Čarodějky

Čtu teď historický román z doby pozdního středověku, kdy se inkvizice pomalu ale jistě roztahovala po clé Evropě a tak mi na mysli vytanul obraz čarodějky. A už nezmizel. Takže jsem zase zasedla k deviantartu a našla pár opravdu zajímavých zpodobnění čarodějek o které se s vámi chci podělit:)
A k této tématice mě nenapadá jediná píseň, která by se hodila líp, než tato:
Asonance – Čarodějnice z Amesbury
Tenhle obrázek mě opravdu dostal a zírala jsem na něj několik minut a prohlížela všechny ty detaily, jimiž je prošpikovaný. A ta mladičká čarodějka, co míchá nápoj jakoby lhostejně nohama…no prostě krása:)
***

Dáma v letech, oděná do podzimních barev a kolem její zářící postavy poletují víly…může dobrá čarodějnice vypadat lépe?:)
***
Anime styl kresby mám osobně docela ráda a tahle dáma ve fialové se zářící holí poutníka mě zaujala na první pohled. Napadlo mě – z mlhy zrozená, mlhou kráčí, poutníky provází do mlhy oděná. Celková atmosféra obrázku je totiž jak mlhavá, tak zářící:)
***
Nejkrásnější obrázek mladé čarodějky, co jsem kdy viděla:) Klasické tahy perem tomu dodávají tu pravou šťávu a dívenčin lhostejný a přitom vševědoucný výraz mě uchvátil
***
Osobně moc nefandím temným čarodějnicím, ale tahle mladá slečna má něco do sebe. Celá kresba je naprosto psycho, od „pařátu“, přes oděv až po bílé oči téhle zlé(?) čarodějnice…nechtěla bych ji potkat na noční cestě lesem;)
***
Opět tak trochu anime styl, ale s realistickým stínováním – vyzývavost a tajuplnost čarodějky je myslím natolik zřejmá, že není třeba se na ní víc rozplývat
***
Takhle jsem si představovala Dobrou čarodějnici na Východě (či kde to bylo) v knize Čaroděj ze země Oz. Vikotriánská dáma s tajuplným úsměvem a špičatým kloboukem na hlavě. No není úžasná? Takovou bych chtěla mít tetičku.
***
Tahle nakrátko ostříhaná slečna s velkým výstřihem mi zase nevím proč připomíná čarodějku, s níž v jednom díle Ságy o Zaklínačovi souložil geralt v knihovně:D
***
Zlá industiální čarodějka obklopená cáry pavučin mrtvých snů…brr, z tohoto obrázku mě mrazí
***
„Tak co bys chtěl, chlapečku?“ Tomu říkám posměšně pohrdlivý výraz na tváři vědmy!
***
A trocha něžného anime na závěr – rozevlátá čarodějka v polích pokyne holí na rozloučenou a my se zase musíme vrátit zpátky do reality…

19 komentáře “Čarodějky

  1. Ahoj Lúmenn-Verya. Fotky jsou pěkné všechny, ale jen dvě se mi zalíbily nejvíc. A to druhá od vrchu a třetí od spodu fotka. Pěkný fakt že jo. Líbí se mi to a myslím to vážně.

  2. Nádherné obrázky!! 🙂 Opět si mi jimi udělala radost 🙂 Můžu se zeptat o jakou knížku a od koho se jedná? 🙂 Něco na podovný téma zrovna schánim 🙂

  3. Je to knížka od Bernarda Cornwella s názvem Lučištník (1.díl), Inkvizitor (2.díl) a Kacířka (3.díl). Čarodějnice nejsou tedy hlavní téma, ale naráží se tam dost na dominikánské mnichy, jejich mučení a v posledním díle je to i o exkomunikaci z církve apod. A nejzajímavější na tom je asi to, že hlavní hrdina dost svérázným způsobem hledá svatý grál;) Vážně doporučuju;)

  4. Máš to tu moc krásné hlavně ty obrázky ja na obazcích přímo ulitáb¨vám doufaám že se taky na mojem blogu zastavíš :)))

  5. Ahoj Lúmenn já kreslím podle tvé inspirace anděly smrti jestli chceš tak ti nějakej můžu poslat na e-mail když tak až budeš mít chvilku času tak napiš 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.