonské horory, protože mají zvláštní atmosféru a nikdo nemůže soudit tyto filmy, jelikož Japonci mají úplně odlišnou kulturu než my. Chtějí být tajnůstkáři, kolikrát ve filmu ani nevíte, o čem je řeč, avšak když film shlédnete, vyplyne z toho ponaučení nebo celková podstata filmu. Radši se koukám na filmy podle skutečné události jako je například Proroctví z temnot nebo V moci ďábla, ale filmy typu Paranormal Activity, které jsou pouhou fikcí a snaží se vyděsit co nejvíce lidí, ty úplně zavrhuji.
  PS: Silen Hill je fajovej film, 2011 bude další pokračování, tak se můžem těšit 🙂

 29. Ahoj upřímně jsem japonskou verzi kruhu viděl jen z části ,protože jsem poté musel jít spát a abych pravdu řekl ani jsem ho nemusel dokoukat a měl sem noc bezesnou.
  Zato mě velmi nadchl Silent Hill sice nemusím krváky spíše psychické horory,ale nápad se mi velmi líbil zamozřejmě když se objeví v hororu mateřská lásky je to o to děsivější.
  Poté ta Recyklace tam jsem se bál že sem to musel vypnout nejvíce se mi líbil svět oběšených a potracených dětí u toho sem se málem počůral.Nenávist jsem vyděl všechny díly a nebaví mě to je to takové zkopírování kruhu.Tak to je asi vše co jsem chtěl říci.

 30. Kruh je fakt bomba.Chvíli jsem ho nemohla vydejchat,zvlášť když jsme se na něj koukali u kmošky její máma nás pak v jedenáct vyhodila a já jsem měla nejdelší cestu.Málem jsem se po… strachy.Byla jsem tak šťastná když jsem viděla svou zahradu na ní svého psa který mě před vším odhrání.Pes přece cítí všecko.Od té doby spí Arkin(to je můj pes) se mnou v posteli. :-)))

 31. Nejoblíbenější horror je Saw 1. 😉 Není to strašidelné, ale brutalita je prostě hodně drsná..
  Nejhorší jsou stejně Thrillery, to napětí, čekání co se stane. To vyřidí člověka mnohem víc, než nějakej horror 🙂

 32. Ahojky u toho Silent Hillu je malinká chybička ta holčička se jmenuje Sharon a ta v tý nemocnici Alesa…jinak moc hezky zpracované…určitě se na ty další horory ráda podívám..:))

 33. LOL hádejte se kvůli tomu kdo se bál u jakýho filmu :-D. u mě zatím jednoznačně vítězí Dead silence (do Češtiny to ti chuji přeložili jako "Zlověstné ticho"), 3:15 zemřeš, Zrcadla a Mlha. V moci ďábla je taky dost dobrý, ale na to jak dlouho sem se na ten film psychicky připravovala to nebylo ani zdaleka zas tak hrozný jak sem čekala…jinak Silent hill pro mě byla krom začátku dost nuda, daleko lepší než Paranormal actvivity je Paranormal entity, na Nenávist se chci už dlouho podívat a Kruh jsem viděla jenom americkou verzi ale líbila se mi dost…mno a úplně nejradši mám Úsvit mrtvých – ne kvůli děsivosti jelikož se o ní až na pár lekaček nedá vůbec mluvit ale proto že mě to strašně baví 😀 takže to se nepočítá…to je tak vše

 34. Viděla jsem Nenávist i Kruh apd.Když jsem se na to koukla poprvé děsně mě to vyděsilo ale ted už na to koukám a skoro usínám.:-D

 35. Pardon, ale co se týče Paranormal Activity, tak větší s prominutím sr… jsem v životě neviděla. Duchařské horoy má ráda, hlavně ty, u kterých se člověk obravdu bojí, což u Paranormal Activity vážne nehrozí! Půjčila jsem si tenhle film a těšila se na hrůzu nahánějící nářez, schválně jsem si ho pustila pěkně v noci, at to má tu správnou atmosféru a ono nic. Půlhodiny čekání na to, než se někde pohnou dveře. Mezitím nudné průzory do každodenního života hlavních hrdinů alá Big Brother se dívá. Naprosto žádný příběh a ani pointa, otřesné výkony neherců. A věřit tomu, že je to podle skutečné události je opravdu hodně naivní. To, co tomuhle "filmu", pokud se ta slátanina tak dá nazvat, chybí nejvíce, je právě uvěřitelnost. Domácí kamera a hysterické výlevy hlavní hrdinky opravdu na autentičnosti nepřidávají! Pro mě velké zklamání!

