Nové magické články II.

Většina z vás, které zajímá magie, čte buď oba blogy, popřípadě jen Posla světla – což je vidět jak na stále se zvyšující návštěvnosti tak na počtu komentářů, za což vám moc děkuji:) Přesto se možná najdou někteří, které články na Poslu tolik nezajímají, ale přesto by si občas něco přečetli.
A právě pro vás zase dávám dohromady stručný přehled nedávno zveřejněných článků. Takže co je nového na mém druhém „magickém“ webu?

Věříte na magii? A co je to vlastně magie?
Je to už dlouho, co na srdci blogu žádali čtenáře, aby vymysleli své vlastní anketní otázky a z těch se každý měsíc vybírá anketní otázka pro všechny blogery. A tehdy jsem napsala otázku – Co si myslíte o magii?
Uběhl nějaký čas a otázka se objevila na blog.blog.cz (konkrétně tady) a objevily se tam desítky názorů. A já se jen chytala za hlavu, co jsem to provedla:D Nejde o to, že lidé na magii nevěří, to mi nijak nevadí, ale vadí mi, když nejsou schopni popsat, co to magie je nebo o ní dokonce vytvářejí nesmyslné kontrukce.
A tak jsem si položila otázku: Co je to magie?
Celý článek je k přečtení TADY
Léčba vodou -můj experiment
Dnes jsem u Alue narazila na zajímavý článek o léčbě vodou (vážně doporučuju k přečtení, najdete ho tady). Americký lékař v něm popisuje, že většina nemocí není způsobena příčinami, o jakých jsme přesvědčeni, ale za téměř všechny naše neduhy může nedostatek vody. Snažil se své studie, podložené mnoha výzkumy, někde zveřejnit, ale farmaceutický průmysl, který si na „léčbu“ pacientů bere výsadní právo, mu v tom všemožnými způsoby bránil. Negativní kampaň, cenzura jeho přednášek apod. Však to znáte, kdy se dnešnímu světu, který vládne zejména penězi, něco nelíbí, existuje bezpočet způsobů, jak nepohodlného kecálka umlčet.
Závěry pana doktora Batmanghelidja jsou ale velmi zajímavé. Nechce se-li vám docela dlouhý článek s jeho rozhovorem číst, ve zkratce je shrnu.
Celý článek si můžete přečíst TADY
Záhadné praskaní v nábytku (odpověď pro Foxisse)
Odpověď na to, co způsobuje práskání v nábytku, které nás budí ze spaní a ruší při meditacích, najdete TADY
Vesmír a splněná přání
Několikrát jsem na obou blozích zmiňovala, že jsem strašně hubená a nedaří se mi přibrat. Za poslední dva roky má váha stále klesala, chuť k jídlu se vytrácela a já se před měsícem zastavila na 44 kilech a bála se, že ještě pár kilo a já půjdu do nemocnice, protože už jsem přestávala zvládat základní pohyby, všechno bolelo, kosti mi dřely o oblečení, které na mě viselo. Prostě jsem byla taková chodící mrtvola.
A před tím měsícem jsem si opět přečetla knížku Miluj svůj život od Louisy L.Hay, ke které jsem se upnula jako k poslední naději. V té době jsem si každé ráno tahala vílí kartu s obrázkem Splněných přání, Šťastného konce nebo Zázračného uzdravení. Už jsem jim ale přestávala věřit, váha šla dolů a dolů a já ztratila už téměř veškerou naději. Jenomže i z té malé jiskřičky, co ve mě zbývala jsem vytvořila drouboulinký rozechvělý plamínek a zařídila se radou od Louisy a vymyslela si svou mantru, kterou jsem opakovala (a stále opakuju) dvacetkrát, stokrát, tisíckrát denně.
Celý článek je k přečtení TADY
Jak poznat, že je kámen špatný? A co s tím? (odpověď pro Lümnou)
Odpověď na tento dotaz si můžete přečíst TADY
Mandaly – co, jak, proč?
Protože mandalám (jejich kreslení a práci s nimi) se věnuju už více než půl roku, rozhodla jsem se vám objasnit, co to mandaly jsou a k čemu všemu se dají využít. Možná už o nich víte všechno a sami je kreslíte, pak vám tento článek snad přinese aspoň inspiraci na tvorbu nebo jen některé rady, které ještě neznáte. Máte-li svůj osobní způsob na tvorbu mandal nebo na jejich využití, budu ráda, když se podělíte v komentářích a navzájem se obohatíme:)
Celý článek o mandalách je TADY
Meditační technika – Záření dobrotivosti
Už tu máme jednu z mých vlastních relaxačních vizualizačních technik, kterou jsem prostě nazvala očistná (najdete ji tady) a pak dvě techniky, které jsem si půjčila z knih Doreen Virtue (jsou to Meditace pro Posly světla a vizualizace pro Čištění čaker). Jak jsem ale zjistila, opakovaně prováděné vizualizační a meditační techniky u mě postupem času ztrácí na účinnosti a tak je dobré je obměňovat a nacházet nové postupy, jak si vyčistit mysl či posílit svůj duchovní rozvoj.
Při pátrání po cvicích jógy jsem narazila na jógové relaxace a meditace a jedna mě zaujala natolik, že jsem si ji trochu pro sebe přizpůsobila a praktikuju ji aspoň jednou týdně. Nazývá se záření dobrotivosti a já se s vámi o ni podělím.
Návod na tuto meditaci najdete TADY
Uvítání – proč je takové jaké je?
Tak jsem si trošinku hrála s uspořádáním stránky, rozhodla jsem se novinky uveřejňovat v menu a na stránce nechat jen úvodník a také starnovou větičku, která vás zde vítala už při starém designu stránek.
Buď vítán, kdo s dobrým úmyslem odcházíš.
Už když jsem Posla zakládala, někdo z vás mi napsal, jestli jsem se nespletla, jestli by tam nemělo být přicházíš. Zní to logicky, že? Ale odcházíš je tam skutečně správně.
Celý článek je TADY
A taky přibyla dvě pohlazení po duši která najdete tady:
Pod tímto článkem záměrně nechávám komentáře – pokud se budete chtít vyjádřit k článkům udělejte to samozřejmě přímo pod nimi, tyto komentáře mají sloužit k vašim poznámkám. Třeba napište, zda Posla čtete pravidelně nebo jen díky těmto oznamům, jestli vám na něm něco chybí nebo jakékoli jiné připomínky podobného ražení:) Za každý podnět děkuji:) Lúmennka


9 komentáře “Nové magické články II.

  1. Posla čtu pravidelně :o) tedy oba blogy čtu pravidelně…uvítala bych kdyby byla na obou blozích možnost odběru novinek :o) ale to je jen takový nápad, protože já tady chodím několikrát denně a už jsem asi závislák :o) takže bych se aspoń pořád nemusela koukat a projíždět oba blogy z musu (protože musím :o) mě to nedá) :o))) Emilovu schránku mám otevřenou pořád a ta se mi pořád aktualizuje, takže apoń bych věděla, kdy se mám kouknout a kdy ne :o) … ale to je jen můj názor :o)

  2. [1]:Já mám nejnovější internet explorer a když najedu na článek dělá se mi kolem něj něco jako rámeček a nahoře má obrázek stránky, tak na něj kliknu a ono mi to web přidá nahoru na lištu. No a když je nový článek prostě mi to začne blikat a už jdu číst 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.