Já jsem barbar, ty seš barbar…

Barbarian_by_JLVB
Lizzie nedávno prohlásila, že už jí u mě na blogu docela chybí typ článků, které jsem ještě nedávno zveřejňovala – a totiž obrázkové galerie (nedávno? Poslední zveřejněný článek v rubrice fantasy obrázky je z července minulého roku!).
Vlastně nevím, proč jsem se na brouzdání po netu a shánění všemožných obrázků vykašlala – snad proto, že tento počin je málo autorský (a já jsem přece členem AK!:P:D), snad proto, že nebyl čas? Kdo ví. Ale dneska jak tak marodím jsem dostala chuť si trochu „zabrouzdat“ a trošku se zasnít do fantazijních světů. A nenapadlo mě nic lepšího, než barbarské téma – inu, mám to pořád doma, proč bych si na to nevzpomněla, že?:) A ne, že by můj barbar nebyl fešný a já nebyla ta nejvíc sexy barbaří žena pod sluncem (ne, nejmenuju se druhým jménem Kalužová a ano, je to myšleno jako vtip), ale když mrknete na obrázky, které tvoří umělci na deviantartu, zjistíte, že barbaří klišé nenaplňujeme ani z poloviny.
Za a jsme moc oblečení, za b nám oběma chybí pořádný buster sword velikosti pádla a za c já i Mamut postrádáme megasvalstvo.
Ale kožešiny máme taky. Heč!:P
Teď však nechme mluvit pero, tuš a barvy, jimiž třeba má ruka rozhodně nevládne;) (ale mečem jo…trošku…dřevěným…)

barbarian_by_vkucukemre
Tenhle barbar kupodivu klišé poněkud porušuje – nejen že mu nenamrznou ledviny, ale jen bradavky, ale místo megameče má jen kopí. Přesto je barbar jak má být – fousatý, v kožešině a smrdí i když je jen namalovaný:)
***
barbarian_biatch_by_livingrope
Zato téhle krásce jak od Louise Roya namrzne asi úplně všecho (a to včetně toho, co není vidět). Klasická neoděná barbarka se všemi drsnými severskými půvaby – kdyby měla obě oči, už vím kde bude tehle obrázek viset – u Mamuta nad postelí;)
***
Barbarian_Concept_by_Zyklon8B
***
barbarian_by_czarnystefan
A výše vidíte dva exempláře typické rasy „barbar divoký, krvežíznivý“ – nutnými rekvizitami je pleš či úzký ohon a samozřejmě lebky, hodně lebek. Tihle barbaři jsou většinou záporáci a od těch se prosím distancujeme. My jsme jedině klaďasové a hlavně – máme vlasy!
***
Barbarian_Princess_by_royo12
Tanga z kožešiny jsou sice strašně sexy, ale umrzne vám v nich prdel. Berte si jen tedy jen do postele (resp. pod kožešiny, to když jste na válečné výpravě). A ten meč si tam radši neberte. Mohla by se stát nehoda a z barbara by rázem byl „barbárek“;)
***
Wolf_Barbarian
Jak říká kamarád Zakla – barba není RASA, je to PŘESVĚDČENÍ. Proto barbarem může být jak člověk, tak za určitých okolností i elf, skřet, hobit…a nebo ghart. Vlčí barbar koneckonců nemusí být hned polozvíře, třeba je to jen barbaří šaman;) Ovšem zažitá klišé o kožešinách kolem ramen boří-neboří pěkně:D
***
Barbarian
Tohle je král – nemá korunu, ale fiblajová vždy byla barvou králů. I když, jak se tak na toho borce dívám, spíš než barbar je oblečený jako Říman (až na ten bustersword z béčkového fantasy). Že by cizinecká legie? O_o?
***
Barbarian_Chick_by_tiger1313
Lúmennka the Barbarian! Muhehéééé!“
Ehm, no…ale kostým na bitvu by to byl pěknej, to se musí nechat. A že je to klišé až na půdu? No a? Tenhle obrázek mě ze všech, co jsem zatím objevila dostal nejvíc. A fakt ne proto, že bych se v něm zhlídla. Vážně!
***
Barbarian_Princess_by_Werdandi
Hmmm a že by zimní varianta kostýmu? I s koněm samozřejmě! Asi budu muset do sekáče shánět pořádnej kožuch!:)
***
Barbarian_by_JLVB
A jak je mým zvykem, ten kdo vás uvítal v perexu se s vámi i rozloučí. Tenhle statný týpek má sice svaliska, že by Schwarzenegger puknul závistí, ale i tak pochybuju, že to ultramečisko je schopný používat jinak, než zátěž na rameni. Pokud je ta věc teda z kovu a nekoupil ji v hračkářství…koneckonců, kdo ví jestli tam nekoupil i ty svaly…:D
***
pozn.: všechny obrázky pocházejí z Deviantartu, autoři jsou uvedeni v názvu obrázku

11 komentáře “Já jsem barbar, ty seš barbar…

  1. Nuže, nějakou tu dobu bojujíc sama se sebou zůstat anonymním a nestraním navštevníkem jsem se na to nakonec vykašlala a přináším svůj názor: tvůj blog je plný slunce, tak i tmy.. dá se tu donekonečka snít a fylozfovat s hrnečkem zelenýho čaje.. bloumat a promýšlet.. popravdě, řeknu že mně dosud žádnej jinej blog nepřitahoval takovým spůsobem jak ten tvůj. A kdo jsem já? hm..řekněme že mnohí mě znají, ale znají mě skutečně?..Můj svět se propadl a zmizel, teď hledám návratu a když jsem se začetla do tyhle stránek chvílemi jsem jen kulila očima jak jsi mi v mnohém podobná. MOžná že toho nemám za sebou tolik jak ty, no jsem snílek, který se snaží zůstat sám sebou ať to znamená cokoliv, magie a temnota mě poznačili snad víc než láska, kvůli které se můj spropadenej svět padl ještě níže.. blázen co si rád zašermuje, jezdí po bitvách a taky k tomu Larpu plánuje přičichnout. Skrátka jsem ráda že tenhle blog existuje a že alespoň zde je tolik světla, když už se ten svět řítí bůhvikam a všechno staré a dobré pádí kamsi do neznáma…

  2. Téda, to jsou pača a vánočky (pačo = vlasy, vánočka = břišní svalstvo, kdyby někdo nevěděl) když zmerčím takové obrázky nebo i podobné fotky, tak si vždycky dobírám mého přítele :o) protože je plešatý a místo vánočky už má pecen chleba :o) (je sice bývalý kulturista…ale už hodně bývalý) :o)) ale já bych ho stejně nevyměnila :o) a on ví, že to myslím z legrace :o) Když tak na to koukám, tak by mohl dělat toho "barbara divokého, krvežíznivého" :o) páč nemá vlasy :o)

    k poslednímu obrázku…určitě to má nějaký fantasmagorický meč z odlehčené kalené oceli, to aby se moc nepředřel a unesl ho :o)

  3. Tyhle obrázkové články zbožňuju, člověk se při nich pobaví, pokochá a přiučí. A kdyby na tebe zaútočili jistí lidé, většina tvých čtenářů se za tebe postaví. Vždyť obrázky neprohlašuješ za své, nechlubíš se cizím peřím a vždycky dodáš odkazy, tak proč by tě měli kamenovat. Jen hezky zveřejňuj, ať je na co se koukat.
    Jen takový malý dodatek k obrázkům…proč všechny ženy ve fantasy vypadají jako lehké děvy? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.