 36. Lidi vy ste náký pojebaný :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD kruh, nenáviste bože co to kurva je…train je dobrej horor

 37. jj taky nechapu dívám se na horrory od rana do vecera kazdej den train vohrany silent hill spíš vtipný kruh nic extra nenávist docela de tak 3:15 zemres vriskoty josu jak komedie 1,2,3,4 a texaskej masakr hruza

 38. Satan přichází jsem viděla, ale pouze americký remake a docela se mi to líbilo, hlavně tento chlapec, co hrál v remake verzi hraje i v hororu Insidious: to je také horor, který ti doporučuji shlédnout, pokud se zajímáš o astrální cestování, které dojde už příliš daleko…

 39. Příjemně překvapující článek, už jednou z prvních vět: "Později jsem viděla i jeho americkou verzi, ale ta té japonské nesahá ani po kotníky." jsi mě dostala na svojí stranu a to jsme zvyklá s většinou lidí prvoplánově nesouhlasit 😀
  Nicméně, všechny tyhle filmy, mimo recyklace, která se mi tolik nelíbila, mám velmi v lásce, ale doporučila bych Ti vyzkoušet, jak by na Tebe působily originály. Knížky Kruh, Spirála a Smyčka, podle kterých Shimizu natočil Ring, jsou v téměř každé knihovně a ačkoliv jejich pointa je vlastně jiná, Sadako mi tam přišla jako daleko děsivější stvoření.
  Japonská Ju-On, předchůdce nenávisti mě tolik nevyděsila, ačkoliv už jsme zvyklá na japonské přehrávání, ale je to krátká televizní série a některé příběhy v ní jsou opravdu zajímavé.
  Silent Hill je jedna z nejmilejších věcí v mém životě, poučila mě o tom, jak se chovat k ostatním a jak bojovat sama za sebe. Ale ten film… má skvělou atmosféru, ale příběh posunul Hollywoodským směrem víc, než by se mi líbilo. Zkus si zahrát hru, doporučuji druhý nebo třetí díl, oba vyšly na PC a mylsím, že je seženeš i zadarmo na internetu. Pokud se Ti ale nechce začít si počurávat postel, přečti si alespoň stručnou historii města http://www.silent-hill.cz/silenthillhistory.html – vždycky mě mrzí, když někdo zbožňuje film, ale nezná hry, je to jako mít moc rád Nabokova a nikdy nečíst Lolitu.
  I Omen se mi více líbil jako knížka, má jen pár desítek stránek a četla jsme jí, když jsem byla nervózní z přijímaček na střední školu. Příběh je skoro stejný, ale v knížce se na Tebe zase nešklebí ten zlý malý kluk. Ughfff, ten je creepy…

 40. dobře…na začátek napíšu kolik mi je let (nevím jestli je tady někd mladší než já) je mi 12 let v 8 letech jsem shlédla s tátou můj první horor- Kruh 2 v noci  jsem  vůbec nemohla spát v domnění, že na mě může Sadako "vybafnout" hrozně jsem se bála a kičela na mamku ať jde za mnou (ložnice je o patro výš a přes celý byt) nechtěla jsem ryskovat- proběhnout za mámou do ložnice přes obývací pokoj, kde stála televize, jelikož v druhém dílu Kruh leze Sadako z televize… nikdy nezapomenu na ty noci, které jsem byla schovaná pod peřinou a úplně mokrá od studeného potu…asi v 11 letech jsem zase začala mít chuť se dívat na horory…zkoukla jsem To,3:15  zemřeš,Krvavá sklizeň a opravdu mnoho mnoho dalších…za ta léta jsem poznala, že nejlepší horory jsou asijské (japonské, čínské) nedávno jsem viděla zmiňovaný Silent hill…opravdu povedený horor 🙂 ani jsem se u něho zase tolik nebála… mez mé nejoblíbenější horory ale patí stará tipická Noční můra v Elm street, kdo neví co to je tak opravdu doporučuji je to nejlepší horor, který jsem viděla. Příběh vypráví vždy o partě kamarádů, jejichž rodiče upálili zabijáka mládeže Freddyho Kruegera. Freddy Krueger se potom zjevuje ve snech dětí rodičů, kteří ho zavraždili, ale nedoporučuji "Nová noční můra" to je úplná blbost, jen se snažili napodobit originální děj a nepovedlo se jim to…ostatní zmiňované horory jsem neviděla ale už si stahuji Nenávist 🙂

 41. hele tak to mě je taky 12 let a svůj 1.horor jsem viděla ve 4 letech…. byl to horor od soumraku do úsvitu (dneska když se na to dívám se směju od začátku až do konce ale když jste dítě…).
  V prvé řadě vás některý fakt nechci urazit, ale KRUH?!? to jako vážně?! vždyť je to kravina.. holka spadne do studny a všichni se můžou posrat strachy,uznávám že sem se lekla když ukázala tu svoji děsnou držku ale jinak fakt né… no a u KRUH 2 :DDD tak tam sem se smála od začátku až do konce, jo a jestli jste někdo viděli vymitače ďábla, tak tam ta malá holka měla stejnou hubu jako Samara z kruhu, takže to jen okopírovali…
  Nenávist, tak to byl vcelku dobrej  horor, ale ťamanka co má na ksichtě napatlanou mouku?? moc průhledný, ale některý scény fakt dobrý,strašidelný.. :))
  Silent Hill… baba co havaruje, stratí děcko, jde ho hledat, potká nějaký obludky který vypadaj jak sci-fi mimoni, nakonec ji najde a holka ji shoří před nosem, blá blá blá… BLBOST!!!
  Recyklaci a satan přichází jsem neviděla ale jak tak vidím váš výběr "strašidelných" hororů, vidím že nad takovými filmy nebudu strácet čas…  bez urážky lidi… 🙂

