Repo: The genetic opera

Už dlouho předlouho jsem nesesmolila žádnou knižní ani filmovou rádobyrecenzi a tak jsem se rozhodla to napravit. Ne, že bych tedy zajímavých filmů neviděla a skvělých knih nečetla v poslední době dost, ale většinou se mi po shlédnutí/přečtení vykouří dojmy z hlavy rychlostí světla a pak jen sedím u klávesnice, koukám a nic z toho.
U filmu Repo to ale bylo trošku jinak, viděli jsme ho se sistr před více než 14ti dny a pořád se mi z hlavy nevytřepal a z mysli nezmizel. Možná to bude tím, že jsme ho povýšili na rodinný kult (hned vedle takových skvostů jako je Bláznivý příběh Robina Hooda nebo Pulp Fiction, muhehe) a soundtrack z Repa nám zní k večernímu pokecu, k mytí nádobí a vůbec ke všemu.
Proč se mě a mým dvěma potrefeným sourozencům film tak nesmazatelně vepsal do hlavy? Čtěte dále a možná pochopíte:)

O čem to je?
Hodně jsem přemýšlela, co se může skrývat pod anotací: “ V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde Repoman a svůj orgán si vezme zpět.“ Ale to, co se tam nakonec skrývalo naprosto předčilo moje očekávání.
Za hlavní hrdinku Repa by se dala považovat šestnáctiletá dívka Shilo, která kvůli svému onemocnění nesmí vycházet z domu a tak žije mezi čtyřmi stěnami jen s obrázky své mrtvé matky a otcem který až příliš úzkostlivě střeží její bezpečí a zdraví. Krom Shilo ale ve filmu vystupuje bezpočet dalších postav, které dohromady tvoří zvrácenou mozaiku industriálního světa budoucnosti. Snad nejvýraznější je bezohledný podnikatel Rotti Largo, jemuž patří obrovská společnost, díky níž lidé přežívají ono fatální onemocnění orgánů, ale které taky spousta lidí dluží peníze za provedené operace.
Sám všemocný Rotti ale onemocní a smrt se pomalými krůčky blíží k jeho trůnu z krve a dolarů. Komu má odkázat své impérium? Synovi Pavimu, zvrácenému týpkovi s maskou z lidské kůže na tváři, co si kromě sexu a své krásné tváře ničeho neváží? Či druhému synovi Luigimu, sadistovi a vrahovi, který je schopen probodnout dívku jen proto, že mu ušpiní košili? A co dceři, rozkošné Amber Sweet, závislačce na operacích a tím pádem i na Zydratu, léku proti bolesti?
Ani jeden se nezdá jako ten pravý a Rotti se proti všemu očekávání zaměří na mladičkou Shilo, za jejímž životem v domácím vězení se skrývá víc, než ona sama tuší. Příběh plný msty, intrik a bolesti se začíná rozplétat a příběh graduje až do překvapivého konce. Tedy překvapivého jen pro toho, kdo si myslí, že Genetická opera skončí happyendem.
Tady vás měl čekat rozbor postav a asi dvacetiřádkový popis atmosféry filmu, nicméně Lúmennce se povedlo si většinu článku smazat a znovu to psát je nad mé síly, takže jen obrázky z filmu, trailer a dvě skvělé písně. I’m sorry:)
Charismatický hrobař – vypravěč
Temná stránka Paris Hilton – rozmazlená holčička jí ale zůstala;)
Přijďte dnes večer do Opery!
Zajímavá a rozporuplná slepá Mag
Otec Shilo, který skrývá temná tajemství
Oficiální trailer k filmu
A moje tři oblíbené písně:
Zydrate Anatomy
Chromaggio
Let the monster rise
Mrzí mě ztracení půlky recenze, ale co s tím nadělám. Přesto doufám, že se na Repo mrknete, protože ten film fakt stojí zato, jeho účelová komiksová kýčovitost, industriální zvrácenost a gothická atmosféra je pohlazení po našich temných dušičkách:)

8 komentáře “Repo: The genetic opera

  1. tO JE TO PRAVÉ NAVNADĚNÍ..TAKÉ MĚ MRZÍ TA PŮLKA V ČUDU, ALE I TOTO STAČÍ KTOMU, ABYCH TOUŽILA KOUkat a koukat…
    Musím si to někde stáhnout nebo sehnat…
    Stále mě nejvíce oslovuje Chromaggio a vypravěč – hrobař *slintám :D*… 🙂

    Skvělá recenze 🙂

  2. Geniální film:-) Ať si o mne říká kdo co chce, ale já ho zbožňuju. Nevim proč, ale někdy mě napadá, že je to trochu obraz budoucnosti, přece jenom, dneska se může stát cokoliv a jestli nám takhle začnou odumírat orgány, je tu možnost řešení:D

  3. Na Repo! jsem čekala už od její premiéry v USA….když se konečně objevila u nás, věděla jsem, že tam prostě půjdu za každou cenu a taky jsem šla a byla jsem příjemně překvapena….je to velice zajímavě a také působivě natočeno….myslím, že Darren se opravdu vyznamenal a pro spoustu lidiček je Repo! skutečným "dárečkem"….já osobně miluji ten příběh, hudbu a s výběrem herců jsem maximálně spokojená…..nelze nic víc, než doporučit….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.