Nové magické články III.

Na tento web nezbývá moc času ani inspirace, ale za to na Poslu světla už máme zase další várku nových článků. Snad vás něco zaujme;)
Dryjády, najády a nymfy
Zdá se, jakoby tyto bytosti byly každá něco jiného a přitom je tomu právě naopak. Jen lidé mají potřebu škatulkovat a zařazovat a tak rozdělují vílí říši na několik říší menších. Ano, všechny tyto výrazy označují víly podle místa, kde žijí.
Více o vílách se dočtete TADY.
Odpovědi na otázku od Lothaira (jak přivolat totemové zvíře) a pro vegu.k (doporučená magická literatura) najdete TADY.
Změna myšlení pomocí hermetických principů – část VI.
Dlouho jsem do této série článků nepřispěla, protože knížku, ze které čerpám (Božská magie od Doreen Virtue) měla půjčenou maminka a ve chvílích, kdy jsem měla čas, ji ona četla a když ji zrovna číst nestíhala, neměla jsem na psaní čas já. A tak pořád dokola, takže k práci, kterou jsem rozdělala v září, se dostávám až teď v listopadu.
Předchozí části, kde se zabývám hermetickými zákony najdete v rubrice Cesta za poznáním a každý díl odkazuje jak na díl předešlý, tak následující, tak se nebojte, že byste se ztratili:)
Teď už se tedy vraťme „k učivu“ a podívejme se na předposlední hermetický princip, který nám schází. Je to princip příčiny a následku.
Celý článek najdete ZDE.
Automatická kresba a já
Automatická kresba je druh kreslení, kdy „odpojíte“ svoji mysl a necháte andílky, ať prostřednictvím vás sdělují svá poselství. Jenže ti moji andělíšci jsou fikaní, já svou nemotornou tlapkou kreslím a oni mi jen promítají do mysli, co mám namalovat.
„Udělej duhu, růžové pozadí, zelené srdce, ibis a skarabeus v rohu…“ a já se potím, koušu do rtů a poslouchám jako hodinky:) Bohužel nejsem zdatný malíř, moje obrázky jsou a vždy byly dětské, jednoduché a neumělé. Co je ale hlavní, že když ti zářivci křídlatí nepomůžou s kreslením, dají do mých kreseb svoji energii a ta z té malůvky nádherně dýchá, což (jak věřím) vyvažuje její estetickou nedokonalost.
Když jsem nedávno kreslila, stvořila jsem tři dílka – jedno adresované mě samotné, jedno pro mého milovaného Finnýska a jedno pro sestřičku. A pokud si budete přát, začnu tvořit i pro vás (jak už jsem předeslala v tomto článku).
Celý článek je k přečtení TADY.
Již tradičně sem nelze přidávat komentáře, pokud se chcete vyjádřit k článkům, učiňte tak prosím přímo pod nimi:) Děkuju;)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.