 42. [47]: jo a ty, tvl kolik ti je prosimtě?? paranormal activity je blbost, nuda u ktery sem po prvý usla a po druhy kdy sem to dokoukala do konce… no jedinej lek byl asi na konci jak bafla na tu kameru jinak total nuda

 43. Grudge som videla, a bol to zatiaľ jediný film, pri ktorom som mala nepríjemné pocity aspoň do polovice filmu (neviem, ktorá verzia to bola, hrali tam aj herci s euróskymi i ázijskými črtami tváre :D), takže si asi musím pozrieť zvyšok zoznamu, aby som konečne našla niečo, čo ma vydesí (napríklad Kruh by ma zaujímal v origináli, videla som len americkú verziu a tá ma nudila :D)

 44. Koukám,že Kléér je dost namyšlená a nechápe podstatu hororů.Většina nejlepších hororů je založena na psychologii a koukám,že kléér tento obor nic neříká,když o každém hororu tvrdí,že se směje od začátku do konce.Pust si Paranormal Activity na domácím kině s prostorovými zvuky a hlavně sama v noci,pak zaregistruješ každý zvuk.Další dobrý horor je Stáhni mě do pekla nebo Orphan,Hrůza v Connecticutu,Antikrist,Madhouse jenže u toho by si musela přemýšlet holčičko.

 45. [80]: já osobně s tebou nesouhlasím… myslím, že každý má na horory jinej názor a ty ho máš bez urážky dost stupidní ale nebudu ti do toho kecat.

 46. Kruh 1 je naprosto šílenej horor. Viděla jsem ho před cca 8 lety když mi bylo 7 a pořád ještě mě děsí jen ta vzpomínka na něj. Pořád se bojím chodit v noci na záchod! 😀 tenhle film v člověku opravdu něco zanechá na dost dlouho.

 47. Jé,tomu říkáte strašidelný horory!? Ale! :'DD Toto je trapný 😀 Stejnak,chcete někdo pokecat o hororech? napište 🙂 Skype: Kitana616
  Fb: Amanda Dexter Young
  díky ;))

 48. [83]: Stupidni? Vsak ma pravdu. Horory byly zalozeny na psychologii, teda nez tvurce napadlo nacpat tam hektolitry krve a litajici streva. Pak se totiz soustredili spis na brutalitu nez na psychologii, od te doby je to tak vzdycky. Tezko najdes horor narocnej na psychiku a zaroven brutalni, no, nevim jak ty, ale mne se opravdu tezce hleda. Tvurci totiz vzdycky mysli jen na jedno. Ale budiz, je to tvuj nazor. A jinak hadat se, jakej horor je desivejsi, je stupidni. U hororu se asi nesmejes, Kleer, asi si tim myslela, ze se nebojis. Ja se taky u hororu uz nebojim, koukam na ne od tri let(verte nebo ne), dnes je mi 14, hororu jsem se nebal asi o 7, za tu dobu si dokazete vytrenovat psychiku, ackoliv, nebat se je vyhoda i nevyhoda, vyhoda je, ze muzete shlednout treba tri horory za noc a usnete v pohode, nevyhoda je, ze prijdete o tu zabavu z toho strachu. Samozrejme, nejaky horory me jeste dostanou…

 49. Hledám holku která se ráda dívá jak na zábavné filmy tak na horrory je milá a hezká (trocha nadrženosti by nevadila :-*) je mi 13 bydlím v praze. kontakt dohodneme později 😀

 50. Tvůj článek jsem bohužel něměla čas přešíst celý,ale že se bojíš kruhu?Je to nuda a ten děj co jsi psala je uplně stejný jako v tom americkém.Ale taky nechápu když se tak bojíš proč jsi se dívala na něj znovu?

 51. Ten článek je super umíš výborně psát 🙂 jinak viděla jsem pád do tmy je to spíš krvák než horor nijak mě nezaujal. Viděla jsem několik hororů třeba kruh 1,2 ale v americké verzi. Je to celkem pěkný film. V japonské to vidět zatím nechci:D jinak paranormal activity je normální horor – né nic extra – na nenávist jsme se chtěli kouknout s kámoškou viděli jsme kousek smáli jsme se i bály ale v japonské verzi – je po mně;D

 52. to si robíte srandu akože. Teraz sme dokukali Nenávist… a je mi jasné že je to ázijská produkcia…ale vobec sa to nechytá na nič strašidelné. Kruh je tiež dost o ničom.( USA ) možno tá japonská verzia stojí za to. A keď sem niekto napíše že Drag me to hell je dobrý horor, tak si musí robiť šprťouchlata zo všetkých, a to som celkom bojko. 🙂

 53. Ahoj videla jsem vsechny z tech hororru o kterych tu pises a muzu rict ze Silent Hill je spis takovy napinavy ale ani bych to moc nenazyvala hororem…no ale chtela bych videt nejakej poradnej psycho horor o prizrakach nebo o rozdvojene osobnosti nebo tak. Tak kdybys o necem vedela ozvi se diky Emily 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.